Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Vectra
  3. Vectra B
  • Steffano

  • Mesaje scrise: 1,190
  • Locatie: Dolj
  • Masina: Vectra 2001 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 14 Nov 2010

  • Mesaj Privat
Si eu am renuntat. Am alt proiect. O sa fie desfacute farurile, puse lupe, facut farul negru. Toata oglinda de la faza scurta va fi scoasa. In tot locul de la faza scurta "o sa luceasca" doar lupa, in rest va fi negru. Pe faza lunga nu stiu cum sa fac, ma gandeam la un fel de lumini de zi, niste becuri din acelea cu 24 de smd-uri
Skip ads

  • pustiu_pst

  • Mesaje scrise: 2,954
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2001 z18xe/x16xelT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Dec 2010

  • Mesaj Privat
Steffano: Mi se pare mie sau pentru faza lunga ai ideea la un baiat( frumos dar si modest=)) ) inspirata de la A8?Smile))))))))
  • aurel01

  • Mesaje scrise: 155
  • Locatie: Mehedinti
  • Masina: Vectra 1998
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 20 Jul 2011

  • Mesaj Privat

asa arata la mine, eu am pastrat si faza lunga dar nu regret, se simte cand dau doua faze lungi Very Happy si plus ca farurile negre atrag prea tare atentia politiei. ma multumesc cu atat mai ales ca circul in europa
  • Steffano

  • Mesaje scrise: 1,190
  • Locatie: Dolj
  • Masina: Vectra 2001 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 14 Nov 2010

  • Mesaj Privat
pustiu_pst a scris:Steffano: Mi se pare mie sau pentru faza lunga ai ideea la un baiat( frumos dar si modest=)) ) inspirata de la A8?Smile))))))))

Nu am ideea nimanui:))) inca nu sunt hotarat daca sa las faza lunga sau nu Smile))
Asta mi-a zis cel care o sa-mi faca farurile, inca nu se stie nimic.
Skip ads

  • pustiu_pst

  • Mesaje scrise: 2,954
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2001 z18xe/x16xelT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Dec 2010

  • Mesaj Privat
e ma faci sa caut arhiva=))
dar ca idee da iti recomand:D
Sau


Smile))
  • Steffano

  • Mesaje scrise: 1,190
  • Locatie: Dolj
  • Masina: Vectra 2001 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 14 Nov 2010

  • Mesaj Privat
Ma gandeam si eu la angel initial, dar doar pe lupa de la faza scurta, cum are si aurel. Acum m-am cam razgandit Smile)
  • kostellyno_85

  • Mesaje scrise: 99
  • Locatie: Teleorman
  • Masina: Vectra 1998 X2ODTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Jan 2012

  • Mesaj Privat
aurel01 a scris:
asa arata la mine, eu am pastrat si faza lunga dar nu regret, se simte cand dau doua faze lungi Very Happy si plus ca farurile negre atrag prea tare atentia politiei. ma multumesc cu atat mai ales ca circul in europa

de unde ai achizitionat lupele?
sant h4? eu as pune si pe lunga dar daca zici ca faza lunga e foarte buna voi pune lupe doar pe scurta,in momentul de fata am xenon pe scurta si halogen pe lunga,abia daca se vede diferenta pe lunga. Lupa a intrat perfect in soclu pt far sau ai mai modificat ceva? eu am gsit in autovit lupe cu xenon de 6000k si angel eyes la 400 ron, care intrau perfect in locul becului,te salut felicitari pt realizare
  • aurel01

  • Mesaje scrise: 155
  • Locatie: Mehedinti
  • Masina: Vectra 1998
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 20 Jul 2011

  • Mesaj Privat
nu, eu nu am modificat nimic, au intrat perfect. lupele sunt luate de pe net, e plin netul, toate sunt la fel noname, deci nu sunt unele bune si altele rele, eu am comandat ceva, de fapt in foto ce am comandat eu arata altfel, dar le-am acceptat asa, lea- montat si asta e rezultatul. iar cea ce am luat eu cu bi-xenon sunt lupe universale difera doar la prinderea in far, de fapt alea de ghidare nu stiu cum se cheama. atente insa, sunt cam mari lupele nu cum arata in foto pe net, la mine au intrat la limita
Skip ads

  • cangri

  • Mesaje scrise: 5,415
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Sep 2010

  • Mesaj Privat
Vroia cineva schemele de la bixenon.


.
Si de la cel normal.
.


  • kostellyno_85

  • Mesaje scrise: 99
  • Locatie: Teleorman
  • Masina: Vectra 1998 X2ODTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Jan 2012

  • Mesaj Privat
aurel01 a scris:nu, eu nu am modificat nimic, au intrat perfect. lupele sunt luate de pe net, e plin netul, toate sunt la fel noname, deci nu sunt unele bune si altele rele, eu am comandat ceva, de fapt in foto ce am comandat eu arata altfel, dar le-am acceptat asa, lea- montat si asta e rezultatul. iar cea ce am luat eu cu bi-xenon sunt lupe universale difera doar la prinderea in far, de fapt alea de ghidare nu stiu cum se cheama. atente insa, sunt cam mari lupele nu cum arata in foto pe net, la mine au intrat la limita

practic tu acum ai in far 2 faze lungi?una de la lupa parca ai h4...si una normala de la far?
  • aurel01

  • Mesaje scrise: 155
  • Locatie: Mehedinti
  • Masina: Vectra 1998
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 20 Jul 2011

  • Mesaj Privat
da asa e, am o faza scurta si doua faze lungi, faza lunga pe lupa care e bixenon, faza lunga - faza scurta si faza lunga pe vechea mea faza lunga pe halogen. deci pot sa zic ca acum am lumini, cu un minim de investitie am reusit sa fac vectra sa aiba lumini. un set de faruri de la dezmembrari - 200 lei, un kit bixenon 600 lei si un set de halogene philips x-treme vision 50 de euro am facut o lumina mai ales pe lunga de zici ca e ziua Very Happy a multumesc de schema, eu eram ala care avea nevoie de schema dar le-am facut de atunci de seara, nu am dormit pana nu le-am legat. am folosit logica si a iesit fara schema, oricum ms
  • Leevy

  • Mesaje scrise: 222
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Vectra 1997 x18xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Mai 2009

  • Mesaj Privat
O poza cu ce ai facut tu in far se poate?
Skip ads

  • aurel01

  • Mesaje scrise: 155
  • Locatie: Mehedinti
  • Masina: Vectra 1998
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 20 Jul 2011

  • Mesaj Privat

cam asta e maximul ce se poate vedea cu cea ce am facut eu in far, nu am facut poze cu farul desfacut, ar fi trebuit sa fac dar am uitat:D
  • bondys

  • Mesaje scrise: 64
  • Locatie: Arges
  • Masina: Vectra 2002 z16xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Oct 2009

  • Mesaj Privat
Aurel se pot regla lupele care le-ai pus pe masina ma refer la lumina respect
  • z16xep

  • Mesaje scrise: 259
  • Locatie: Arad
  • Masina: Astra 2006 z17dth
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 12 Jun 2012

  • Mesaj Privat
aurel01 ce fel de lupa ai folosit? G5 sau G8 ?

Frumos lucrat si arata si bine dar minunea aia ce vrea a semana cu un dayline e oribila, fara suparare
  • aurel01

  • Mesaje scrise: 155
  • Locatie: Mehedinti
  • Masina: Vectra 1998
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 20 Jul 2011

  • Mesaj Privat
bondys a scris:Aurel se pot regla lupele care le-ai pus pe masina ma refer la lumina respect

nu prea se pot regla, e greu sa le faci sa lumine corect, sunt prea mari lupele astea intra la limita in far si nu prea e loc pt reglaj in plus sunt grele si scot oglinda din piciorusele alea de reglaj. si da e adevarat dar unde am gasit eu leduri nu erau decat culoarea asta asa dar aprinse sunt albe nu se vad asa rau, pe viitor vreau sa le schimb sa pun unele cu lupa de fabrica. am vazut ceva de pe la o firma de marca buna(nu stiu daca am voie sa fac reclama), 1300 lei bucata cu lupa pt xenon, am mai multe in plan dar o sa mai revin cu imagini
  • bondys

  • Mesaje scrise: 64
  • Locatie: Arges
  • Masina: Vectra 2002 z16xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Oct 2009

  • Mesaj Privat
Te asteptam cu respect
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Vectra
  3. Vectra B

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR