Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Discutii Generale
  • puidesomn

  • Mesaje scrise: 45
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Corsa 2011
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Feb 2011

  • Mesaj Privat
Mi-a atras atentia o lumina albastra pe o strada din Utrecht, un orasel foarte linistit si cu o atmosfera idilica. Era un Fisker Karma lasat la incarcat, prima data cand vad o masina din asta. Am gasit specificatiile pe pagina producatorului: motor electric cu atonomie cca. 32 mile, motor turbo 2 litrii cu 4 cilindrii, tractiune pe spate (nu cea mai buna idee dupa parerea mea), plafon cu celule solare, viteza maxima cu limitator 125 mph, acceleratie 0-60 mph in 6.3 s.



O masina noua costa de la $ 100.000 in sus dar la mana a doua costa cam 50.000 asta pentru ca Fisker e in pragul falimentului si deci nu se va mai oferi suport pentru aceste masini in viitor.
  • tonypsg

  • Mesaje scrise: 1,556
  • Locatie: Brasov
  • Masina: Astra 2000 y17dt
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Jul 2011

  • Mesaj Privat
stiu si eu de acest model.sunt din ce in ce mai dese masinile electrice.poate o sa ai ocazia pe acolo sa vezi si sora amperei-chevrolet volt! Smile
  • puidesomn

  • Mesaje scrise: 45
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Corsa 2011
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Feb 2011

  • Mesaj Privat
Din pacate m-am intors pe Dambovita inainte sa vad o Chevrolet Volt, arata foarte bine din ce-am gasit pe net. 40-50 km pe motor electric mi se pare suficient pentru casa-serviciu, seara cand ajungi acasa iti pui si masina la incarcat nu numai telefonul...
Skip ads

  1. Home
  2. Discutii Generale

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR