Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Probleme Tehnice
  • adytzu21

  • Mesaje scrise: 7
  • Locatie: Cluj
  • Masina: Astra 2001 Z16XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 18 Jun 2012

  • Mesaj Privat
Acum o luna am cumparat un Opel Astra G 1.6 16v si de cateva zile am observat ca la fiecare denivelare, oricat de mica ar fi ea se aude un scartait in partea din dreapta fata. Masina este un pic mai lasata pe partea dreapta si ma gandessc sa nu fie de la arc sau ceva de genul .Se mai aude si un pocnit cand iau maxim de volan si daca puteti sa ma lamuriti si pe mine despre ce este vorba Confused
  • Robby_sec

  • Mesaje scrise: 139
  • Locatie: Mehedinti
  • Masina: Vectra 1992 c16nz
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 20 Jul 2009

  • Mesaj Privat
aceeasi problema o am si eu la un Opel Vectra A si am fost la mecanic, unde mi-a spus ca este din cauza burdufului de la planetara si de la pivoti. poti merge la o constatare la un service. sper sa iti fi fost de folos.
  • iulian_asy

  • Mesaje scrise: 15
  • Locatie: Prahova
  • Masina: Vectra 2001 z16xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Jun 2012

  • Mesaj Privat
De obicei la denivelari bucsile de la bara stabilizatoare mai scartaie. La mine asa a fost
  • junioru 24

  • Mesaje scrise: 3
  • Locatie: Suceava
  • Masina: Vectra 1992
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Jul 2013

  • Mesaj Privat
si la mine la vectra A scartia am pus ulei la bucse cu seringa si am scapat de scartit
  • nicunicu

  • Mesaje scrise: 2,597
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Zafira 2002 z16xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Feb 2012

  • Mesaj Privat
adytzu21 cealeasi zgomote enervante miau mancat nervii si banii la o Corsa,dupa schimbare planetara,fuzeta,bara torsiune,amortizor,bascula totu pe partea dreapta,zgomotu era la fel,trosneli la viraje stanga dreapta,si la trecerile peste limitatoarele de viteza,dupa o zi intreaga de cautari am gasit sursa zgomotului,era BARA DINTRE LONJEROANE,cea din interioru barii de protectie,avea suruburile slabe,dupa restrangerea lor au disparut acele trozneli
asa ca da bara fata jos si verifica strangerea suruburilor barii dintre lonjeroane si a cadrului motor
Skip ads

  1. Home
  2. Probleme Tehnice

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR