Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Frontera
  • kriu

  • Mesaje scrise: 537
  • Locatie: Dolj
  • Masina: Omega 2003 y22dth
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Oct 2007

  • Mesaj Privat
hai sa ducem discutia in paralel si aici: club 4x4
am obtinut aprobarea adminilor ambelor site-uri pt a posta link-urile....
Skip ads

  • Mr.Opel

  • Mesaje scrise: 2,288
  • Locatie: Mures
  • Masina: Astra 2001 Y17DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Apr 2004

  • Mesaj Privat
Salutare baieti,

Tin sa exprim cateva lucruri care consider ca trebuie stiute.

Noi, cei din echipa ClubOpel.com, am decis cu ceva vreme in urma ca intalnirile grupate dupa un anumit model de Opel nu sunt in spiritul comunitatii. Pentru ca la sfarsitul zilei toti apartinem de acelasi club, chiar daca ai astra, vectra sau frontera. Iar o astfel de actiune fragmenteaza comunitatea clubopel.

Avand in vedere ca locatia intalnirii este prea dificila pentru Opelurile de strada, fiind vorba de traseu montan - practic un offroad challange, am decis sa facem o exceptie de la regula.

Va mai propun ca in editiile urmatoare sa primiti si pe cei cu Antara (daca au curajul sa se incumete Smile) si sa faceti din asta nu doar "frontera fest" ci "opel offroad challange".

Va urez vreme insorita si distractie placuta!
  • kriu

  • Mesaje scrise: 537
  • Locatie: Dolj
  • Masina: Omega 2003 y22dth
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Oct 2007

  • Mesaj Privat
...dar sunt bineveniti si cei cu antara! dar nu cred ca se incumeta pe acest traseu
deja le-am facut o propunere la sectiunea lor... Smile
  • Andrei_vl

  • Mesaje scrise: 753
  • Locatie: Valcea
  • Masina: Frontera 1995 23DTR
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 27 Mar 2011

  • Mesaj Privat
Nu stiu daca se tin cu Antara dupa noi...
Costinel? Dragos? ce ziceti? Pe un traseu ca ala de anu trecut, ar merge?
In schimb treaba cu " Opel Offroad Fest" e o idee buna, dar pentru mine doar in cazu in care ramane separata de " Frontera Fest", evident asta fara a insemna ca daca cineva cu Antara vrea sa mearga cu noi o sa spunem nu! In felu asta putem face 2 iesiri " oplistice" pe an Mr. Green
Totodata as spune ca daca o parte din clubopel se intalnesc cu masini mici prin zona asta, m-as duce si eu, cu masina mare, fara sa ma gandesc! Intr-adevar, e " CLUB OPEL"!
Multumim pentru urari si asteptam sa iti iei si tu o Frontera/ Antara, sa vii cu noi, sa cunoastem si noi adminii personal Laughing
Skip ads

  • bogdan fronteristu'

  • Mesaje scrise: 252
  • Locatie: Prahova
  • Masina: Frontera 1996
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 06 Oct 2011

  • Mesaj Privat
iaca...imi dau si eu cu parerea. sper sa nu supar pe nimeni. eu sunt de acord cu Andrei. oricat de "opelisti" am fi noi trebuie sa recunoastem ca masinile noastre sunt diferite.
adica, la un frontera fest mie mi-ar placea sa ma bucur de natura, de munti, de paduri coclauri si peisaje salbatice asta fiind motivul pt care am luat masina. ca sa fac asta in 80 poate 90% din cazuri trebuie sa ai masina de teren. asta nu inseamna cu nu pot veni si cei care vor sa-si bage astrele, antarele sau alte modele pe unde mergem noi. asta nu inseamna iarasi ca nu putem face si opel fest sau ceva de genul.
ca exemplu eu sunt si motociclist. si exista si site-ul motociclism.ro si acolo sunt intruniri.multe. mult mai multe ca la opel. 10-12 pe an. uneori mai multe alteori mai putine. asta nu impiecdica si nu creaza disensiuni pentru a exista si intruniri de motociclete de enduro gen africa twin sau altele de genul care se duc pe coclaurile lor si se bucura de munti si paduri. noi nu putem duce acolo dar nici nu ne suparam. ei vin la intrunirile motocicletelor de strada si sunt ffff bineveniti. la fel se tin intruniri de motociclete comuniste samd. asta pe langa intrunirile "oficiale" - mullte la numar.
asadar nu vad de ce la club opel nu se poate face la fel si sa limitam frontera fest la zone de asfalt sau din apropierea lui...


Ultima modificare facuta de bogdan fronteristu' la Joi 28 Jun, 2012 11:28 am
  • kriu

  • Mesaje scrise: 537
  • Locatie: Dolj
  • Masina: Omega 2003 y22dth
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Oct 2007

  • Mesaj Privat
nu bogdan, nu a impus nimeni asta... doar nea sfatuit sa-i anuntam si pe ei. poate vor sa vina, cina stie Shocked
  • Andrei_vl

  • Mesaje scrise: 753
  • Locatie: Valcea
  • Masina: Frontera 1995 23DTR
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 27 Mar 2011

  • Mesaj Privat
Ce sa mai discutam... Frontera Fest e din cate stiu ideea colegului Costinel.
In rest Mr. Opel a avut o idee foarte buna, sper sa o putem aplica!
  • bogdan fronteristu'

  • Mesaje scrise: 252
  • Locatie: Prahova
  • Masina: Frontera 1996
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 06 Oct 2011

  • Mesaj Privat
hmmm... mai kriu nu stiu daca e chiar asa
uite aici "Noi, cei din echipa ClubOpel.com, am decis cu ceva vreme in urma ca intalnirile grupate dupa un anumit model de Opel nu sunt in spiritul comunitatii.
acuma nu vreau eu sa fiu gigi contra dar parerea mea e ca spiritul comunitatii ar trebui sa fie mai liber, mai permisiv si nu cred ca ar fi foarte afectat sau fragmentat de doua intruniri...asta voiam sa zic. se fac si in alte parti doua sau mai multe intruniri si e foarte ok
Skip ads

  • kriu

  • Mesaje scrise: 537
  • Locatie: Dolj
  • Masina: Omega 2003 y22dth
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Oct 2007

  • Mesaj Privat
da, dar pana la urma : "Avand in vedere ca locatia intalnirii este prea dificila pentru Opelurile de strada, fiind vorba de traseu montan - practic un offroad challange, am decis sa facem o exceptie de la regula.

Va mai propun ca in editiile urmatoare sa primiti si pe cei cu Antara (daca au curajul sa se incumete Smile) si sa faceti din asta nu doar "frontera fest" ci "opel offroad challange". "

eu i-am invitat pe cei cu antara... daca incercam sa-i invitam pe cei cu astra, vectra, o sa ne injure ca ne batem joc de ei...
in fine... nu are rost sa mai continuam pe tema asta. sa ne vedem de ale noastre! Smile
  • bogdan fronteristu'

  • Mesaje scrise: 252
  • Locatie: Prahova
  • Masina: Frontera 1996
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 06 Oct 2011

  • Mesaj Privat
normal cu nu se supara nimeni daca vrea sa vina orice opelist. am si spus asta. discutia era , daca in viitor sa facem 2 intruniri sau ramanem doar la una ca sa nu fie "impotriva spiritului comunitatii"
  • SUPERDRAGOS

  • Mesaje scrise: 2,680
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Frontera 2001 3.O DI
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Aug 2007

  • Mesaj Privat
Pai atunci vin cu o sugestie..@andrei _vl-modifica-i titlul,vorbeste cu un ”modelator” sau cu admin sa-l mute la ”Intalnirile Clubului”,ii pune un sticky,si uite cum il vede mai multa lume decat la ”Frontera”.
Poate se hotaraste careva sa-si inalte masina si sa vina cu noi...Aici vb.de @maniacostil,care ar veni cu VANul. Poate se mai gasesc si altii,de ce nu.
Opel offroad challange mi se pare cam pompos,anul trecut a fost ceva soft,nicidecum un challange..Nu s-a intrecut nimeni cu nimeni.
  • stelea

  • Mesaje scrise: 1,725
  • Locatie: Dambovita
  • Masina: Frontera 1996
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Nov 2006

  • Mesaj Privat
Mai, uitati un lucru ... Antara e dotata cu cutie de transfer Cool . Si daca vorbim de alte modele, de ce nu si Monterey Respect! . Eu o sa vin cu cauciucurile de strada, asa ca mai calmo. Daca e Fest, atunci trasee accesibile pt. toti, ca doar nu ne dam la open (troliu, simex-uri, casti protectie si rollcage).
Bogdane, daca te plictisesti, vino saptamana viitoare la Cheia cu maniacii Mr. Green
Skip ads

  • kriu

  • Mesaje scrise: 537
  • Locatie: Dolj
  • Masina: Omega 2003 y22dth
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Oct 2007

  • Mesaj Privat
stelea, las-o mai moale cu Cheia.... menajeaza masina sa fie ok in august! Very Happy
  • costinel tanasie

  • Mesaje scrise: 261
  • Locatie: Valcea
  • Masina: Frontera 1994
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 16 Sep 2009

  • Mesaj Privat
salut prieteni,
am vorbit azi cu seful salvamontului din fagaras partea arges
drumul e rau - bine pentru noi
se face abia in august
eu oricum o sa urc pana atunci cu piciorul
maine vorbesc cu seful ocolului silvic
seful salvamontului a zis ca ne sprijina daca vrem
dar haideti veniti si voi cu alte idei nu e asta singura
daca vreti iau legatura cu cei de la offroad camuplung
apropo, o sa vina si adi de la cheia cu buldogul lui
mi a promis
si probabil o sa mai vin si eu cu inca doua frontera
s-au oferit si altii cu altceva dar i am refuzat ,, numai frontera,,
asa ne pastram intimitatea si integritatea si altceva.............
stelea sper sa vii ca vreau consultanta la anul in iunie vreau sa fac primul off road la horezu
acum am si club
cu stima
costinel
  • stelea

  • Mesaje scrise: 1,725
  • Locatie: Dambovita
  • Masina: Frontera 1996
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Nov 2006

  • Mesaj Privat
kriu a scris:stelea, las-o mai moale cu Cheia.... menajeaza masina sa fie ok in august! Very Happy


Nicio problema ... , pun simex-urile pe Renault Laughing Laughing
  • costinel tanasie

  • Mesaje scrise: 261
  • Locatie: Valcea
  • Masina: Frontera 1994
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 16 Sep 2009

  • Mesaj Privat
salut prieteni,
nu stiu daca excusivismul este cea mai buna solutie
suntem cred eu oameni care iubesc masinile si care isi iubesc masinile
care iubesc muntele spiritul liber
sincer cred ca si antara putea face traseul ales e mine anul trecut
am ales cum a zis si dragos un soft
hai sa incercam sa fim deschisi
si de ce nu facem doua intalniri
cu stima costinel
  • Andrei_vl

  • Mesaje scrise: 753
  • Locatie: Valcea
  • Masina: Frontera 1995 23DTR
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 27 Mar 2011

  • Mesaj Privat
Adi de la Cheia sa bage mare, o sa mai trec pe la el, sa terminam dracia aia de masina odata... a gresit rollcage-u... l-a sudat pe praguri care la randu lor sunt sudate de sasiu... daca eram acolo cand a facut asta... acum era ok... din pacate am fost doar cand a facut interioru rollcage-ului...
Ideea e sa facem rost de platforma pentru Fronterozaur... altfel vine cu B-ul...
O sa mai vina un prieten ( Laurentiu) cu Simexuri+ Troliu pe un 2.3 ca al meu...
Daca se intalneste Adi cu Laurentiu... o sa avem demonstratii de off-road... ambii au lipsa freun metru patrat de tigla de pe casa...
Deja nu mai am rabdare... vreau sa ajung odata la FF 2012!

Sper sa ma vad cu baietii de aici din zona sa mai stabilim una alta... ca au cam intrat in case si nu vor sa mai iasa... eu saptamana viitoare sunt in focuri... dar peste 2 saptamani sunt racorit pe munte!
  • bogdan fronteristu'

  • Mesaje scrise: 252
  • Locatie: Prahova
  • Masina: Frontera 1996
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 06 Oct 2011

  • Mesaj Privat
stelea merci de invitatie dar am neglijat rau motocicleta de cand cu frontera asta (am facut doar 340 de km sezonul asta) deci ma duc la o intrunire moto. iti foarte multumesc de invitatie oricum.
plus de asta eu abia acum imi caut troliu - vreau sa iau un best winch de 5900 kg de la calin de pa club 4x4 (pe care toata lumea il lauda si ii face osanale) fapt pe care il stii dealtfel iar cauciucuri...nu am. cred ca v-as incurca sa vin cu ea asa...
  • xleon

  • Mesaje scrise: 58
  • Locatie: Cluj
  • Masina: Astra 2008 Z1.7DTL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 27 Feb 2012

  • Mesaj Privat
Bogdan ce motocicleta ?o comunista ca si a mea ij56?
Tare as veni si eu la intrunire daca nar trebui sa torn batoane (fundatie).
  • melculbeat

  • Mesaje scrise: 61
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Frontera 1993 c20ne
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Mai 2011

  • Mesaj Privat
ma bag si eu la FF de anul asta.
de asemenea, profit de ocazie sa lansez o invitatie, celor carora le e facil, la dunare, cu cortul. eu fac astfel de iesiri din doua in doua saptamini. trasee sint pentru toate gusturile si peisajele, cel putin dementiale. pentru cine e interesat...0737025105, marius.
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Frontera

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR