Ai uitat parola?


  1. Home
  2. In-Car Entertainment
  • bogdanbratescu

  • Mesaje scrise: 410
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Aug 2005

  • Mesaj Privat
VectraDTI a scris:Asta ar fi o problema, pentru ca as cam vrea sa fac luminile de bord albastre...dar pana atunci, trebuie ceva pe portocaliu.


intrebare: ce e in spatiul ala de sub butoanele de ac , dezaburire si recirculare? ca la mine e gol. Ma refer la poza.
Skip ads

  • Mikki

  • Mesaje scrise: 1,418
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2002 1.6
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 06 Sep 2004

  • Mesaj Privat
Suport pt 4 CD-uri.
  • AcidMan

  • Mesaje scrise: 642
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2005 Z14XEP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 16 Apr 2004

  • Mesaj Privat
eu pe asta l-am luat si se potriveste
http://www.bluespot.co.uk/stock/valencia.asp
  • sandumbogdan

  • Mesaje scrise: 887
  • Locatie: Iasi
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 03 Sep 2004

  • Mesaj Privat
Eu am panasonicul ala si imi place f. mult pt. ca:
e ieftin
are lumina de culoare f. apropiata cu restul bordului
se aude bine
are putere destul de mare
partea cromata ma enerva si pe mine la inceput, dar sta bine in bord, mai ales ca si manierele de la usa sunt tot asa pe interior
Skip ads

  • maiandrei

  • Mesaje scrise: 4,711
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Insignia 2018 B20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 20 Dec 2004

  • Mesaj Privat
Sony CDX 7750 se potriveste cel mai bine!
  • danutzutm

  • Mesaje scrise: 134
  • Locatie: Timisoara
  • Masina: Vectra 2001 Y20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Dec 2005

  • Mesaj Privat
Referitor la pusul de muzica pe masina...eu am alta problema. Am luat masina din semnatura acum o luna si ceva si as vrea sa imi pun muzica. Chestia e ca am mp3 si amplif si woofer de pe masina anterioara dar parca nu ma lasa inima sa pun mp3-ul in loc de radio-cd-ul originial din cauza acelor comenzi de pe volan care nu functzioneaza daca pun mp3-ul.Voi ce parere avetzi? Ma poate ajuta cineva sa iau hotararea? Sa pun mp3-ul sau sa nu-l pun...sa renuntz la comezile de pe volan sau nu? Va multzumesc anticipat
  • Thanatos

  • Mesaje scrise: 1,108
  • Locatie: constanta - dk
  • Masina: Vectra 2000 X18XE1
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Aug 2004

  • Mesaj Privat
de ce tre sa renunti la comenzi?....ce mp3 ai?
  • danutzutm

  • Mesaje scrise: 134
  • Locatie: Timisoara
  • Masina: Vectra 2001 Y20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Dec 2005

  • Mesaj Privat
Mp3ul este un Panasonic CQ-RDP383N. Sa nu-mi zicetzi ca merg comenzile pe mp3ul asta ca acuma ma duc si-l montez... Smile)
Skip ads

  • RSK

  • Mesaje scrise: 12
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Nov 2005

  • Mesaj Privat
http://www.be-loud.ro/produ...NEER/DEH-P6700MP/
  • Thanatos

  • Mesaje scrise: 1,108
  • Locatie: constanta - dk
  • Masina: Vectra 2000 X18XE1
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Aug 2004

  • Mesaj Privat
danutzutm a scris:Mp3ul este un Panasonic CQ-RDP383N. Sa nu-mi zicetzi ca merg comenzile pe mp3ul asta ca acuma ma duc si-l montez... Smile)




nu cred ca vei gasi pt panasonic. aveam si eu unu si nu am avut succes in cautari. gasesti pt kenwood, sony, alpine, vdo, blaupunkt....si mai sunt cateva. eu am luat sony pana la urma, dar cauta, poate exista acum si pt panasonic.
  • danutzutm

  • Mesaje scrise: 134
  • Locatie: Timisoara
  • Masina: Vectra 2001 Y20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Dec 2005

  • Mesaj Privat
Ce nu gasesc pentru panasonic?Telecomanda? Eu am pe cineva care s-ar putea sa poata sa-mi aduca telecomanda pentru el dar faza e ca atunci am telecomanda...comenzile care sunt acum pe volan (din fabrica) or sa fie nefunctzionale...sau le dau jos si lipesc telecomanda mea acolo ?
  • bogdanene

  • Mesaje scrise: 695
  • Locatie: Buzau
  • Masina: Astra 2001 Y 20 DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Nov 2005

  • Mesaj Privat
e vorba despre un adaptor ca sa ramana functionale comenzile de pe volan, la asta se refera thanatos.telecomanda e altceva, nu are legatura cu comenzile de pe volan.mai exista un "satelit" parca se cheama, pe care poti sa-l prinzi de volan, dar daca e prevazut panasonicul tau cu asa ceva Smile
Skip ads

  • Thanatos

  • Mesaje scrise: 1,108
  • Locatie: constanta - dk
  • Masina: Vectra 2000 X18XE1
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Aug 2004

  • Mesaj Privat
da...corect...la adaptor pt comezile volanului ma refeream.
  • ovidelu

  • Mesaje scrise: 91
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2006 Z14XEP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Feb 2006

  • Mesaj Privat
Va rog sa ma ajutati si pe mine cu o informatie.

Vreau sa pun un mp3-player Alpine 9843 RM pe un Opel Astra Classic 2 cu preechipare radio. Am vazut la Di-Bas un Astra Classic 2 cu un player Pioneer care nu intra complet in locasul pt radio. Ramanea cam 1-2 cm in afara. Banuiesc ca rama cd-playerului era mai mare decat fanta acela din bord sau nu intra complet din cauza unor fire din spate, mufe.
As vrea sa stiu daca cd-playerul Alpine s-ar putea fixa cum trebuie in bordul masinii mele (adica rama sa fie "semi-ingropata" in bord). Poate mai sunt colegi de forum care au pus Alpine pe Astra G / Classic 2.
Si inca ceva: am auzit ca la modelele Astra doar cu preechipare radio ar fi nevoie de inca o mufa adaptoare. Este inclusa in pachetul Cd-playerului sau trebuie sa o cumpar?
  • Forbes

  • Mesaje scrise: 188
  • Locatie: BUCALE
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 12 Jul 2005

  • Mesaj Privat
Eu am Pioneer, exact ca cel recomandat mai sus de RSK, dar nu stiu la ce te referi ca sta afara 1-2 cm...Are o rama afara dar asa trebuie sa fie...ca sa balanseze fata...o sa pun poza ...imediat ce citesc cum... Razz
  • turatii

  • Mesaje scrise: 293
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2005 Z17DTL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 05 Jun 2005

  • Mesaj Privat
Si eu am classic, player-ul e VDO 773MP3. Problema cu iesitul in afara se datoreaza sinei originale a masinii. Scoti sina originiala si montezi in locul ei sina livrata cu aparatul. Problema rezolvata. Daca nu ai pricepere tehnica (desi e foarte simplu), mergi la un atelier specializat.
  • ovidelu

  • Mesaje scrise: 91
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2006 Z14XEP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Feb 2006

  • Mesaj Privat
Multumesc pentru ajutor. Deci, ideal este sa pun sania cd-playerului. Probabil ca asta era motivul pt care cd-playerul Pioneer pe care l-am vazut ramanea un pic in afara.
Despre mufa adaptoare pt player puteti sa-mi spuneti ceva? E inclusa in pachet?
Si ultima intrebare Embarassed . Pt boxele din usile spate (cele de 13 cm)am inteles ca este nevoie de o mufa mai speciala. Adica un adaptor cu 2 fire care ar avea la un capat 2 papuci pt conectare la boxa si la celalat capat o mufa care s-ar imbina cu mufa masinii. Asta am gasit intr-un catalog Pioneer (se numea "Conector facil" - special pt gama Opel si Renault).
Stiu ca Forbes si-a instalat de curand sistemul audio tot pe Astra Classic si a pomenit ceva de acea mufa din usa spate. Il rog sa ma lumineze si pe mine, daca poate. Idea
  • Forbes

  • Mesaje scrise: 188
  • Locatie: BUCALE
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 12 Jul 2005

  • Mesaj Privat
Deci mufa adaptoare, ptr comenzi pe volan o vrei banuiesc, se cumpara separat.Din pacate nu stiu cat costa ptr ca eu nu am pus ptr ca eu nu am comenzi pe volan ( cand am cumparat masina nu mai erau in accesorii) si nici nu m-a interesat ptr display. Cat despre mufa din spate asa e. Ideea e ca dintr-un motiv anume firele ptr boxele din spate intra la usile din spate prin acel cablu de cauciuc dar nu mai ies!!!. Adica din fabrica au pus doar o mufa care are doar iesirile ptr inchidere si nu mai stiu ce dar nu si ptr a te conecta cu firele de la boxe. Acum eu nu am mai luat alta mufa ci pur si simplu am gaurit tubul izolator de cauciuc exact inainte de mufa si am scos firele ptr boxe si le-am pus papuci si le-am conectat la cele de la boxe.
  • D.Mihai

  • Mesaje scrise: 212
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2000 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 30 Nov 2005

  • Mesaj Privat
io am alta problema... masina are imitatie de lemn de la casetofon pana la scrumiera - ceea ce inseamna ca daca pun ceva cromat acolo o sa arate ca o tiganie mare de tot
  • foca montana

  • Mesaje scrise: 855
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2005 Z19DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Mai 2005

  • Mesaj Privat
baieti eu am sony nustiucum cu lumini alb-rosu si in boprd am pus lumini alb-rosu si am rezolvat-o.....
Skip ads

  1. Home
  2. In-Car Entertainment

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR