Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Astra
  3. Astra G
  • toteu

  • Mesaje scrise: 39
  • Locatie: Botosani
  • Masina: Astra 1999 x16xel
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 27 Mai 2012

  • Mesaj Privat
Vreau sa schimb oglinda retrovizoare exterior doar lentila ca o am crapata
Curiozitatea e cum o dau joz doar lentila vreau s`o schimb , fara s`o mai sparg de tot sau sa rup cv ?
P.S. Nu e oglinda electrica
  • alex_paval

  • Mesaje scrise: 620
  • Locatie: Bacau
  • Masina: Signum 2005 Z19DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Aug 2009

  • Mesaj Privat
Daca vrei sa schimbi doar lentila, poti baga o lamela subtire (ca cea de cutter) in spatele oglinzi, adica intre plasticul pe care sta, si oglinda, si usor usor o indepartezi de plastic pana se dezlipeste de tot.
  • toteu

  • Mesaje scrise: 39
  • Locatie: Botosani
  • Masina: Astra 1999 x16xel
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 27 Mai 2012

  • Mesaj Privat
faza e ca am vazut 2 clame de tablita care daca la trag iese si partea drapta de oglinda , dar ma tem ca daca trag mai tare voi ramane doar cu jumate de lentila in mana Very Happy , Si tot pe naiba am facut .
  • djtaotao

  • Mesaje scrise: 1,677
  • Locatie: Sibiu
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 18 Jul 2007

  • Mesaj Privat
O reglezi astfel incat sa poti baga un deget sau doua si tragi de ea cu simt de raspundere. Oglinda sta in niste incastrari sferice elastice din plastic care vor ceda daca tragi mai tare.
  • danybad

  • Mesaje scrise: 3
  • Locatie: Maramures
  • Masina: Astra 2000 X16SZR
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Jul 2009

  • Mesaj Privat
In primul rand nu te chinui sa dezlipesti lentila de pe suportul de plastic(cea noua pe care o sa o cumperi e cu tot cu suport),apoi ca sa o dai jos trebuie doar sa tragi cu simt de raspundere.Apoi pt montaj eu am desfacut oglinda de pe usa sa o pot manevra mai usor,o sa ai nevoie de o penseta sau un patent cu cioc lung(cu care vei fixa cablurile de reglaj in locasurile de pe spatele suportului),si apoi trebuie sa impingi oglinda cu grija in locasul sferic de pe corpul oglinzii.lentila costa in jur de 15-20 lei noua .Spor la lucru
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Astra
  3. Astra G

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR