Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Discutii Generale
  • mariusgmg

  • Mesaje scrise: 4,095
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Vectra 2001 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 20 Mar 2008

  • Mesaj Privat
Sper sa nu supar adminii si moderatorii. Daca deranjeaza, chiar rog pe cei in cauza sa stearga aceasta discutie.
Bifati ce veti vota la referendum, sa vedem ce ar iesi. Nu scrieti ca ati votat sau ati votat cu da sau cu nu. Nu are rost sa se poarte aici discutii! Votul sa fie secret! Discutii pe acest subiect gasiti aici: https://www.clubopel.com/vie...015&start=440

Poll-ul va fi activ 20 de zile!
Skip ads

  • Basti77

  • Mesaje scrise: 24
  • Locatie: Prahova
  • Masina: Corsa 2007
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 14 Mai 2012

  • Mesaj Privat
Indiferent de rezultat singura treaba concreta este ca suntem mai saraci cu 95 mil. RON. Acesti bani noi ii platim, restul este CAN-CAN, tragem noi pentru prosperitatea baietilor destepti.
  • blackshaddow

  • Mesaje scrise: 702
  • Locatie: Tulcea
  • Masina: Tigra 1998 X14XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Jun 2009

  • Mesaj Privat
nu sunt de acord ca basescu sa fie demis sunt TOTAL apolitic dar pleaca un hot si vin 100,pleaca un hot si vin cei care in 89' au adus minerii in capitala,cei care au dat startul vanzarii,nenorocirii statului roman

total de acord cu Basti77-tot noi o sa suferim dupa banii aceia dar de vina tot noi suntem ca TACEM si ne place place place ca daca ne era cutitu la os ne uneam tot poporu adica prostimea de rand si mergeam peste ei sa le cerem socoteala
sanatate multa tutuoro si ajutor de la Dumnezeu ca doar Dumnezeu a ramas pentru noi atat.
  • mackiss

  • Mesaje scrise: 173
  • Locatie: Dolj
  • Masina: Vectra 2002
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Jan 2009

  • Mesaj Privat
amin
Skip ads

  • CristianTM

  • Mesaje scrise: 3,721
  • Locatie: Timisoara
  • Masina: Vectra 2005 Z19DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Mar 2006

  • Mesaj Privat
Principiul separarii puterilor in stat e un principiu de baza in democratie! Riscam ca de fiecare data cand avem o majoritate in Parlament sa suspendam presedintele!
Asta nu e ceva normal! Plus ca cei de la Putere prea s-au grabit sa il dea jos pe Presedinte, de ce oare ?

CristianTM.
  • Ridick

  • Mesaje scrise: 249
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2001 Y20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Jun 2005

  • Mesaj Privat
Am dat click aiurea, scuze concetatenilor mei...doresc ca base sa fie demis! Smile
  • cj79raa

  • Mesaje scrise: 1,027
  • Locatie: Cluj
  • Masina: Astra 2005 Z17DTL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 12 Mai 2009

  • Mesaj Privat
Stai linistit ca asa-i si in realitate. Votezi aiurea dar iese cine trebuie Laughing
  • Edwin

  • Mesaje scrise: 6,068
  • Locatie: Bistrita-Nasaud
  • Masina: Zafira 2006 z19dt
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 27 Nov 2008

  • Mesaj Privat
CristianTM a scris: Plus ca cei de la Putere prea s-au grabit sa il dea jos pe Presedinte, de ce oare ?
CristianTM.

Nu trebuie sa fii un "geniu" ca sa poti raspunde la acesta intrebare Wink
Skip ads

  • blackshaddow

  • Mesaje scrise: 702
  • Locatie: Tulcea
  • Masina: Tigra 1998 X14XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Jun 2009

  • Mesaj Privat
@mackiss - ai dat singur raspunsul
de asta suntem unde suntem din cauza celor ca tine care in afara de caterinca nu stiu sa faca mai nimic
  • jgyprime

  • Mesaje scrise: 9,968
  • Locatie: Galati
  • Masina: Vectra 2005 Z19DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Dec 2010

  • Mesaj Privat
eu daca si cand se face referendum o sa votez pentru demiterea presedintelui.
de ce?
pentru ca nu mi se pare corect ca el sa fi iesit presedinte "la mustata" in 2009 (0,66% dintre numarul de voturi, reprezentand putin peste 70000 de voturi)
acesti votanti au reprezentat in mare parte DIASPORA, adica cei care locuiesc in alte parti ale lumii si care nu cunosc situatia de RAHAT in care se afla romania... sunt de parere ca nu ar trebui sa voteze cei care au mai mult de 6 luni de cand au plecat din tara (indiferent de motiv)
in afara de asta au fost aproape 140.000 de voturi anulate. anularea unui vot se poate face foarte simplu prin aplicarea unei stampile suplimentare sau desenarea unei dungi cu pixul pe foaia de vot.
din punctul meu de vedere as schimba legea in asa fel incat diferenta minima acceptata intre 2 candidati sa fie mai mare decat numarul de voturi anulate.
altfel votul sa nu fie validat.

in afara de astea de mai sus, daca ar fi dupa mine as mai da o lege, prin care cei care candideaza si scot scoruri mai mici decat 5% (sau macar 50% din numarul de semnaturi) vor suporta din buzunarul propriu tiparirea buletinelor de vot. poate in felul asta nu vom mai avea decat 2-3 candidati la presedintie...
chiar mi se pare aberant sa aduni 100.000 de semnaturi sa-ti depui candidatura si la vot sa vii cu 20.000 de voturi...
cum ma poate acel om reprezenta pe mine?



PS: informatiile in ceea ce privesc aceste numere despre alegerile din 2009 le-am luat de la urmatoarea adresa...
http://ro.wikipedia.org/wik...om%C3%A2nia,_2009
  • stanstan

  • Mesaje scrise: 148
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2005 Z19DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Feb 2009

  • Mesaj Privat
Asa este, ei nu au mancat salam cu soia. Sa le fie rusine. hahahaha
  • mackiss

  • Mesaje scrise: 173
  • Locatie: Dolj
  • Masina: Vectra 2002
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Jan 2009

  • Mesaj Privat
@blackshaddow nu am facut nici o caterinca
daca stii sensul acelui cuvant afla ca nu este pentru a face caterinca
a...si jos cu acest nenorocit care a incercat (ca si celalalt)sa infometeze putin cate putin poporul
personal nu cred ca cei care vin la putere vor face ceva dar poporul roman este prin natura sa plin de sperante
Skip ads

  • jE

  • Mesaje scrise: 8,458
  • Locatie: Brasov
  • Masina: Astra 2005 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Jun 2006

  • Mesaj Privat
in mod normal as fi zis da, jos Base. Nu-mi place omu', nu-mi place ce au facut, el si PDL-ul, in ultimii ani, si multe altele.
Insa jos Base ca sa ce? Sa aiba toate pozitiile cheie din stat cine? Ponta, cel care se considera mai presus de lege? Care isi permite sa zica ca pe el il doare in partea dorsala de ceea ce zice CCR-ul? Pai hai sa fac si eu asa, data viitoare cand ma opresc astia cu radarul, sa incepe sa le dau cu carne si sa le zic ca au ceva cu mine, ca is de-ai alorlalti, si alte alea.

Intr-adevar, procedura de demitere a lui Base legala. S-a bagat motiune in parlament, s-a votat, sondajul facut la sfarsitul saptamanii trecute zice ca asta ar fi si dorinta natiunii. Insa sa nu uitam ce s-a intamplat pana acolo. Tu, prim ministru, iti permiti sa ignori legea, sa o consideri subordonata tie. Tu, guvern, iti permiti sa modifici (restrangi) atributiunile CCR (asta in conditiile in care urli ca "ailalti" si-au asumat atributiuni care erau de drept ale altor institutii). Tu, parlament, iti permiti sa demiti niste oameni pe care regulamentul tau de functionare zice ca nu ai voie sa ii demiti asa cum ai facut-o.
Si asta in conditiile in care Ponta (ca de Antonescu stiam deja cat ii poate pielea, sa nu uitam cum pupa funduri ba intr-o parte, ba in alta, acum cativa ani) declara, cand a devenit prim ministru, ca vrea sa isi suflece manecile si sa puna tara la rand. Si uite ca a pierdut cat timp? luptandu-se pe ciolan?
Pana acum ceva vreme credeam ca Ponta e, totusi, alta speci de om. Credeam ca are nitica integritate. Speram ca el sa fie motorul unei generatii noi de politicieni, care sa isi faca timp, in cand in cand, sa se uite si la noi, la prostime. Din pacate aparentele inseala.
  • jgyprime

  • Mesaje scrise: 9,968
  • Locatie: Galati
  • Masina: Vectra 2005 Z19DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Dec 2010

  • Mesaj Privat
jE, ai foarte mare dreptate

insa adu-ti aminte de cate ori a picat guvernul Boc si de cate ori base l-a pus tot pe el prim ministru...
parerea mea (care e a mea, nu e facuta de altii) e ca base si-a facut-o cu mana lui
de ce nu a acceptat macar odata sa puna un prim ministru de la opozitie?
sa fi avut PDL majoritate parlamentara si sa fi avut guvern USL? oricum puteau sa dea jos guvernul oricum...
poate isi spala pacatele si isi vedea de ale lui

in afara de asta, de cate ori s-a bagat base peste primul ministru si i-a sugerat diverse chestii, iar boc a executat ca o musca fara cap?
unde era atunci separarea puterilor in stat?

ma rog, eu renunt in a mai posta in acest topic (nu vreau sa risc sa dau vreo replica mai acida si sa primesc vreo suspendare)
nu sunt cu vreun partid politic, l-am votat pe base acum 8 ani, l-am votat pe geoana acum 3 ani (practic am votat impotriva lui base)
singura persoana din politica care mi-a placut (ca atitudine publica) a fost Tariceanu.
in rest mi s-au parut a fi niste gunoaie (incepand de la primul pana la ultimul)
  • cangri

  • Mesaje scrise: 5,415
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Sep 2010

  • Mesaj Privat
Am votat NU.
Nu sunt Basist.
Dar nu suport USL`ul.
Oricum orice s-ar intampla:"pleaca ai nostri/vin ai nostri/noi ramanem tot ca prostii"
  • jE

  • Mesaje scrise: 8,458
  • Locatie: Brasov
  • Masina: Astra 2005 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Jun 2006

  • Mesaj Privat
jgyprime, si mie mi-a plcaut Tariceanu. A avut bilutele de a le da tuturor peste nas, a stat prim ministru cu minoritate in parlament...
  • andreirs31

  • Mesaje scrise: 82
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2006
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 03 Oct 2010

  • Mesaj Privat
Si eu am votat impotriva demiterii si asta voi vota 100% si la referendum. Nu sunt nici eu neaparat cu Basescu, nu pot spune ca tara da pe afara de prea mult bine dupa mandatele lor. Insa USL-ul acum il pot caracteriza printr-un singur cuvant: iresponsabilitate. Este inadmisibil ceea ce fac ei acum. Asa cum a spus si jE nu este normal ca un prim-ministru si un partid aflat la putere sa se intoarca cu spatele la tot ce spune CCR sau alte institutii importante spunand ca toate, dar toate sunt subordonate lui Basescu. Sper ca nu sunt eu singurul care este revoltat oarecum de ceea ce au facut. Si-au pus oameni in toate functiile cheie pentru ca nimeni sa nu le mai poata face nimic. CCR-ul a spus mai devreme ca presedintele poate fi demis numai in cazul in care se vor prezenta la vot jumatate+1 din numarul de oameni cu drept de vot. Ce au spus cei de la putere?! Ca pe ei oricum nu ii intereseaza si ca nu vor publica nimic in monitorul oficial. De ce? Ca asa vor muschii lor si pentru ca pot (Monitorul Oficial, alta institutie pe care au luat-o ei de chichi sa se simta bine). Probabil insa ca se vor lega de chichite asa cum fac mereu, legea poate fi publicata in 45 de zile deci probabil o sa o publice dupa referendul cand o sa fie prea tarziu. (bine ca legile lor si demiteri si tot erau publicate la 2 ore max dupa emiteri)

O alta declaratie printre multe altele care m-au deranjat foarte mult, Ponta ieri, intr-o declaratie data pe la usi a fost intrebat de o jurnalista ce se va intampla cu oamenii care isi platesc ratele la banci, avand in vedere cursul valutar care a sarit in aer. Ce a raspuns Ponta? Ca, evident, e vina lui Basescu. De ce? Cumva basescu este de vina pentru toate demiterile in lant si pentru toata instabilitatea creeata si atacul la democratie din ultimele 2 saptamani? Eu zic ca nu. Este simplu sa dai vina pe altii in faze de genul asta. Si exact cum am zis si mai sus, iresponsabilitate. De ce nu a spus ca o sa se incerce luare de masuri sa se revina la normal? Normal ca e mai usor sa dai vina pe altul. Asta pe langa faptul ca toti cei din opozie, cat si sustinatorii de la televiziuni USL-iste si-au creeat un obicei in a folosi cuvantul "Basescu" de 7 ori intr-o fraza doar de dragul rating-ului si pentru faptul ca suna bine. PENIBIL!

Si ar fi muuuulte de spus. Precizez inca o data ca nu sustin pe nimeni, toti sunt la fel. Sa nu uitam ca o mare parte din oamenii din PDL (care cica erau incapabili etc) au trecut in PSD si PNL (dar acum sunt mari oameni si stiu de toate). Este o bataie de joc asupra noastra ceea ce se intampla. Pacat! Chiar daca trece Basescu de referendul, circul nu se va termina, plagiatorul probabil nu o sa recunoasca absolut nimic nici in al 9-lea ceas. Nu ajungem nicaieri nici daca votam impotriva dar nici pentru. Insa pentru o oaresce stabilitate voi vota impotriva demiterii.

PS. Acum ca a ajuns presedinte interimar Crin, asteptati-va la ce e mai rau, mai ales gratierea lui Nastase eventual (asta fiind spusa mai in gluma, mai in serios)
PS2. Daca USL-ul a reusit sa faca ce au facut cu oameni care cred ca aveau ceva putere si mai ales sa se joace cu legi precum constitutia dupa bunul lor plac, ganditi numai ce ar putea face unor oameni simpli.
  • uskt2005

  • Mesaje scrise: 2,093
  • Locatie: Anglia
  • Masina: Astra 2008 Z16XEP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Sep 2008

  • Mesaj Privat
Va rog sa spuneti punctual marile realizari ale lui basescu si ale PDL de cand conduc aceasta tara!
Si atunci va veti da singuri raspunsul daca mai trebuie sau nu sa ramana "pe pozitie" !

Nu imi spuneti ce au facut altii...spuneti-mi ce au facut astia!
  • cj79raa

  • Mesaje scrise: 1,027
  • Locatie: Cluj
  • Masina: Astra 2005 Z17DTL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 12 Mai 2009

  • Mesaj Privat
Am fost curios si am gasit asa:
http://forum.softpedia.com/...36&start=1836
http://www.clubptc.net/foru...8849&start=30
http://www.holdem.ro/forum/...lie-2012-a-6.html
Plus sondajul de pe CO. Cu siguranta mai sunt si altele dar nu le-am gasit eu. Trendul este acelasi.
  • tonytm

  • Mesaje scrise: 4,479
  • Locatie: Timis
  • Masina: Signum 2005 Z19DTH 190CP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 10 Oct 2007

  • Mesaj Privat
E relevant doar pentru oamenii care folosesc Internetul. Uiti de adevaratele mase care mai mult ca sigur sunt impotriva lui Basescu. Ele vor decide.

@uskt2005: s-au dublat numarul kilometrilor de autostrada. Nu stiu daca e neaparat meritul pedeleilor dar de cand cu noul guvern toate licitatiile pentru tronsoane neincepute au fost amanate.
Skip ads

  1. Home
  2. Discutii Generale

Chestionar

Doriti ca Traian Basescu sa fie demis?
DA 41%
NU 52%
NU VOTEZ 5%
195 voturi

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR