Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Frontera
  • badsykes

  • Mesaje scrise: 13
  • Locatie: Constanta
  • Masina: Frontera 1996 C20XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 30 Jun 2012

  • Mesaj Privat
Salut
Eu am mai postat pe club off road 4x4 tot sub acelasi nickname.

Am o frontera 2.0i benzina 1996 fabricatie..Am luat-o anul trecut prin aprilie..Am schimbat curelele la distributie,am schimbat uleiuri pe la punti, motor, cutie etc.Au fost schimbate bujiile.Problema este ca la relantii apare o trepidatie a motorului (atunci cand stau la semafor o ascult foarte in detaliu)..Nu am reusit sa-i dau de cap.Am reusit doar sa o ameliorez prin dat cu spray la debitmetru..
Deci cand sta la relantii motorul nu se aude constant ci are momente cand regulate cand are pentru o secunda o cadere usoara si iar isi revine, si iar cade usor..Se vede si dupa acul turometrului cand cade putin..Se poate simti daca se tine mana fizic pe motor...
O sa merg pe transalpina de pe data de 06.07 pana pe 09.07 si trec si pe la Ramnicu Valcea (Andrei_vl) si eventual Curtea de arges (stiu ca dl Stelea este de acolo)..Cineva mai specializat in frontera poate imi face o verificare..Platesc nu e problema.Nu prea sunt pasionati de frontera in Constanta..

Multumesc...

Catalin
Skip ads

  • Andrei_vl

  • Mesaje scrise: 753
  • Locatie: Valcea
  • Masina: Frontera 1995 23DTR
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 27 Mar 2011

  • Mesaj Privat
Salut,
Eu pe 8 am incheiat socotelile cu scoala, daca vii pe 9 sigur rezolvam problema ta!
Numaru meu e 0735987615.
Daca e musai sa vii pe 6, eu atunci am BAC, dar din fericire ultima proba, daca ajungi aici dupa-masa am putea si pe 6 sa o rezolvam. Daca ajungi pe 7 ok, dar pana in ora 13, asta inseamna la un maxim 12. Dar cel mai bine e sa stabilim sa ne vedem pe 9 zic eu, avem mai multe ore la dispozitie si are cine sa se uite la Frontera ta, timp in care bem si noi un suc, ca e caldura mare!
Iei numaru meu si ma suni cand te hotarasti sa vii, ideal ar fi sa ma suni cu 1-2 zile inainte, sa fiu eu prin zona! ( ca asa am facut si cu Cip... i-am spus la om sa ma sune... m-a sunat... si eu eram plecat... deci nu a fost OK din partea mea, doar ca nu aveam decat sa ne salutam si sa bem un suc ca trecea el prin Rm. Valcea...)
Eu iti spun drum bun si te astept!
  • badsykes

  • Mesaje scrise: 13
  • Locatie: Constanta
  • Masina: Frontera 1996 C20XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 30 Jun 2012

  • Mesaj Privat
Multumesc mult..Te contactez..
Problema cu data de 9 este ca aia e zi de intors in Constanta..Eu nu am mai iesit pe un drum asa lung cu Frontera de cand am luat-o.Pe distante de 200km am iesit la offroad in general cu altii adica daca se strica ceva avea cine sa ma tracteze..La plecarea asta pe Transalpina desi e doar sosea am emotii...
  • Andrei_vl

  • Mesaje scrise: 753
  • Locatie: Valcea
  • Masina: Frontera 1995 23DTR
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 27 Mar 2011

  • Mesaj Privat
Daca e data de intors, incercam pe 6, dar cum ti-am spus... doar dupa-masa... ca nu stiu cat o sa dureze la mine BACu... dar sigur pana la 12 nu termin... sau pe 7 pana in ora 12. ( O sa vorbesc cu un prieten mecanic ca sa stie, sa incercam sa rezolvam problema ta, si la niste ore mai "extreme" sau in WE... in functie de cand ajungi in Ramnicu Valcea.)
In Constanta te descurci, in Bucuresti ai ceva colegi, in Pitesti, Valcea si Gorj daca ai probleme ma suni... sigur nu o sa te las/ lasam pe drum daca ai fro problema! Ia-ti numerele noastre la tine!
Skip ads

  • badsykes

  • Mesaje scrise: 13
  • Locatie: Constanta
  • Masina: Frontera 1996 C20XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 30 Jun 2012

  • Mesaj Privat
Salut
Pai oricum nu ajung in Rm valcea mai devreme de 15-16 pentru ca plecam vineri pe la 8-10 si facem 4-5 ore..Pana ne cazam // mancam ceva se apropie de 18 ...Eu merg maxim 100 pe autostrada ca sare consumul prea mult si nu vreau sa ma grabesc..Si chiar daca ajungeam prea devreme oricum nu te deranjam decat dupa 18, si asa e prima data cred cand trec prin Rm valcea..Poate arunc cateva priviri la maidanezii vostrii ca de ai mei m-am saturat.. Smile
Multumesc de ajutor
  • Andrei_vl

  • Mesaje scrise: 753
  • Locatie: Valcea
  • Masina: Frontera 1995 23DTR
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 27 Mar 2011

  • Mesaj Privat
Ne-am intalnit, am vorbit... Catalin isi face probleme mari pentru un " defect" minor... cum se intampla la multe benzinare, isi mai pierd relantiu pt. o fractiune de secunda ( nerecomandat sa umblii atata timp cat masina trage...).
I-am recomandat sa o puna pe tester daca tot vrea...
Eu am aceeasi problema la solenza, de 2 ani, si merge impecabil... face figuri pana se incalzeste... nu-i mare bai...
Ne-am hotarat sa ne vedem mai des, dar CT- VL... dar cel putin odata pe an... poate reusim! Un an la munte, un an la mare! Laughing
Catalin e intr-un tur mai lung, ii urez drum bun si peisaje superbe!
  • badsykes

  • Mesaje scrise: 13
  • Locatie: Constanta
  • Masina: Frontera 1996 C20XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 30 Jun 2012

  • Mesaj Privat
Salut
Vreau sa ma reintorc pentru offroad in zonele neasfaltate... Smile
  • Andrei_vl

  • Mesaje scrise: 753
  • Locatie: Valcea
  • Masina: Frontera 1995 23DTR
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 27 Mar 2011

  • Mesaj Privat
Asa sa faci!
Eu te astept! Mr. Green
Skip ads

  • CRAZY WOLF

  • Mesaje scrise: 209
  • Locatie: Valcea
  • Masina: Vectra 2006 z19dt
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 27 Mai 2012

  • Mesaj Privat
SALUTARE....eu sunt la Costinesti si pe 15 plec acasa la RM. VALCEA daca vrei putem merge impreuna seara si poate continuam cu un OFFROAD la VALCEA.(nu promit dar poate-poate)
SALUTARE si tie Andrei
  • badsykes

  • Mesaje scrise: 13
  • Locatie: Constanta
  • Masina: Frontera 1996 C20XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 30 Jun 2012

  • Mesaj Privat
Eu trebuie sa plec la iarasi la munte dar fara masina pe 14...cu chefere-ul (aka CFR).Trebuie sa fac bagaje and stuff..Faza cu off road pe Transalpina era pentru alt an / luna Smile si nici nu mai am banii Very Happy
  • Andrei_vl

  • Mesaje scrise: 753
  • Locatie: Valcea
  • Masina: Frontera 1995 23DTR
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 27 Mar 2011

  • Mesaj Privat
Crazy Wolf, esti cine cred ca esti? Mr. Green
Daca da, bun venit pe la noi!
Pe 28 poate bagam un Strategic, o sa invit si fronteristi de pe aici, care vor sa dam o tura!
  • CRAZY WOLF

  • Mesaje scrise: 209
  • Locatie: Valcea
  • Masina: Vectra 2006 z19dt
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 27 Mai 2012

  • Mesaj Privat
Pai io sunt cine altcineva. Twisted Evil
MAVERICK asteapta sa vin de la mare si sa-l scot la rontait de bolovani. Laughing
Skip ads

  • xleon

  • Mesaje scrise: 58
  • Locatie: Cluj
  • Masina: Astra 2008 Z1.7DTL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 27 Feb 2012

  • Mesaj Privat
De cateva zile face figuri relantiu , am gasit furtunul din imagine rupt ,l-am schimbat si merge destul de bine . Este loc si de mai bine . Very Happy
  • CRAZY WOLF

  • Mesaje scrise: 209
  • Locatie: Valcea
  • Masina: Vectra 2006 z19dt
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 27 Mai 2012

  • Mesaj Privat
bravo tie..... Arrow cine cauta gaseste Laughing
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Frontera

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR