Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Probleme Tehnice
  • xfilez

  • Mesaje scrise: 23
  • Locatie: Bucureºti / Târgoviºte
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 12 Feb 2005

  • Mesaj Privat
Alina imi pare rau de ce ti s-a intamplat. Motor de 1.6 nu merge pus, pt ca trebuie schimbate si alte chestii in afara de motorul in sine, cel mai bine ramai tot la 1.4 . Problema e ca trebuie sa-l gasesti cu factura, ca sa nu ai probleme cu Politia / RAR-ul , si automat o sa creasca pretul, pentru ca cine il aduce cu factura trebuie sa plateasca taxele vamale, tva-ul, etc. Am si eu o Tigra care merge f.bine la 160.ooo km si iti spun ca nu e normal sa ti se intample asa ceva... Sad Poate poti sa reconditionezi arborele, pare cea mai ieftina rezolvare a problemei.
Skip ads

  • stefancorneliu

  • Mesaje scrise: 45
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2005 z19 dth
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 31 Aug 2006

  • Mesaj Privat
nu trebuie neaparat factura fiscala la motor poate sa il ia asa fara factura si se duce la un notar si da o declaratie precum ca la achizitionat din targul Vitan si la rar se duce la comisia mixta si se rezolva asta daca vrea sa il treaca in carte si daca vinde masina daca nu poate sa stea si asa stiu din experienta propie.
  • bertone

  • Mesaje scrise: 2,294
  • Locatie: buzau
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Jun 2005

  • Mesaj Privat
Mai biner mergui la dezmembrari si cu 1000 ron iei lejer unul nou !
Si din doua motoare faci unul bun.
  • alyna

  • Mesaje scrise: 11
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 06 Nov 2006

  • Mesaj Privat
As cumpara un motor cu ochii inchisi la banii astia dar cel mai ieftin l-am gasit la 700 euro Sad
Nu stiu ce naiba imi mai ramane de facut,nici arbore nu gasesc asa ca Crying or Very sad
Skip ads

  • dancuciureanu

  • Mesaje scrise: 16,457
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Agila 2001 Z10XE + Z12XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 26 Jun 2006

  • Mesaj Privat
Motor ca al tau era si pe Corsa B.
  • mctoto

  • Mesaje scrise: 1,846
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Calibra 1993 C20NE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 16 Mai 2006

  • Mesaj Privat
intreaba si aici de reconditionari arbore ca cine stie

http://www.planetare.ro/
http://www.reconditionariplanetare.ro/
  • alyna

  • Mesaje scrise: 11
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 06 Nov 2006

  • Mesaj Privat
Multumesc am incercat, nu reconditioneaza arbore cotit Crying or Very sad
  • dancuciureanu

  • Mesaje scrise: 16,457
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Agila 2001 Z10XE + Z12XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 26 Jun 2006

  • Mesaj Privat
Cauta la informatii nr tel SC BMT ROMANIA SRL IASI. Intreaba si pe ei. Adresa era parca Bulevardul Chimiei
Fac tot felul de masini si roticele numai ptr. export
  • alxgudea

  • Mesaje scrise: 479
  • Locatie: Cluj Napoca
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 14 Jun 2006

  • Mesaj Privat
nu stiu daca mai e de actualitate, dar la noi in Cluj mai poti (?) gasi meseriasi care fac rectificari si eventual reconditionari de arbori cotiti pe la fostele service-uri Dacia (alea de tip vechi, mari, care aveau toate categoriile de ateliere, daca nu ai avut ocazia sa vezi asa ceva intreba pe unii mai in varsta Laughing no offence!)
la voi la "Capitala" cu siguranta mai exista asemenea foste intreprinderi sau chair acolo unde erau vechi "autobaze"....mergi pe la aia care au lucrat acum vreo 10-15 ani pe la dacia service si sper sa stie ei filierele cu meseriasii de acest gen. mecanicii de generatie noua nici nu prea mai concep asa ceva, dar pe vremuri chiar si eu am umblat cu vibrochenu'' intr-o sacosa le rectificat si incarcat.....
succes!
  • fun

  • Mesaje scrise: 9
  • Locatie: Downtown, Bucharest
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 03 Nov 2006

  • Mesaj Privat
Alina si eu mi-am cumparat de citeva zile Tigra, bineinteles ca imediat ce am luat-o in drumul spre casa au inceput problemele nu mari dar orisicum...
ideea este ca am cautat pe net piese si am gasit pe cineva care vinde o tigra rasturnata.
Eu deja am vazut-o si din punct de vedere al caroseriei doar usile mai pot fi folosite - insa motorul nu pare afectat.
Omul nu vrea sa o dea pe piese ci toata o data , poate mergem impreuna si vedem ce putem face.
Eu am nevoie de tobe, spoiler, praguri, radiator.
O sa iti trimit pe PM numarul meu de tel si poate dam miine o fuga acolo. daca ai veni si cu un mecanic ar fi si mai bine , o consiliere profesionala nu poate fi decit benefica pentru tine.

P.S.
Poate nu ar strica sa il suni pe fostul proprietar si sa il ameninti cu o plingere penala . Motivul existent in codul penal : vicii ascunse cu buna-stiinta. Evident ca nu prea sint sanse sa iti dea banii inapoi dar macar o parte din banii pentru reparatie.
  • marian12

  • Mesaje scrise: 8
  • Locatie: Olt
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Jun 2011

  • Mesaj Privat
asa am patit si eu la a mea sunt segmentii asa mi se apridea si mie becu la ulei si dupa ce am mai mers cu ea vreo 2 saptamani a scos fum din abundenta mam dus la mecanic si trebuia segmentata dar a mea avea 250000 km
Skip ads

  1. Home
  2. Probleme Tehnice

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR