Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Legislatie, Asigurari si Taxe
  • jE

  • Mesaje scrise: 8,458
  • Locatie: Brasov
  • Masina: Astra 2005 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Jun 2006

  • Mesaj Privat
cum adica sa o indrepte, sa o chituiasca si sa ii dea cu vopsea la tabla sfasiata?
Sper ca nu ai de gand sa accepti asa ceva...
Skip ads

  • gagarin

  • Mesaje scrise: 15
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Zafira 2001 Y20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 29 Jan 2008

  • Mesaj Privat
Nu, bineinteles ca nu! Am lasat dosarul la ei cu intelegera verbala ca sunt de acord cu SH ( usa, aripa spate) dar sa le vad si eu inainte de afi vopsite si sa pot veni la ei sa urmaresc stadiul lucrarii. Au zis "ok", puteti sta toata ziua pe capul nostru sa va uitati.
Mai am o itrebare. Cat timp pot circula cu masina cu dovada de la constatator? Caci cu cea de la politie este 30 zile, dar a fost oprita de catre constatator, tot 30 zile de la data constatarii? Multumesc, sa auzim de bine.
  • alexneb1

  • Mesaje scrise: 131
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 06 Nov 2011

  • Mesaj Privat
Propun moderatorilor sa puna acest topic sus la ''De vazut'' sau sticky cum ii mai spune ,sa vada si alti colegi si sa citeasca despre eventualele probleme care apar pentru un pagubit ,NU MAI FACETI ASIGURARI LA EUROINS! pentru cateva sute de lei in plus dormi linistit noaptea in caz ca ai vreun necaz si lovesti pe cineva.sunt atatea companii unde pentru 20-30 lei va faceti o polita decenta.Nu mai inghitit galustile cu cea mai ieftina asigurare bla bla BLA ,nu faceti decat sa-i umpleti buzunarul agentului care va face polita ,el isi ia din rca-ul vostru intre 15-25 %...daca toata lumea ar face asigurari la alte firme decat euromuci ..astia ar falimenta..asa nu facem decat sa le dam de ''mancare'' ..pentru alte fraude,,nu e normal sa stai cu lunile cu masina in service in asteptarea unui rahat de deviz,nu este normal sa fii privat de la a-ti folosi bunul ,,cei care fac polite de asigurare la euroins sa se puna in locul celor loviti,o sa va schimbati parerea despre ''cel mai ieftin RCA'' NU LE MAI DATI DE MANCARE ! facand polite la ei ..prelungiti boala,cei care or sa zica ca nu au bani ,,sau ca ce ma intereseaza pe mine ..bla bla BLLLAAA sa se gandeasca ca 20-30-50 lei in plus la o asigurare de 6 luni sau 1 an nu inseamna mare lucru...chiar daca nu ai bani ,,cum ai bani sa dai 300 lei pe o polita la astia ..mai pune 30 lei si fa la altii ,ca doar asa vom scapa de ciumele astea ,care nu platesc ,care intarzie cu plata ,stiti ce mi s-a spus mie la 3 saptamani dupa ce se trimisese mailul cu devizul si cu tot ? ca nea mischie ala de da acceptul pentru reparatie E IN CONCEDIU si sa am rabdare 2-3 saptamani pana se intoarce ...si cand le-am spus ca e imposibil sa fie 1 singur om in firma care da un accept ..mi s-a zis ca '' daca nu va convine mergeti la CSA ,o zi buna ..'' si mi-a inchis telefonul .. Neutral ,suntem in 2012 ,,am evoluat ,si evoluam in continuare,doar noi putem schimba ceva ,,altfel murim cu dreptatea in mana ...
Pentru polemicile ce pot aparea , mentionez ca nu lucrez pentru nici o firma de asigurari ca sa le fac astora reclama negativa ,, sunt doar un pagubit care sta de o luna fara masina pentru ca NEA MISCHIE de la euromuci este in concediu .Greselile gramaticale mi le asum ( pentru carcotasi) .Bafta in lupta fiecaruia cu EuroMuci ...
  • alexhaiducu

  • Mesaje scrise: 780
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2008 Z17DTJ
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Dec 2009

  • Mesaj Privat
firmele de asigurari sant intelese intre ele! cand striga cu gura pana in frunte ca trebuie marit valoarea asigurarii defapt nu o cer pentru ca nu le ajung banii pentru despagubiri,ci pentru ca ei intra putin in target-ul planificat pentru profit! profitul firmelor de asigurari este inimaginabil! ganditiva ce firma ,alta decat asigurari are asa venit direct pe cash incat isi permite sa plateasca angajatul cu salariu si procent din fluctuatia cu care vinde asigurarea!? mi se pare o bataie de joc sa zica ca trebuie sa mareasca valoarea politei cand ei au procent dat afara per asigurare! ei nu platesc cu salariu angajatii ci cu salariu si procent din valoarea unei polite! este inadmisibil asa ceva! ajung astia de vand sa castige lunar 4-5000 de lei pe luna numai pentru ca scriu polite! pe banii nostri! ca santem prosti! si inca ceva ,trebuie dat in gura alora de la asigurare care taraganeaza dosarul de daune! la propriu!
Skip ads

  • alexneb1

  • Mesaje scrise: 131
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 06 Nov 2011

  • Mesaj Privat
Toti sunt o apa si un pamant,pacat de noi ...am rugamintea la cei care au fost loviti si le-au fost inmanate polite de euroins ,sa povesteasca aici ce si cum pentru ca pe viitor sa stie si altii de ce sa se fereasca,eventual si toate greutatile care le-ati intampinat cu euroinsul.
  • gabi m

  • Mesaje scrise: 57
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Corsa 2006 Z13DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 21 Sep 2008

  • Mesaj Privat
alexneb1 a scris:Propun moderatorilor sa puna acest topic sus la ''De vazut'' sau sticky cum ii mai spune ,sa vada si alti colegi si sa citeasca despre eventualele probleme care apar pentru un pagubit ,NU MAI FACETI ASIGURARI LA EUROINS! pentru cateva sute de lei in plus dormi linistit noaptea in caz ca ai vreun necaz si lovesti pe cineva.sunt atatea companii unde pentru 20-30 lei va faceti o polita decenta.Nu mai inghitit galustile cu cea mai ieftina asigurare bla bla BLA ,nu faceti decat sa-i umpleti buzunarul agentului care va face polita ,el isi ia din rca-ul vostru intre 15-25 %...daca toata lumea ar face asigurari la alte firme decat euromuci ..astia ar falimenta..asa nu facem decat sa le dam de ''mancare'' ..pentru alte fraude,,nu e normal sa stai cu lunile cu masina in service in asteptarea unui rahat de deviz,nu este normal sa fii privat de la a-ti folosi bunul ,,cei care fac polite de asigurare la euroins sa se puna in locul celor loviti,o sa va schimbati parerea despre ''cel mai ieftin RCA'' NU LE MAI DATI DE MANCARE ! facand polite la ei ..prelungiti boala,cei care or sa zica ca nu au bani ,,sau ca ce ma intereseaza pe mine ..bla bla BLLLAAA sa se gandeasca ca 20-30-50 lei in plus la o asigurare de 6 luni sau 1 an nu inseamna mare lucru...chiar daca nu ai bani ,,cum ai bani sa dai 300 lei pe o polita la astia ..mai pune 30 lei si fa la altii ,ca doar asa vom scapa de ciumele astea ,care nu platesc ,care intarzie cu plata ,stiti ce mi s-a spus mie la 3 saptamani dupa ce se trimisese mailul cu devizul si cu tot ? ca nea mischie ala de da acceptul pentru reparatie E IN CONCEDIU si sa am rabdare 2-3 saptamani pana se intoarce ...si cand le-am spus ca e imposibil sa fie 1 singur om in firma care da un accept ..mi s-a zis ca '' daca nu va convine mergeti la CSA ,o zi buna ..'' si mi-a inchis telefonul .. Neutral ,suntem in 2012 ,,am evoluat ,si evoluam in continuare,doar noi putem schimba ceva ,,altfel murim cu dreptatea in mana ...
Pentru polemicile ce pot aparea , mentionez ca nu lucrez pentru nici o firma de asigurari ca sa le fac astora reclama negativa ,, sunt doar un pagubit care sta de o luna fara masina pentru ca NEA MISCHIE de la euromuci este in concediu .Greselile gramaticale mi le asum ( pentru carcotasi) .Bafta in lupta fiecaruia cu EuroMuci ...


Eu am stat de pe 24 ianuarie pana pe 15 iunie, anul curent, cu masina in service la Tiriac cu RCA ASTRA! Cred ca toti sunt cam la fel. Am auzit si de generali, am avut masina de serviciu lovita cam in acelasi timp cu a mea si intr-o luna jumate a fost gata cu RCA la Carpatica, am fost foarte mirat.

P.S. majoritatea fac asigurari la astra din sondajul de pe forum.
..am scris cu litere mici intentionat.
  • alexneb1

  • Mesaje scrise: 131
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 06 Nov 2011

  • Mesaj Privat
directorul de la euroins s-a mutat la astra,,cred ca vrea sa-i nenoroceasca si paia,si-a facut plinul la astia si trece mai departe...
  • mariusgmg

  • Mesaje scrise: 4,095
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Vectra 2001 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 20 Mar 2008

  • Mesaj Privat
Probabil de asta nu mai merge asa bine nici la Astra! Cel putin asa am auzit! Eu am fost lovit in spate de o tipa care avea Astra, acum vreo 8 luni, si nu am avut probleme la reparatie.
La Euroins a reparat sora-mea saptamana trecuta masina - un Nissan Micra din '99. Avea masina parcata si un tip tanar cu o carosata a dat cu spatele pana a auzit poc! Very Happy Daune: spoiler fata (schimbat), amandoua farurile (schimbate), capota motor (reparata) aripa stanga (reparata), masca fata interioara (reparata). Chiar nu a avut probleme. Atata doar ca Euroins a aprobat 1500 lei pentru reparatie iar service-ul a trebuit sa se-ncadreze in acesti bani.
In schimb am auzit la multi prieteni ce belele au avut cu marea firma Euroins.
Initial chiar imi facusem probleme vis-a-vis de reparatia la masina sora-mii. Pana la urma as-a terminat cu bine. Cu toate ca a durat vreo 3 saptamani pana au programat masina la service si o saptamana s-o repare. Dar asta nu-i treaba Eurois ci managementul service-ului.
Skip ads

  • alexneb1

  • Mesaje scrise: 131
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 06 Nov 2011

  • Mesaj Privat
la mine a inceput serviceul sa traga de timp ,daca pana acum euromuciu nu daduse acceptul acum astia de la service ''nu gasesc piesele'' ..te doare mintea ,VREAU O TARA CA AFARA ,trebuia sa iau masina saptamana viitoare pe miercuri din spusele lor acum au zis ca abea miercuri se apuca de ea si mai dureaza inca nu stiu cate zile...intrebare de 10 puncte ,daca eu aveam un contract cu o persoana in care contract scrie ca in fiecare zi la 18 trebuie sa i iau copilul de la scoala sa i l duc acasa ,,iar eu in perioada asta nu am putut indeplinii termenii contractului ,cine se face vinovat de treaba asta ? cine ma despagubeste? pe cine dau in judecata? ca eu in astea 60 de zile si pana acum am pierdut 25 milioane pentru ca nu mi-am onorat contractul.eu vreau cumva sa il dau in judecata pe asta de m-a lovit. pot nu pot?
  • greky

  • Mesaje scrise: 24
  • Locatie: Vaslui
  • Masina: Vectra 1996 X16XEL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 05 Apr 2009

  • Mesaj Privat
cine ma ajuta si pe mine la un opel astra 2006 cam cat ar trebui sa dea cei de la euroins dauna totala , ca l-a cat au calcullat cam asa ar iesi
http://www.ziaruldeiasi.ro/...s/298796.html?i=0
  • alexhaiducu

  • Mesaje scrise: 780
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2008 Z17DTJ
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Dec 2009

  • Mesaj Privat
nu cred ca e dauna totala! si nu e obligatoriu sa puna piese noi! poate pune de la sh,capota si alte repere !masina e veche! noi romanii vrem sa avem masina ca noua dupa ce e facuta muci dar sa platim asigurare cateva sute de lei pentru reparatii de cateva sute de milioane! tipic romanesc! cand vom platii cateva sute de euro pentru 6 luni atunci sa sarim in sus! acum e ,noi platim ceva modic iar asugurarile si service-urile repara functie cat esti de smecher in cunostinte,juridice sau de temut!
  • alexneb1

  • Mesaje scrise: 131
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 06 Nov 2011

  • Mesaj Privat
E posibil sa-i dea dauna totala daca are airbagurile sarite,alexhaiducu ,la noi si daca ar fi asigurarile de sute de euro tot la fel ar fi.
Skip ads

  • Atex

  • Mesaje scrise: 143
  • Locatie: Mures
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 21 Feb 2010

  • Mesaj Privat
@ greky ,rotile din fata par sa fie la locul lor,din foto nu se vede ca a fost afectat structura de rezistenta a masini,ma refer la jug,sasiu.etc.
Intereseaza te si la alti mecanici si tinichigi, la ce pret se ridica reparatia cu piese din dezmebrari?si vezi cu cat te despagupesc astia de la asigurari?.Faci calcule si vezi care varianta te avantajeaza.Am vazut multe masini cu dauna totala reparate si sunt pe drumuri fara probleme.
Chiar nu demult un astra H,declarat dauna totala la care nu se observa nimic dupa reparatie,refacut ,revopsit totul,masina a iesit ca la carte...clientul foarte multumit de cum a iesit totul.
Am avut si eu masinile lovite in 24 de ani de cand conduc din vina altuia,sau a mea pe casco reparate,ce sa zic nici o data nu eram multumit de lucrarile ce sau facut la ele....Alegeam variantele asiguratorilor ptr. reparatie, si de cele mai multe ori carpeala pe bani multi...erau sume aberante,afaceri intre ei....
  • kosasig

  • Mesaje scrise: 5
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 18 Nov 2012

  • Mesaj Privat
Eu cred ca iese dauna totala ! Piesele de Opel sunt foarte scumpe in Audatex. Oricum, avand in vedere ca la mijloc este Euoinsul iti doresc mult succes !
  • jE

  • Mesaje scrise: 8,458
  • Locatie: Brasov
  • Masina: Astra 2005 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Jun 2006

  • Mesaj Privat
pai valoarea de catalog, cu depreciere si etc, iese la vreo 5000-6000 EUR
Fiind puscate airbag-urile, pe langa partea de tinichigerie din fata (bara fata, capota, faruri, aripi, grile, intaritura bara, traversa superioara, contraaripi, posibil si capete de lonjeroane, radiatoare) care duc in ~10.000 RON, mai ai plansa bord, airbag-uri si calculator airbag-uri (GM zice ca dupa o declansare calculatorul se INLOCUIESTE!). Eu zic ca se duce in 75% din valoarea maxima, deci ar trebui sa primesti vreo 4000 EUR si epava
Daca nu sunt afectate si alte repere (mecanice, gen galerie de evacuare, motor, treburi pe la roti) masina aia se poate face lejer cu ~2000-3000 EUR, folosind piese din dezmembrari.
Parerea mea
  • kosasig

  • Mesaje scrise: 5
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 18 Nov 2012

  • Mesaj Privat
S-ar putea ca exact aceasta suma sa i-o ofere Euroinsul pentru o despagubire pe cale amiabila , pentru ceva mai mult e posibil sa prefere putina harjoneala prin instante.
Tirul romanesc care a provocat accidentul ala teribil din Italia, cu locomotiva distrusa si nu stiu cati morti si raniti era asigurat la Euroins . In concluzie se prevad zile negre pentru companie si e posibil sa se inchida robinetul cu plati.
  • alexneb1

  • Mesaje scrise: 131
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 06 Nov 2011

  • Mesaj Privat
Si povestea mea continua,am sunat azi la service de vreo 5 ori ,au raspuns aproape de ora inchiderii si mi s-a zis sa stau linistit si sa am rabdare ca se face si ca ma suna ei bla bla bla ,,ei ma tot suna da probabil am eu telefon prost si nu mi apar apelurile de la ei.usor usor se fac 2 luni ...acuma nu stiu ce sa mai cred care sunt mai scarbe astia de la service sau astia de la euromuci,luni ma duc iar acolo...mi-e rusine ca traiesc in kktul asta de tara Sad NU EUROINS !
  • iubitzika

  • Mesaje scrise: 8
  • Locatie: Hunedoara
  • Masina: Corsa 2006
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 14 Nov 2007

  • Mesaj Privat
greky a scris:cine ma ajuta si pe mine la un opel astra 2006 cam cat ar trebui sa dea cei de la euroins dauna totala , ca l-a cat au calcullat cam asa ar iesi
http://www.ziaruldeiasi.ro/...s/298796.html?i=0

Smile)) asa a fost si la mine dauna totala...la calcul a iesit 55.000 lei si EURO.....a dat 2500 eu..dupa care au pulsat la 3.200.... masina din 2006 cu 60.000 km...
  • iubitzika

  • Mesaje scrise: 8
  • Locatie: Hunedoara
  • Masina: Corsa 2006
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 14 Nov 2007

  • Mesaj Privat
alexneb1 eu ii sun pe cei de la CSA.....si ma tin in povesti de 3 luni de zile....cei de la TM au tinut hartia 1 luna si 2 saptamani si mi-au dat un raspuns de toata prastia..adica exact ce spusese EURO...nu au facut nici o verificare in plus si ceea ce i-am solicitat eu nici macar nu au amintit...si cei de la bucuresti ca apoi am facut acolo deja e 1 luna si nimic
  • ionutmarius85

  • Mesaje scrise: 104
  • Locatie: Alta tara
  • Masina: Astra 2003 y17dt
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Aug 2012

  • Mesaj Privat
pe mn m-a lovit un nene cu loganu care a zis ca dc da semnal i se da si prioritate. s-a suit pe mine...a reusit sa imi faca bara,aripa ,far ,proiector,spalator far praf. la proiector si far s-a rupt cate un piciorus ,dar bara si spalatorul far este praf. aripa cred ca o pot "trage" fara sa fie nev de vopsit. are asig la Astra,norocul meu il cunosc pe nenea de acolo si zice ca in 2 sapt ma rezolva cu banii..acum ramane de vazut. euroins,cei mai slabi dar toti au bubele lor.
Skip ads

  1. Home
  2. Legislatie, Asigurari si Taxe

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR