Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Astra
  3. Astra G
  • vic21

  • Mesaje scrise: 10
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Apr 2008

  • Mesaj Privat
La viraje sau la gropi se aud si se simt in schimbatorul de viteze niste lovituri ca si cum s-ar deplasa ceva sau ar lovi in tija de la schimbator. Am fost la service Opel, s-au uitat 2 baieti la ea o ora si au ajuns la concluzia ca nu stiu care este problema.
Au verificat suportii de la motor, au verificat pe traseul tijei de la cutie pana la schimbator, au spus ca nu isi dau seama de unde e.

Aveti vreo idee ce ar putea fi, ati mai dat peste asa ceva, pentru ca este tare suparator si vreau sa plec in concediu cu masina si nu as vrea sa se agraveze problema.
Skip ads

  • Andrei WPX

  • Mesaje scrise: 470
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2002 z16xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 12 Dec 2009

  • Mesaj Privat
Salut asa ceva am patit la masina mamei, un Suzuki Jimny si erau duse tampoanele de la cutie.La mana nu`ti dai seama ca sunt duse dar odata ce le`am schimbat problema a disparut Smile
  • vic21

  • Mesaje scrise: 10
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Apr 2008

  • Mesaj Privat
Exact asta a fost si diagnosticul la care m-am gandit si eu si le-am spus celor de la service. Mi-a aratat cat este jocul la suportul de la cutie, cel din spate, si mi-a spus ca este destul de mic si nu imi poate spune sigur ca asta este problema.
Un tampon nu este foarte scump si l-as schimba daca as sti ca imi linistesc piticii. Dar poate fi si altceva?
  • cristyliviu

  • Mesaje scrise: 1,060
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Astra 2001 y1.7dti
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Jan 2010

  • Mesaj Privat
Cum a zis si colegul, suportii la cutie, si vazuti si cei de motor! Alteceva pe traseul ala nu ai! Dar daca ai suporti uzati sau slabiti, o sa simti in schimbator! Bafta!
Skip ads

  • vic21

  • Mesaje scrise: 10
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Apr 2008

  • Mesaj Privat
Multumesc frumos. O sa schimb suportul de la cutie si va anunt care e efectul.
  • vic21

  • Mesaje scrise: 10
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Apr 2008

  • Mesaj Privat
Am schimbat suportul din spate, cel turnulet. nu era rupt de tot. Problema persista, inca am acele lovituri. Puteti sa imi spuneti daca exista un suport care este responsabil de controlul balansului lateral? (stanga-dreapta)
  • iulian1971

  • Mesaje scrise: 7,081
  • Locatie: Ilfov
  • Masina: Astra 2008 Z19DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 21 Dec 2006

  • Mesaj Privat
Ai cate un tampon pe fiecare parte a motorului. Daca ai schimbat pe spate, mai ai stanga,dreapta si fata.
Incepe cu cel de langa filtrul de aer.
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Astra
  3. Astra G

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR