Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Vectra
  3. Vectra B
  • Celi

  • Mesaje scrise: 2
  • Locatie: Buzau
  • Masina: Vectra 1996
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 03 Aug 2012

  • Mesaj Privat
Am achizitionat de curand, adica c-am de vreo 3 luni o astfel de masina(opel vectra b/1996) si am observat ca in spatele la motor imi curge apa, iar temperatura la apa mi se ridica, si cel mai probabil cred ca mi sa spart un furtun, oricum nu stiu care este treaba inca cu aceasta masina, si daca ati putea sa-mi dati si mie putin ajutor, spre exemplu daca acele furtune au o denumire anume, si daca ma puteti ajuta cu cateva imagini deoarece nu se vad prea bine, daca e sa le achizitionez si sa stiu exact cum arata. Multumesc.
  • deleted-61307

  • Mesaje scrise: 750
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Mar 2011

  • Mesaj Privat
Ce apa iti curge? Se goleste vasul de expansiune? Sa nu fie apa de la aer conditionat. Iar daca se incinge se schimba termostatul si termocupla, se schimba antigelul si ar trebui sa se rezolve. Daca nu, pompa de apa.
  • ksper

  • Mesaje scrise: 1,723
  • Locatie: Arges
  • Masina: Vectra 1997 x20xev
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 07 Aug 2008

  • Mesaj Privat
Salutare si bine ai venit pe acest forum...Cu siguranta o sa primesti atat raspunsul corect , cat si imagini si detaliere, daca specifici si tipul motorizarii...Ex:x16xel.
  • Celi

  • Mesaje scrise: 2
  • Locatie: Buzau
  • Masina: Vectra 1996
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 03 Aug 2012

  • Mesaj Privat
Multumesc, insa nu mai este nevoie de ajutor se pare ca am avut o problema cu pompa de apa. Smile
  • ksper

  • Mesaje scrise: 1,723
  • Locatie: Arges
  • Masina: Vectra 1997 x20xev
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 07 Aug 2008

  • Mesaj Privat
Rugamintea mea este sa postezi si felul cum ai rezolvat problema...
Asa cum tu ai intrat pe acest forum si ai cerut ajutor in rezolvarea problemei, asa o sa fi si al membru care are o problema asemanatoare si cu siguranta o sa gaseasca raspunsul asteptat.
Deci, posteaza si modul cum ai rezolvat problema, ce tip de motorizare. Daca ai facut si ceva poze ar fi binevenite. Multumim.
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Vectra
  3. Vectra B

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR