Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Probleme Tehnice
  • alex_t

  • Mesaje scrise: 244
  • Locatie: Brasov
  • Masina: Calibra 1993 C20LET
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 27 Aug 2006

  • Mesaj Privat
Dragi forumisti, am mai pus cateva intrebari si raspunsurile voastre mi-au fost foarte folositoare. Drept urmare, as mai dori un sfat din partea voastra. Am avut un accident (am intrat intr-un sant), iar urmarile au fost destul de "grele" din punct de vedere mecanic. Am schimbat cadrul versou (in exprimarile unor mecanici - broasca sau jug, sincer nu stiu cum ii spune, e un cadru care se intinde sub motor, iar in extremitati are basculele. cadrul l-am schimbat deoarece era indoit, cu tot cu bascule (si ele indoite). insa am o problema in continuare la directie, dupa ce virez, si las volanul liber, acesta nu mai revine de unu singur decat daca virez eu, altfel ramane bracat, iar la trecere peste denivelari este foarte sensibil, bracheaza imediat intr-o directie oarecare. in linie dreapta, daca las volanul drept, si nu sunt denivelari, nu trage in nici o parte. de asemenea nu vibreaza volanul deloc, la nici o viteza (de pana la 130 kmh, mai mult nu am depasit). imi puteti da un sfat ce sa mai schimb? deoarece mai am o calibra pt piese, deci indiferent de piesa, nu este problema. inca o nelamurire..pe bascula din stanga exista o contragreutate de vreo 1 kg (cu insemne GM pe ea), iar pe cele demontate de pe calibra de piese, aceasta contragreutate nu exista. este indicat sa o montez la loc, atat timp cat nu trage in nici o parte? va multumesc anticipat!
Skip ads

  • turbojack

  • Mesaje scrise: 124
  • Locatie: Cluj
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Jul 2006

  • Mesaj Privat
Dupa ce ai schimbat piesele,ai fost sa reglezi directia?
Daca nu,da o fugutza acolo...dupa care mai discutam cum sta pe drum.
  • roBERT

  • Mesaje scrise: 1,724
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2002 Z20LET
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 09 Mai 2004

  • Mesaj Privat
de acord baga o fuga si fa o geometrie
greutatea nu ar strica sa o montezi la loc
  • alex_t

  • Mesaje scrise: 244
  • Locatie: Brasov
  • Masina: Calibra 1993 C20LET
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 27 Aug 2006

  • Mesaj Privat
ma gandeam ca poate fi afectata si caseta de directie, si altele, de aceea am evitat sa merg la o geometrie. multumesc mult de informatii. imi puteti spune un pret estimativ? cat costa un reglaj? multumesc inca odata
Skip ads

  • bertone

  • Mesaje scrise: 2,294
  • Locatie: buzau
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Jun 2005

  • Mesaj Privat
80 de ron la dealer
  • alex_t

  • Mesaje scrise: 244
  • Locatie: Brasov
  • Masina: Calibra 1993 C20LET
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 27 Aug 2006

  • Mesaj Privat
am fost la opel in brasov, si au cerut 110 RON,e mult? ce fac ei in plus la banii astia, pt ca la toate service-urile la care am fost, au cerut intre 40-60 RON. sincer nici nu stiu cum lucreaza cei de la opel brasov, sa nu dau banu degeaba
  • bertone

  • Mesaje scrise: 2,294
  • Locatie: buzau
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Jun 2005

  • Mesaj Privat
G&P 80 de ron
Skoda 80 de RON
astia de la Brasov sunt mai cu mot Cool
Skip ads

  1. Home
  2. Probleme Tehnice

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR