Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Probleme Tehnice
  3. Motoare Benzina
  • toteu

  • Mesaje scrise: 39
  • Locatie: Botosani
  • Masina: Astra 1999 x16xel
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 27 Mai 2012

  • Mesaj Privat
Salut. am o problema cu radioul
Fiti atenti cum sta treaba , Acum 1 luna in urma mi`am pus un subwoofer l`am legat direct din spatele radioului(alimentarea+ iesirea) in fine posibil sa nu fie asta buba
Faza ce`a mai importanta e ca acum cand merg cu masina la o groapa sau cv mi se inchide radioul si se redeschide ,+ ca am modulator dela mp3 cu stik sa fie vreun scurt undv ....
Oare din ce cauza se poate intapla asa cv ?
  • djkilla

  • Mesaje scrise: 286
  • Locatie: Teleorman
  • Masina: Vectra 1999 X18XE1
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 30 Mai 2010

  • Mesaj Privat
ce casetofon ai? si nu l-ai amplificat cu o statie? dac nu. posibil aici sa fie buba, deconecteaza subwoofer-ul si vezi daca mai ai probleme
  • toteu

  • Mesaje scrise: 39
  • Locatie: Botosani
  • Masina: Astra 1999 x16xel
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 27 Mai 2012

  • Mesaj Privat
Am un GRUNDING SCD 3390 RDS , inauntru cv are o placuta cu filtru de bas cu reglaju la volum intrarea curent, si de la boxe sa se auda , in exterior nu are nimic nici`o amplificare , statie sau alt cv ...
In fine ma gandeam si la o alta solutie sa imi cumpar un cd player auto dar asa de naspa am mufele alea in spatele radioului cred ca nu gasesc cd player sa aiba unde pot baga mufele astea ,
dai clik pe link sa vezi cum imi trebuie sa aiba cd playeru http://uploadimage.ro/image...9931234487093.jpg
CE ZICI OARE GASESC DACA MA INTERESEZ PE LA UN MAGAZIN AUTO SAU CV LEGAT DE AUTO?
  • djkilla

  • Mesaje scrise: 286
  • Locatie: Teleorman
  • Masina: Vectra 1999 X18XE1
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 30 Mai 2010

  • Mesaj Privat
In momentul in care cumperi un CD player el vine cu un set de fire mufate.
Mufa de la cd playerul cumparat o introduci in C player iar capatul celalat il conecttezi la mufa din masina ( cea de casetofon evident).
Deci clar ca va merge dac achizitionezi un Cd player nou. NU vor exista probleme in conectarea lui.

P.S uitate la mufa accea din masina pentru casetofon.. sa nu ai indoite acele contacte si asta sa fie cauza resetari casetofonului. Ca in imagiena aceasta.

Skip ads

  1. Home
  2. Probleme Tehnice
  3. Motoare Benzina

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR