Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Discutii Generale
  3. Opel vs ...
  • vallyyy

  • Mesaje scrise: 1,717
  • Locatie: Arges
  • Masina: Astra 2006 Z14XEP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 05 Oct 2010

  • Mesaj Privat
ahappyuser a scris:@vallyyy

Nu cred ca conteaza aspectul unei masini tocmai in cursele de DTM.


Ceva-ceva le-o fi placut lor de l-au folosit in cursele DTM,dupa cum am zis puteau sa foloseasca oricare alta masina de-a lor,dar au ales-o pe asta "urata" asa cum e

cangri a scris:vallyyy normal ca daca am vectra b votez cu vectra b.daca-mi placea astra cred ca aveam astra, nu?


Intelegi gresit,m-am referit la faptul ca pe aici sunt prezenti doar posesori de Vectra B si e normal sa se voteze masina asta,uita-te in postari si ai sa vezi vreo 2-3 posesori de Astra.
Skip ads

  • pustiu_pst

  • Mesaje scrise: 2,954
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2001 z18xe/x16xelT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Dec 2010

  • Mesaj Privat
vallyyy: Acum pe bune nu crezi ca ai luat-o prea in serios? uitete ca sunt si posesori de astra care au votat vectra...deja faci un tam tam mare pentru ceva ce nu ii vad rostul. Te incalzeste cu ceva? fiecare vede o masina in felul lui si desi sunt multi mai multi posesori de astra, faptul ca nu au comentat da dovada ca nu sunt prea atrasi de acest model dar probabil nici de vectra deci au preferat sa nu spuna nimic ca nu sunt impresionati de nici una. Poate au masina din familie si tot asa..

Cangri a dat cel mai clar raspuns. Daca eram inebunit dupa astra imi luam astra, doar nu le avem castigate la pufuleti si le folosim de nevoie...dar bineinteles ca si la acest lucru ai gasit ceva de comentat ca nu era favorabil astrei.
Este si evident, sunt mult mai multi posesori de astra( aici sper ca nu ai ceva de comentat ca ar fi absurd) decat posesori de vectra. Faptul ca multimea a tacut inseamna ca nu sunt incantati...simplu..doar nu o sa sustina ceva ce nu ar fi pe placul lor, la fel si in cazul celor cu vectra, sunt multi care nu au spus nimic poate din acelas motiv!

Bafta!
  • Y-GreK

  • Mesaje scrise: 1,280
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Jul 2007

  • Mesaj Privat
Nu stiu ce relevanta are faptul ca a participat Opel cu Astra in DTM si nu cu Vectra, dupa cum puteti vedea in videoul postat si Vectra B a luat parte la anumite competitii, nu stiu care mai exact, dar s-a batut cu modele ale unor marci consacrate in domeniul motorsportului (BMW si Mercedes).La fel de bine putem sa ne punem intrebarea, de ce Opel a ales mai tarziu Vectra C V8 sa concureze in DTM si nu versiunea mai noua de Astra, nu?
La fel si cu dotarile, n-au existat Astre cu piele, scaune incalzite, xenon, dotari care s-au pus si pe Vectra B?Ba chiar Astra G a fost mai apreciata in anumite reviewuri de specialitate, incluzand Top Gear-ul condus de Clarkson prin 98, care nu era atat de subiectiv si comercial pe vremuri; laudau sasiul proiectat cu cei de la Lotus, coeficientul de aerodinamica si pretul f. bun de achizitie.Cu toate acestea, Astra G n-a reusit sa se impuna ca si lider in vanzari in clasa ei, cum a facut Vectra B la noi in tara, pana in 2004 cand a fost depasita de modelul Passat B5.
Si cand si-a schimbat tatal meu masina in 2003, nu-si punea problema ca va lua Astra G ca e mai buna decat Vectra B sau vice-versa, a cumparat ce masina i-a placut in targ si care sa se incadreze in buget.
Oricum problema a fost pusa gresit de la inceputul topicului comparand 2 masini din clase diferite, Vectra B va fi mai confortabila si spatioasa la interior decat Astra, pentru asta fiind proiectata in primul rand.

  • crisu_ rcd

  • Mesaje scrise: 268
  • Locatie: Arges
  • Masina: Astra 1994 x16sz
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 01 Apr 2012

  • Mesaj Privat
cenzurat. Atac la persoana
Skip ads

  • azz
  • Suspendat
  • 858 mesaje
  • din 28 Jun 2011
  • Vectra 1996 X20XEV
  • Olt
  • azz

  • Mesaje scrise: 858
  • Locatie: Olt
  • Masina: Vectra 1996 X20XEV
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Jun 2011

  • Mesaj Privat
momentul 2.02 pana in 2.07 e cel mai tare din tot filmuletul si astra ala al tau din dtm e bertone toata ziua si toata noaptea,adica nu prea e chiar astra pursange.

L.E.si dacia este in motosport si cu logan-ul si cu duster-ul dar asta nu inseamna ca au fost alese pt ca sunt frumoase foc masinile.dusterul concureaza la o cursa in pike creek si ascunde un motor de nissan gt-r de 800 de cp.nu au fost alese pt frumusete incredibila pe care o au loganurile, sa intrat in motosport pt a face reclama la produs.atata tot
  • pirvu_daniel

  • Mesaje scrise: 4,581
  • Locatie: Dolj
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Feb 2008

  • Mesaj Privat
Vallyyy, dupa logica ta daca Frontera era cel mai frumos model participau cu el. Laughing
Daca nu esti pasionat de curse, macar puteai sa te documentezi un pic. Motivul pentru care a participat Opel cu Astra Bertone e pentru ca regulamentele pentru acel nou sezon 2000 impunea folosirea unei masini coupe. Nu ca Astra ar fi cine stie ce regina a frumusetii.
Si eu cred ca iei comparatia asta prea in serios. In topicul asta e ca la demiterea lui Basescu. Si daca voteaza 90 % cu Vectra tot vei gasi un motiv ca Astra sa ramana cea mai frumoasa. Laughing
  • kallyo

  • Mesaje scrise: 1,390
  • Locatie: Timis
  • Masina: Vectra 2001 z18xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 16 Jun 2010

  • Mesaj Privat
Cum de am pierdut topicu asta hmm nu stiu.....ca si opelist votez pentru vectra b2 ii peste g la aspect cat si la interior.
Am condus si astra H si tot zic ca vectra B ii peste astra h ca si interior(poate si la design daca scoatem niste kituri de pe h)
  • mad2max

  • Mesaje scrise: 795
  • Locatie: Dambovita
  • Masina: Astra 2001 y17dt
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Jul 2007

  • Mesaj Privat
Fiecare cu gustul lui....pentru mine Astra e mult mai frumoasa ca Vectra , mai ales la interior...se va discuta mult si bine pe topicul asta, asta asa ca sa avem activitate pe forum
Skip ads

  • azz
  • Suspendat
  • 858 mesaje
  • din 28 Jun 2011
  • Vectra 1996 X20XEV
  • Olt
  • azz

  • Mesaje scrise: 858
  • Locatie: Olt
  • Masina: Vectra 1996 X20XEV
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Jun 2011

  • Mesaj Privat
ce sa se discute mult si bine ca vally a incetat du dtm-ul, rcd cu astra f are suspend, nu mai are cine Smile si vectra conduce cu 15 voturi diferenta
  • azz
  • Suspendat
  • 858 mesaje
  • din 28 Jun 2011
  • Vectra 1996 X20XEV
  • Olt
  • azz

  • Mesaje scrise: 858
  • Locatie: Olt
  • Masina: Vectra 1996 X20XEV
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Jun 2011

  • Mesaj Privat
hai colegi cu voturi ca sunt destule astrute pe strazile din romania,
  • vasea77

  • Mesaje scrise: 294
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Jun 2012

  • Mesaj Privat
Tot Vectra B ramine cea mai frumoasa
  • mitosu

  • Mesaje scrise: 787
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2012 a16xer
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 08 Jun 2012

  • Mesaj Privat
vectra a fost tot timpul un model deosebit si frumos ,oricum sunt clase diferite,indiferent de dotari.
Skip ads

  • azz
  • Suspendat
  • 858 mesaje
  • din 28 Jun 2011
  • Vectra 1996 X20XEV
  • Olt
  • azz

  • Mesaje scrise: 858
  • Locatie: Olt
  • Masina: Vectra 1996 X20XEV
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Jun 2011

  • Mesaj Privat
vesea am si eu o intrebare, tu doar " vectra b e cea mai frumoasa " sti sa zici? in 5 din 10 posturi tu asta scri.
  • ahappyuser

  • Mesaje scrise: 6,675
  • Locatie: Sibiu
  • Masina: Astra 2005 Z17DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 05 Apr 2010

  • Mesaj Privat
@vasea77

Ia pune tu ceva poze cu Vectra ta, ca deh 'tot Vectra e cea mai frumoasa' ca sa intelegem si noi de ce esti blocat pe chestia asta.

Hai... ia pune ceva poze cu a ta, sa dam cu toti pe spate! Ai ceva poze?

Si daca ai una cu tine la volan, ia pune-o aici.... ca sa intelegem si noi daca conduci tu sau o conduce ''Tata'' pe 'Vectra cea mai frumoasa'.


Ultima modificare facuta de ahappyuser la Lun 20 Aug, 2012 10:25 pm
  • azz
  • Suspendat
  • 858 mesaje
  • din 28 Jun 2011
  • Vectra 1996 X20XEV
  • Olt
  • azz

  • Mesaje scrise: 858
  • Locatie: Olt
  • Masina: Vectra 1996 X20XEV
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Jun 2011

  • Mesaj Privat
o nu garajul lui vesea e gol.nu se poate Smile oare unde e masina lui daca nu e in garaj la el
  • crisu_ rcd

  • Mesaje scrise: 268
  • Locatie: Arges
  • Masina: Astra 1994 x16sz
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 01 Apr 2012

  • Mesaj Privat
La plimbare Laughing
  • flores_astra

  • Mesaje scrise: 1,280
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2003 Z18 XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 21 Sep 2008

  • Mesaj Privat
Nu mai are rost sa spun ca am votat astra g pot spune ca le-am avut pe aproape toate caroseriile modelului astra
ca si comparatii sunt sute ca si dotarii astra g are mai multe decat vectra b chiar si in variantele standard
Ca aspect exterior in varioantele standard as prefera vectra b daca nu am pune la socoteala astra Bertone
Daca vrem sa facem comparatie cel mai bine ar fi Vectra B sport VS Astra G OPC si binenteles parerea mea este clar indreptata catre opc

Acestea sunt doar cateva din parerile mele nu dati cu rosiii Very Happy
  • ultras131

  • Mesaje scrise: 56
  • Locatie: Constanta
  • Masina: Astra 2001 z18xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 20 Jun 2012

  • Mesaj Privat
astra clar! Pur si simplu inca arata bine!e mai tinereasca
  • dodel18

  • Mesaje scrise: 12
  • Locatie: Prahova
  • Masina: Vectra 2000 X18XEI
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 05 Oct 2012

  • Mesaj Privat
Va salut pe toti!De putin timp am achizitionat un opel vectra 1,8 16v 2000 EDITION,va rog sa-mi spuneti cam tot ce se poate despre ea,si mai ales daca am luat TZEAPA!Va multumesc!(sunt incepator)
  • Lotg

  • Mesaje scrise: 1,638
  • Locatie: Mures
  • Masina: Astra 2004 Z14XEP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 12 Oct 2009

  • Mesaj Privat
Pai din ce spui tu aici e clar teapa. Very Happy
Skip ads

  1. Home
  2. Discutii Generale
  3. Opel vs ...

Chestionar

Astra G vs Vectra B
Astra G 45%
Vectra B 54%
292 voturi

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR