Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Discutii Generale
  • G_S_C

  • Mesaje scrise: 817
  • Locatie: Prahova
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 26 Jun 2006

  • Mesaj Privat
Salutare baieti!
Am gasit si eu un vectra din 2001 1.6 cmc 101 cp pe la 6800 euros, prop. zice ca are un troncanit pe spate, care sa fie problema, merita banii?
Astept un raspuns.Multumesc
  • Marius T.

  • Mesaje scrise: 626
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2001 Z 16 XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Dec 2005

  • Mesaj Privat
Troncanitul poate fi de la bucsile oscilante. Pretul este totusi cam mic, cati km are masina, ce dotari are, da si tu mai multe detalii.
Si eu detin o vectra din 2001 cu aceeasi motorizare si sunt foarte multumit de ea.
  • pif

  • Mesaje scrise: 1,320
  • Locatie: Gaesti/Dambovita
  • Masina: Vectra 2001 z18xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Nov 2004

  • Mesaj Privat
Si mie mi se pare cam mic pretul, insa troncanitul nu pare a fi o problema nerezolvabila. Totul pare a fi de la articulatii.
  • Ingineru

  • Mesaje scrise: 1,086
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 1998 X16XEL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Jun 2004

  • Mesaj Privat
Troncanitul ala poate fi intr-adevar de la bucsile oscilante si posibil amortizoare. Atentie, nu sunt deloc ieftine, iar motivul pt. care pretul masinii e bun poate sa fie faptul ca i-a venit vremea pt. niste reparatii (amortizoare, articulatii, flanse amortizoare, curea distributie, evacuare), chestii care cumulate pot depasi 1000 euro cu tot cu manopera. Daca masina e OK in rest, fara lovituri si nu consuma ulei exagerat(din pacate n-ai cum sa verifici) atunci merita.
  • Grig

  • Mesaje scrise: 24
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2001 y20dth
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 18 Apr 2006

  • Mesaj Privat
Pretul este ispititor, intradevar. Problema cu troncanitul cred ca este de la articulatii, dar cel mai bine ar fi , daca te hotarasti sa o cumperi, sa te duci cu ea la un service sa-i faci o evaluare si sa vezi cam cat te-ar costa sa-i schimbi ce e de schimbat.
Skip ads

  1. Home
  2. Discutii Generale

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR