Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Probleme Tehnice
  3. Motoare Diesel
  • trifoi

  • Mesaje scrise: 9
  • Locatie: Galati
  • Masina: Astra 2001 Y17DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Oct 2011

  • Mesaj Privat
poate sa imi spuna cineva cum pot sa demontez caseta de directie de la o astra g 2001 1.7 dti ?
  • vallyyy

  • Mesaje scrise: 1,717
  • Locatie: Arges
  • Masina: Astra 2006 Z14XEP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 05 Oct 2010

  • Mesaj Privat
Eu am o problema la caseta-imi tot pierde lichid,ce-i drept nu ma lasa in drum,completez la 2 luni,din ce m-am interesat pana acum e cam greu sa demontezi caseta,o sa trebuiasca demontat cadrul motor si ceva suporti,o treaba de 3-4 ore pentru cine stie ce face
  • Marrio

  • Mesaje scrise: 47
  • Locatie: Bacau
  • Masina: Astra 2003 Y17DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 02 Jun 2009

  • Mesaj Privat
nu e treaba de 2-3 ore blochezi volanul,cadrul motor trebuie slabit.nu demontat,desfacut tamponul din spatele motorului implicit cel din cel din dreapta (cum privesti masina din fata). cel mai bine vb la un telefon lasa-mi un PM sau contacteaza-ma la 0747527870 te ajut cu cea mai mare placere
  • ciogaby

  • Mesaje scrise: 147
  • Locatie: Dolj
  • Masina: Corsa 2003 z12xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 18 Jan 2010

  • Mesaj Privat
caseta de directie este prinsa direct pe cadru motor sau are bucsi intre ea si cadru ?
  • astrag1.2_16v

  • Mesaje scrise: 50
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2001 Z12xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Aug 2014

  • Mesaj Privat
Cu asta mã confrunt și eu azi trebuie sa schimb caseta și pompa am dat jos și motorul pentru un disc nou de ambreiaj am desfãcut decât șurubul din spatele pedalei de frânã între caseta și coloana cu cruce și șuruburile de fixare din caseta pe cadrul motor o sa incerc sa slãbesc prinderile cadrului sa cobor cu el în jos cat sa scot caseta de direcție afara daca merge așa dacã nu la nevoie dau jos de tot cadrul motor
Skip ads

  1. Home
  2. Probleme Tehnice
  3. Motoare Diesel

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR