Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Frontera
  • Andrei_vl

  • Mesaje scrise: 753
  • Locatie: Valcea
  • Masina: Frontera 1995 23DTR
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 27 Mar 2011

  • Mesaj Privat
Si eu sper!
La Frontera Fest nu facem neaparat off-road ci " ne simtem bine"! Sper sa fi cu noi!
Skip ads

  • bogdan fronteristu'

  • Mesaje scrise: 252
  • Locatie: Prahova
  • Masina: Frontera 1996
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 06 Oct 2011

  • Mesaj Privat
Este absolut logic ca masina scurta sa iasa mai usor dintre copaci, din locuri stramte, nu ramane suspendata pe vre-un tamsan asa usor ca aia lunga, ca sa nu mai zic ca intoarce in spatiu mai mic - ceea ce, cei care au fost mai mult in teren cu masinile si si-a sucit gatul cate 10-15 min dand cu sptele) stiu ca poate fi un maaaaaaare avantaj. bineinteles ca sunt si locuri in teren unde o masina mai grea e un avantaj dar procentual sa zic, cred ca "sportul" iese din mai multe situatii decat "wagon-ul". de aia la concursuri de offrod masinile lungi sunt intotdeauna mai rare ...
Depinde extrem de mult si de sofer oricum. Dar, ma rog, asta-i alta discutie.
Asadar Dragos, Radu pe cand o Tabla Butii? Ca tare ma mananca.... hai acuma cat e un pic de provocare, noroi/zapada etc ca dupa aia se plictiseste Radu si sare din masina dupa cum a zis... Sau chiar sunteti "urzicati" amandoi ca pe unul l-am trimis in balarii si pe celalalt l-am luat in dreapta?
Ca idee mie mersul pe offroad mi se pare o plimbare, o provovare, o placere in natura, spirit de echipa si ajutor reciproc in nici un caz competitie gen "parte in parte" cum zice Andrei. Pt mine nu exista "facut de ras" cum zice Radu sau chestii din astea, Ca doar nu mergem in padure sa "ne aratam muschii" sau sa facem teribilisme adolescentine. "No offense" pentru nimeni cum ar zice "neamtu".
  • SUPERDRAGOS

  • Mesaje scrise: 2,680
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Frontera 2001 3.O DI
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Aug 2007

  • Mesaj Privat
Las` ca ne vedem acolo...Te ghidam noi prin telefon,stai linistit..Trebuie doar sa urmezi instructiunile. Mr. Green
PS-Eu nu merg acum ca-mi murdaresc masina...Embarassed
  • bogdan fronteristu'

  • Mesaje scrise: 252
  • Locatie: Prahova
  • Masina: Frontera 1996
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 06 Oct 2011

  • Mesaj Privat
Razz
tare asta.
astept telefon atunci

P.S. Eu cred ca o sa ma duc in weekendul viitor oricum ca vad ca "nimeni nu ma vrea".
asdara daca mai sunt doritori sa se anunte .
Skip ads

  • stelea

  • Mesaje scrise: 1,725
  • Locatie: Dambovita
  • Masina: Frontera 1996
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Nov 2006

  • Mesaj Privat
Da tare nerabdator mai esti. Provocari gasesti pe toata perioada anului. Ce tot ii dai ca nimeni nu te vrea. Ce, am fost noi si nu te-am chemat si pe tine? Daca tot esti atat de disperat, vezi ca sunt uni in Ploiesti - dream4x4 - care tot fac iesiri pe acolo ... baga-te cu ei.
Eu abia am repus masina pe linia de plutire ... intrase in safe mod, abia mai mergea pe drum drept. Acum pare O.K., mai trebuie sa-i fac o diagnoza, dar e prea frig ...
Pe unde vrei sa mergi weekendul viitor? As mai trece pe la nenea ala cu carnatii Very Happy Chiar, ai vreun telefon al lui?
  • bogdan fronteristu'

  • Mesaje scrise: 252
  • Locatie: Prahova
  • Masina: Frontera 1996
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 06 Oct 2011

  • Mesaj Privat
dream 4X4 in Ploiesti? hmmm...
habar n-am avut. pai oi fi man disperat ca nu am mai fost cu masina prin paduri de la revelion...io nu stiu cum suportati voi sa stati "pe bara" atat de mult timp. pe mine ma mananca.
telefonul omului e 0744310100 ii zic astia Nelus dar sa stii ca de obicei nu prea raspunde ca are deja comenzi prea multe si ramane fara marfa. In schimb, daca te duci peste el (cum am facut noi atunci) iti vinde el ceva acolo...mai ciupeste de la unul de la altul care au facut deja comanezi probabil.
ma interesez de baietii de la dream4X4 si sa nu va mai stresez cu propuneri pentru iesiri.

P.S. cand am scris ca "nimeni nu ma vrea" Andrei nu mai raspundea la tel desi l-am sunat de doua ori in zile diferite si cand am vazut ca nici tu , Radu, nu raspunzi...am zis ca cine stie. Bine...tu m-ai sunat la juma de ora dupa si m-am linistit. Ramane sa vad ce-i cu Andrei, voiam sa-l intreb cum a rezolvat cu crucea aia cardanica, daca a pus tot de Iveco ca mine...
  • SUPERDRAGOS

  • Mesaje scrise: 2,680
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Frontera 2001 3.O DI
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Aug 2007

  • Mesaj Privat
Pai daca n-ai ghete rosii...Si o ai si scurta...Si eu,si stelea si andrei si cip77 le avem lungi.. Embarassed Daca tot vb de cardan Vezi..?
  • stelea

  • Mesaje scrise: 1,725
  • Locatie: Dambovita
  • Masina: Frontera 1996
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Nov 2006

  • Mesaj Privat
Bogdane, nu era vorba ca ne stresezi, dar asa suntem noi mai cuminti, mai calmi Wink . Baietii aia ies mai des si cum sunt tot din Ploiesti sau imprejurimi, e o alternativa pentru tine.
Andrei e in sesiune ... lasa-l sa invete Razz
  • bogdan fronteristu'

  • Mesaje scrise: 252
  • Locatie: Prahova
  • Masina: Frontera 1996
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 06 Oct 2011

  • Mesaj Privat
dream 4X4 nu primesc noi memrii cred.am incercat sa-mi fac cont acolo, mi-au trimis un link pe mail cum ca se analizeaza de un administrator daca ma primeste sau nu ...acum de trei zile. Andrei scrie pe forum pe aici deci...
ghete rosii imi iau si eu pana la urma.
  • Andrei_vl

  • Mesaje scrise: 753
  • Locatie: Valcea
  • Masina: Frontera 1995 23DTR
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 27 Mar 2011

  • Mesaj Privat
bogdan fronteristu' a scris: P.S. cand am scris ca "nimeni nu ma vrea" Andrei nu mai raspundea la tel desi l-am sunat de doua ori in zile diferite si cand am vazut ca nici tu , Radu, nu raspunzi...am zis ca cine stie. Bine...tu m-ai sunat la juma de ora dupa si m-am linistit. Ramane sa vad ce-i cu Andrei, voiam sa-l intreb cum a rezolvat cu crucea aia cardanica, daca a pus tot de Iveco ca mine...


Andrei inca nu a rezolvat cu " crucea ma'sii" Laughing
Scuze ca nu am raspuns, nu stiu ce s-a intamplat, nu am vazut niciun apel... Eu mai am un nr. de orange pe care sigur raspund...
  • cip077

  • Mesaje scrise: 1,301
  • Locatie: Prahova
  • Masina: Frontera 2003 2,2 dth
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Feb 2009

  • Mesaj Privat
DA, asa este Exclamation Pe vodavone raspunde greu... spre deloc Very Happy . Pe celalalt.... se schimba treaba....(eu nici acum nu l-am memorat Evil or Very Mad )
  • Andrei_vl

  • Mesaje scrise: 753
  • Locatie: Valcea
  • Masina: Frontera 1995 23DTR
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 27 Mar 2011

  • Mesaj Privat
Pt. dvs.: 0742943696 Mr. Green
( pentru situatii de urgenta, la orice ora, din zi si din noapte - wherever whenever- cum era mottoul ARO )

Imi cer scuze inca odata! Embarassed
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Frontera

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR