Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Discutii Generale
  3. Calatori prin lume
  • noerror

  • Mesaje scrise: 119
  • Locatie: Timis
  • Masina: Insignia 2012
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Jan 2012

  • Mesaj Privat
La sfârșitul lunii voi merge într-un team building la Arieseni cu colegii de la firma, din motive subiective de data asta voi merge cu mașina personala.
Poate careva sa ma "trimitã" pe varianta ceea mai buna, și aici nu ma refer la numãrul de km, ci la starea drumului, având în vedere ca mașina e noua.
Mersi
  • cipri-vkt

  • Mesaje scrise: 805
  • Locatie: Arad
  • Masina: Astra 2005 z19dth
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 01 Sep 2009

  • Mesaj Privat
timisoara - arad - chisineu cris - ineu - varfurile iar de la varfurile faci stanga e doar un drum,drum bun
  • tonytm

  • Mesaje scrise: 4,479
  • Locatie: Timis
  • Masina: Signum 2005 Z19DTH 190CP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 10 Oct 2007

  • Mesaj Privat
Si starea? Cum e starea ? Laughing
  • noerror

  • Mesaje scrise: 119
  • Locatie: Timis
  • Masina: Insignia 2012
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Jan 2012

  • Mesaj Privat
Pana la urma am ales sa merg pe urmãtorul traseu, sugerat de prieteni și de soferul autobusului cu care au cãlãtorit colegii mei:

Timișoara - Arad ( pe A1 ) ca sa evitam satele de pe parcurs - autostrada deși e noua, e destul de vãlurita și mai are și secțiuni de 80 km/h la anumite viaducte ( rampe de decolare ) dar mergi OK și km ii faci imediat.
Am ieșit de pe centura Aradului ( autostrada ) iar pana am dat de drumul spre Oradea am pierdut undeva la jumate de ora, fiind vineri seara se formase o coloana imensa , fiindcã sunt doua caii ferate într-o stare dezastroasa de trecut ( duminica în schimb la întoarcere era gol )

Arad - Salonta e foarte bun, se mai lucreazã pe ici pe colo, dar fãrã întârzieri.

Salonta - Beiuș e un drum plin de denivelãri, dar fãrã gropi, însa rotile de 18" scutura destul de bine.

Beiuș - Arieseni : drumul e destul de decent cu o urcare nu foarte grea ( zic asta fiindcã am urcat pe întuneric , iar AFL-ul e spectacol Smile )

Dus - 4 ore 40 min

Intors - 4 ore

Consum pe cei 512 KM - 6.1

Opel Insignia CDTI 130 CP

Poate ajuta și pe alții informațiile acestea.
Skip ads

  1. Home
  2. Discutii Generale
  3. Calatori prin lume

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR