Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Probleme Tehnice
  3. Motoare Benzina
  • iuli_md

  • Mesaje scrise: 70
  • Locatie: Alta tara
  • Masina: Astra 2007 z1.6xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Jul 2012

  • Mesaj Privat
buna ziua la toata lumea!astazi e prima zi in acest forum si vin si cu prima "problema'
asa cum zice si titlul am o astra g z14xe,2001,155.000km,...de curand am schimbat amortizoarele cu kayaba gaz-ulei,placutele de frana si tamburii.
venind din romania in grecia (aici locuiesc momentan), am inceput sa aud un zgomot ca si cum ar agata ceva in partea mea stanga fata...exact ca si cum un pinion ar agata ceva metalic nu stiu exact cum sa zic....asta in mers si daca accelerez un pic dispare dupa care apare iar...am ridicat masina cu cricul si am invartit repede si parca s-ar auzi la cutia de viteze in capatul planetarei si in plus cand trec peste denivelari se aude un zgomot metalic tot in stanga fata ca si cum ar juca niste bile ..am controlat la amortizor si am gasit la baza arcului o pietricica(arcul nu are cauciuc) dar tot face!
ce ar piutea fi?o parere pana nu merg la mecanic,sa nu ma prosteasca!
multumesc pentru rabdare!
  • iuli_md

  • Mesaje scrise: 70
  • Locatie: Alta tara
  • Masina: Astra 2007 z1.6xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Jul 2012

  • Mesaj Privat
am fost la un service..mi-au zis ca planetara si cutia nu au nimic..si zgomotul provocat de denivelari poate fi de la placutele de frana care le-am schimbat recent!
Skip ads

  1. Home
  2. Probleme Tehnice
  3. Motoare Benzina

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR