Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Discutii Generale
  3. Calatori prin lume
  • dandobre

  • Mesaje scrise: 1,194
  • Locatie: Zarnesti , Jud Brasov
  • Masina: Astra 2003 Y20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Nov 2006

  • Mesaj Privat
Buna seara! Duminica planuiesc sa plec impreuna cu iubita catre parintii acesteia care locuiesc in Londra. O sa plecam de dimineata catre Timisoara, acolo o sa dormim la niste neamuri, luni o sa plecam catre Germania, prin Austria iar marti Germania-Belgia-Franta, iar de aici cu Feribotul sau trenul pana in Marea Britanie. Ce sugestii imi puteti da privitor la traseu, vignete, etc. De asemenea, masina mea are faruri cu angel eyes si spoilerul fata modificat. Ar putea fi ceva probleme?
  • Protektor

  • Mesaje scrise: 497
  • Locatie: Harghita
  • Masina: Insignia 2011
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 27 Feb 2011

  • Mesaj Privat
- Vigneta pentru Ungaria si Austria, poti cumpara de la vama pana sa treci in Ungaria ( pentru o saptamana, mai putin nu se poate).
- Germania, nu se plateste.
- Franta se plateste la porti, dar daca vrei o mica economie ( care dupa parerea mea nu se justifica la atata drum care-l faci), poti merge pe drumurile albastre figurate pe harti, care au 2 benzi pe sens si viteza maxima de 110 km/h.
- Belgia, nu se plateste vigneta, nu prea inteleg ce cauti in Belgia ( doar daca vrei sa te plimbi)
- Trecerea canalului o faci la Calais cu ferry catre Dover si te costa 100 euro ( aproximativ, eu am platit 130 ca eram cu rulota), dar tot acolo poti trece prin tunel, imbarcat pe tren si pretul cam 80 euro).
cat despre modificarile facute, fara omologare RAR, no coment, dar 99% ca nu te va intreba nimeni nimic.
Te sfatuiesc, ca alimentarea cu combustibil sa nu o faci la benzinariile de pe autostrada, unde pretul la motorina e cuprins intre 1.6-1.8 euro si poti cobori la statiile automate care sunt la toate iesirile de pe autostrazi si acolo vei cumpara la pret de 1.3-1.4 euro. fa si tu socoteala daca merita.
Drum bun!
Skip ads

  1. Home
  2. Discutii Generale
  3. Calatori prin lume

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR