Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Vectra
  3. Vectra B
  • rasvan

  • Mesaje scrise: 14
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2001
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Jun 2006

  • Mesaj Privat
Salutare ,
Sunt posesorul unei vectra B din 2001 caravan, de 2 zile am intampinat o problema destul de grava si enervata, respectiv geamul din dreapta spate , care este actionat electric, a coborat subit si neprogramat de nimeni jos si din nefericiere asa a ramas.
Inainte sa am problema asta geamul avea o pre-simptoma si anume mergea dat jos de la butonul usii dar nu se ridica decat de la butonul soferului, insa acuma nu mai merge deloc sa il ridic de la nici un buton.
Mentionez ca celelalte geamuri merg ridicate si coborate si individual si de la sofer, chiar si ridicare din cheie merge dar pentru cele 3 geamuri.
Va rog sa imi spuneti care stiti , macar o idee de la ce ar pute fi si daca exista vreo posibilitate sa ridic geamul cumva ca nu prea pot lasa masina cu geamul jos.

Cu stima si respect.
  • viorelxxx

  • Mesaje scrise: 346
  • Locatie: Galati
  • Masina: Vectra 2001 Y20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 05 Dec 2010

  • Mesaj Privat
dai fata de usa jos , il ridici manual si cu ocazia asta verifici motorasul si cablurile sa fie in regula !
  • rasvan

  • Mesaje scrise: 14
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2001
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Jun 2006

  • Mesaj Privat
Multumesc viorel, intr-adevar era o problema legata de cablurile care conectau motorasul, erau oarecum sectionate se pare din neglijenta unui mecanic care a avut grija sa imi "repare" masina in urma unui accident.
Multumesc frumos pentru ajutor

Respect.
  • Ducati1100

  • Mesaje scrise: 66
  • Locatie: Dolj
  • Masina: Vectra 2001 y20dth
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Mar 2009

  • Mesaj Privat
am si eu o problema cu geamurile din spate nu coboara deloc se aprind ledurile la butoate din usa din spate asta ar insemana ca le vine curent dar nu vor sa coboare nici de la sofer nici din usi stie cineva ce ar putea fi?
  • Ducati1100

  • Mesaje scrise: 66
  • Locatie: Dolj
  • Masina: Vectra 2001 y20dth
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Mar 2009

  • Mesaj Privat
am rezolvat erea din siguranta 17 30A
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Vectra
  3. Vectra B

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR