Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Corsa
  3. Corsa C/Combo C
  • adinag

  • Mesaje scrise: 137
  • Locatie: Galati
  • Masina: Corsa 2002 y17dtl
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Jul 2010

  • Mesaj Privat

pentru a evidentia ce vreau sa spun am pus o poza gasita pe chiar pe forum. la mine bara sta cazuta chiar mai mult.si sub far si in lateral. intra degetul in spatiul respectiv. si e cazuta in amandoua partile. care ar fi motivul si cum se poate rezolva? nu demult am demontat-o si nu sunt piese rupte sau lipsa care sa o faca sa stea asa.
astept ajutorul vostru. multumesc.
Skip ads

  • departe

  • Mesaje scrise: 793
  • Locatie: Galati
  • Masina: Corsa 2002 Z12XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Dec 2007

  • Mesaj Privat
Distanta asta fie o ai datorita farului care are un picior din cele 3 de prindere rupt sau desprins sau strans prea sus,am patit asta,fie de la prinderile laterale,in lateral pe ariupa are o clema de plastic ce intra intr-un locas pe interiorul barei ..sau cel mai fericit caz..diferenta de temperatura si calitatea plasticului,in caz ca e schimbata bara..cum se intampla la dacii..Smile
  • mihai_39

  • Mesaje scrise: 833
  • Locatie: Alta tara
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 29 Mar 2007

  • Mesaj Privat
N-are treaba farul.
Da bara jos si vezi cum o montezi la loc. Pe laterale trebuie prinsa pe sinele din plastic montate pe aripi. Mai ai niste suruburi sus, deasupra grilei/radiatorului, si alte prinderi sub fustita din cauciuc. Vezi daca sunt toate la locul lor. Bara se aseaza pe sine si sta prinsa in prinderile despre care spuneam. N-ai ce-i face. Mai ales daca a fost lovita, reparata.
Poate se dilata prea mult de la caldura.

Daca-ti place sa mesteresti, te-ai putea gandi la un suport suplimentar montat pe armatura de sub bara. In ideea in care ar putea sustine bara.
  • Shiva

  • Mesaje scrise: 1,976
  • Locatie: Cluj
  • Masina: Corsa 2002 Z12XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Aug 2009

  • Mesaj Privat
In principiu, cedeaza prinderile de plastic, mai ales cele de pe lateral. Daca a fost lovita pe la aripi, iar nu se aseaza bine.
Skip ads

  • adinag

  • Mesaje scrise: 137
  • Locatie: Galati
  • Masina: Corsa 2002 y17dtl
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Jul 2010

  • Mesaj Privat
bara e originala. toate suruburile sunt la loc. sa fie din cauza ca nu are bucatile de polistiren intre bara si armatura metalica?

chiar daca bara e face-lift nu vad sa fie diferenta la prinderea ei.
  • cheliosu001

  • Mesaje scrise: 34
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Corsa 2001 Z12XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Oct 2012

  • Mesaj Privat
si la mn la fel sta . momentan nu am avut timp sa ma ocup de ea dar cand o sa am o voi da jos si o sa incerc sa o ridic sa stea perfect. daca intre timp gagsesti tu rezolvarea cum se prinde sa nu mai aive luft posteaza aici.
  • wellerwells

  • Mesaje scrise: 98
  • Locatie: Vrancea
  • Masina: Astra 2001 Y20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Sep 2009

  • Mesaj Privat
chiar acele bucati de polistiren sustin bara. sunt si la astra g la fel.
  • MadalinX

  • Mesaje scrise: 11
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Corsa 2001 Z12XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 27 Mar 2013

  • Mesaj Privat
Salutare,

Si la mine sta la fel. Ba chiar mai jos, in stanga pot chiar sa bag un deget Sad

Mi-a zis cineva de la un service ca nu prea ai ce sa ii faci daca prinderile sunt rupte, trebe alta bara sau sa mergi la un tinichigiu sa incerce sa mestereasca ceva...

Daca gasesti o solutie, fie ea si la service pe bani, as aprecia daca ai da de veste.

Multumesc frumos,
Madalin
  • kinderasu

  • Mesaje scrise: 1,613
  • Locatie: Suceava
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 07 Jun 2011

  • Mesaj Privat
Demontare si remontare si ca solutie permanenta MASTIC pui pe suporti si nu o mai scoti! in rest cam nasol la prinderi nu prea ai ce ii face sa o gauresti sa prinzi nit arata urat!
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Corsa
  3. Corsa C/Combo C

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR