Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Frontera
  • kriu

  • Mesaje scrise: 537
  • Locatie: Dolj
  • Masina: Omega 2003 y22dth
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Oct 2007

  • Mesaj Privat
avantajul strategicei, este ca, nu trebuie sa te intorci pe acelasi traseu, se poate merge la lacurile si barajele petrimanu si galbenu, iar strategica, ca si drum de creasta este superb si destul de lung... acum, ma gandesc si la voi, cei care aveti 250-300km... noi, cei din craiova avem maxim200, pt ca o sa venim off road pe cheile oltetului-curmatura oltetului...
in plus de asta, pe aici nu ne putem rataci pentru ca am mai fost si eu si andrei...

ps. daca nu aveti nici o greata de drumul pana la strategica, GARANTEZ PEISAJE DE VIS!
Skip ads

  • bogdan fronteristu'

  • Mesaje scrise: 252
  • Locatie: Prahova
  • Masina: Frontera 1996
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 06 Oct 2011

  • Mesaj Privat
pentru mine nu e nici un fel de problema distanta, imi place sa ma plimb.
Desi e cam devreme deschid lista si pun cativa acolo. o actualizati voi daca va pun in plus:

1. Andrei - organizator
2. Bogdan
3. Stelea (Radu)
4. Kriu
5. Cip?
6.
  • kriu

  • Mesaje scrise: 537
  • Locatie: Dolj
  • Masina: Omega 2003 y22dth
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Oct 2007

  • Mesaj Privat
1. Andrei - organizator
2. Bogdan
3. Stelea (Radu)
4. Kriu - organizator adjunct !
5. Cip?

eu o sa fiu organizator adjunct! Very Happy
desi este foarte devreme pentru o pronuntare sigura... oricum, 90% vin!
cred ca o sa vina si doru cu a lui, si, daca ramane ca traseu transalpina mai am doi binevoitori cu frontera care ma cicalesc sa-i duc pe acolo...
  • doru_3678

  • Mesaje scrise: 10
  • Locatie: Dolj
  • Masina: Frontera 1996 x20se
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 06 Jul 2012

  • Mesaj Privat
1. Andrei - organizator
2. Bogdan
3. Stelea (Radu)
4. Kriu - organizator adjunct !
5. Cip?
6.Doru
Skip ads

  • cip077

  • Mesaje scrise: 1,301
  • Locatie: Prahova
  • Masina: Frontera 2003 2,2 dth
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Feb 2009

  • Mesaj Privat
Stergeti 'semnul intrebarii' de acolo, ca v-alerg (pe rand Very Happy ) si ferea daca ma-npiedic si cad pe vreunu Exclamation
  • kriu

  • Mesaje scrise: 537
  • Locatie: Dolj
  • Masina: Omega 2003 y22dth
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Oct 2007

  • Mesaj Privat
1. Andrei - organizator
2. Bogdan
3. Stelea (Radu)
4. Kriu - organizator adjunct !
5. Cip cu semnul exclamarii
6.Doru
  • SUPERDRAGOS

  • Mesaje scrise: 2,680
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Frontera 2001 3.O DI
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Aug 2007

  • Mesaj Privat
bogdan fronteristu' a scris:
in postul lui dragos cu ciucasul e o ameteala totala, nu inteleg mai nimic. nu aveai cum sa intri spre tabla butii sa iesi in sacele. e imposibil.

Serios...!?Ar trebui sa incerci..Tu m-ai trimis pe acolo Embarassed ...Am intrat inainte de Cheia (cum ai zis) si am mers cred ca vreo 4-5 ore,numai macadam.Am urcat prea putin,adica inafara sa-mi rup masina nu am facut mare lucru,mai vedeam la o ora cate un Tranzit sau Logan...Deci nu era nevoie de masina de teren pe acolo.La un moment dat drumul se despartea-stanga<-->dreapta-in stanga zice-se ca ieseam la Ciucas dar nu puteam cobori la civilizatie (nu stiu,de ce,n-am incercat) si in dreapta (pe unde am luat-o) am ajuns in Vama Buzaului.
De acolo 2 variante-in dreapta pe DN spre Brasov,sau in stanga pe aratura,peste munte,spre Zizin-->Tarlungeni-->Sacele,unde am si iesit.Problema e ca in Zizin am iesit in partea populata de negri,si nu dibuiam nicicum iesirea din ghetou...Stateau la poarta (care avea) si se uitau fix la masina,petrecand-o insistent cu privirea...Eu mergeam incet,sa nu fac praf si sa le dau motive sa-mi traga vreo piatra-n geam..Si uite asa vreo 10 min. de plimbat..M-am fofilat printre ei nevatamat,poate unde sunt si eu mai brunet si or fi zis ca-s de-al lor si m-am intors din Spania.
M-am uitat acum pe harta si chiar e trecut pe harta drumul,103A,cu albastru.Deci se poate.La Cabana Ciucas am urcat a doua zi,direct din DN,pe drumul ala secundar care duce in dreapta la Muntele Rosu,si inainte la Ciucas.
PS-Cred ca ati uitat sa treceti pe cineva pe lista..


Ultima modificare facuta de SUPERDRAGOS la Lun 21 Jan, 2013 9:59 pm, modificat de 2 ori in total
  • Andrei_vl

  • Mesaje scrise: 753
  • Locatie: Valcea
  • Masina: Frontera 1995 23DTR
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 27 Mar 2011

  • Mesaj Privat
cip077 a scris:Stergeti 'semnul intrebarii' de acolo, ca v-alerg (pe rand Very Happy ) si ferea daca ma-npiedic si cad pe vreunu Exclamation


Aerrr! Laughing

OK! Facem topic separat!
Skip ads

  • stelea

  • Mesaje scrise: 1,725
  • Locatie: Dambovita
  • Masina: Frontera 1996
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Nov 2006

  • Mesaj Privat
SUPERDRAGOS a scris: (...) Am intrat inainte de Cheia (cum ai zis) si am mers cred ca vreo 4-5 ore,numai macadam.Am urcat prea putin,adica inafara sa-mi rup masina nu am facut mare lucru,mai vedeam la o ora cate un Tranzit sau Logan...Deci nu era nevoie de masina de teren pe acolo.La un moment dat drumul se despartea-stanga<-->dreapta-in stanga zice-se ca ieseam la Ciucas dar nu puteam cobori la civilizatie (nu stiu,de ce,n-am incercat) si in dreapta (pe unde am luat-o) am ajuns in Vama Buzaului. (....)


Ai ratat o bifurcatie ... In pasul Boncuta trebuia sa faci dreapta sa ajungi la Tabla Butii - Cimitirul Eroilor. Daca n-ai ajuns pe acolo, poate mergem impreuna, dar traseul complet: Cheia - Drajna (Slon) sau invers
  • Georgescu Cristian

  • Mesaje scrise: 174
  • Locatie: Buzau
  • Masina: Frontera 1993 C20NE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 03 Oct 2012

  • Mesaj Privat
Traseul acesta cu Tabla Buþii m-ar interesa ºi pe mine, deºi stau f. aproape, n-am reuºit sã-l fac,ce-i drept nici n-am avut cu cine. Dacã vre-o datã vã hotãrâþi ºi nu încurc, daþi-mi ºi mie un semn.
  • bogdan fronteristu'

  • Mesaje scrise: 252
  • Locatie: Prahova
  • Masina: Frontera 1996
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 06 Oct 2011

  • Mesaj Privat
Pt Dragos :
oooooooo... asa e corect. dar nu mi-am imaginat ca ai mers 5 ore (eu iti zisesem cam 1 ora , o ora jumate), e adevarat se ajunge la sacele...dinspre vama buzaului
exact cum zice Stelea, eu ti-am zis si atunci daca-ti aduci aminte - unde se termina urcusul NU TE APUCI SA COBORI . acolo e pasul Boncuta si se face dreapta pe un drum mai putin evident. acuma...sper ca nu-mi porti pica. rareori pe munti/drumuri forestiere , cineva nimereste din prima traseul doar din explicatii/discutii telefonice, eu am incercat sa-ti explic cat de bine am putut. eu sunt unul din norocosi Very Happy - asa l-am nimerit .
vis a vis de mers pe tabla butii, vad ca tie ti-a propus Stelea sa mergeti, mie mi-a zis ca e plictisitor cand i-am propus ( o mai depinde si de om acuma... Smile . asasar, cand va hotarati, anuntati-ma si pe mine ca vin si eu. si din cate vad mai sunt amatori.
scuze de offtopic.
  • SUPERDRAGOS

  • Mesaje scrise: 2,680
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Frontera 2001 3.O DI
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Aug 2007

  • Mesaj Privat
Bine ca am iesit undeva,la lumina..Si drumul urca si cobora tot timpul,nu mi-am dat seama unde se coboara definitiv decat prea tarziu..M-am intors,m-am sucit,iar m-am intors,am intrebat un cioban care zici ca era din alta parte,nu de acolo,pana la urma am facut gratar,am baut 2 beri,si am luat-o inainte,dupa firele de inalta tensiune.Astea trebuiau sa dea undeva...
Si pariu ca stelea nu merge cu tine ca ai Frontera scurta.. Cool Si n-ai nici ghete rosii,cum avem noi.
Skip ads

  • kriu

  • Mesaje scrise: 537
  • Locatie: Dolj
  • Masina: Omega 2003 y22dth
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Oct 2007

  • Mesaj Privat
ASTA E DISCRIMINARE!
  • stelea

  • Mesaje scrise: 1,725
  • Locatie: Dambovita
  • Masina: Frontera 1996
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Nov 2006

  • Mesaj Privat
SUPERDRAGOS a scris:
Si pariu ca stelea nu merge cu tine ca ai Frontera scurta.. Si n-ai nici ghete rosii,cum avem noi.


Asa e ... ce m-a ofticat pe Valea Doftanei ... El cu 4x2 urca, eu tot in 4x2, dar ma duceam cu spatele la vale Embarassed ...
El 4x4 urca, eu 4x4 stateam pe loc. La vale nu era concludent, caci eu nu prea puteam sa ma mai opresc Shocked
Sa nu mai zic ca mi-am abandonat masina si ma luat in dreapta la el sa mergem mai departe.
Deci, nu mai merg cu ei ca ma fac de ras Laughing
  • doru_3678

  • Mesaje scrise: 10
  • Locatie: Dolj
  • Masina: Frontera 1996 x20se
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 06 Jul 2012

  • Mesaj Privat
Pai deh ma radule, dar e una sa ai frontera wagon, si alta sa ai frontera SPORT! Very Happy
  • cip077

  • Mesaje scrise: 1,301
  • Locatie: Prahova
  • Masina: Frontera 2003 2,2 dth
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Feb 2009

  • Mesaj Privat
Corect Exclamation , una e sa ai 'Frontera WAGON' si alta e sa ai 'frontera sport'. Parca e mai corect asa Evil or Very Mad
  • Andrei_vl

  • Mesaje scrise: 753
  • Locatie: Valcea
  • Masina: Frontera 1995 23DTR
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 27 Mar 2011

  • Mesaj Privat
Lume, lume... eu, ma dau " parte in parte" cu o Frontera Sport, cu aceleasi dotari ca a mea, sa vad care trece mai bine!
Dati o lada de bere daa castig!
  • bozo

  • Mesaje scrise: 129
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Frontera 1996 x20se
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 20 Nov 2012

  • Mesaj Privat
greu...
  • Andrei_vl

  • Mesaje scrise: 753
  • Locatie: Valcea
  • Masina: Frontera 1995 23DTR
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 27 Mar 2011

  • Mesaj Privat
Te bagi? Mr. Green

Eu am facut un test unde... lunga a iesit invingatoare... poate nu a fost relevant! Embarassed
  • bozo

  • Mesaje scrise: 129
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Frontera 1996 x20se
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 20 Nov 2012

  • Mesaj Privat
Cel mai mult conteaza soferul. Dar scurta se descurca mai bine in cele mai multe situatii.
Sper sa am timp sa vin si eu cu voi.
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Frontera

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR