Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Vectra
  3. Vectra B
  • cipriannoo

  • Mesaje scrise: 4
  • Locatie: Neamt
  • Masina: Vectra 1998
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 29 Jun 2012

  • Mesaj Privat
salutare .am luat de curand o vectra 2.0 16v benzina 1997.problema e ca e fixata la aer rece (albastru) la maxim si imi da un aer usor cald,la zilele astea de canicula nu prea e bn,de la ce o fi?unde treb sa umblu?multumesc
  • ksper

  • Mesaje scrise: 1,723
  • Locatie: Arges
  • Masina: Vectra 1997 x20xev
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 07 Aug 2008

  • Mesaj Privat
Salutare si bine ai venit pe acest forum. Parerea mea este ca...nu trebuie sa umbli nicaieri(poate doar sa inlocuiesti filtru de polen), mai ales daca afara este 30-35*C. Tu ai clima manuala, eu am climatronic si doar pe ECOnomic, respectiv cu temperatura setata la 18*C tot un aer aproape rece imi baga. Cu cat in masina sunt mai multe persoane si afara este canicula, cu atat clima din masina ''se straduieste'' atat de mult sa ne asigure confortul necesar. Foloseste aerul conditionat.
  • cangri

  • Mesaje scrise: 5,415
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Sep 2010

  • Mesaj Privat
Daca nu ai AC nu prea ai ce face.Daca ai AC atunci e posibil sa nu mai ai freon in instalatie.
  • cipriannoo

  • Mesaje scrise: 4
  • Locatie: Neamt
  • Masina: Vectra 1998
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 29 Jun 2012

  • Mesaj Privat
am ac dar e instalatia cu o fisura asa mia zis respectivul de la care am luato,aerul care il baga ventilatorul e cam caldut,cand motorul e rece baga aer normal,cand se incalzeste baga caldut.am sa fac instalatia de ac sa mearga.apropo am gpl p ea secventiala,cam ce consum ar fi normal?
  • ksper

  • Mesaje scrise: 1,723
  • Locatie: Arges
  • Masina: Vectra 1997 x20xev
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 07 Aug 2008

  • Mesaj Privat
Te rugam sa nu amesteci subiectele. Nu are legatura consumul de GPL cu aerul caldut din habitaclu. Foloseste functia ''Cauta'', dar este bine sa consulti si regulamentul.
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Vectra
  3. Vectra B

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR