Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Vectra
  3. Vectra C/Signum
  • vallyyy

  • Mesaje scrise: 1,717
  • Locatie: Arges
  • Masina: Astra 2006 Z14XEP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 05 Oct 2010

  • Mesaj Privat
Va salut ! Am o vectra c care a avut probleme la cim, mai exact pinii din cim erau indoiti si spirala de la airbag defecta.Am cumparat un cim din dezmembrari de pe care am luat carcasa si spirala,placa ramanand a mea. Am montat totul corespunzator,problema de care m-am lovit este ca masina mea este echipata cu airbag dual stage(doua mufe) si noua spirala de la cim are airbag single stage (o singura mufa),am si airbagul ei cu o singura mufa, se poate cumva dezactiva de undeva dual stage-ul ? Adica m-ar interesa daca pot face calculatorul sa faca ca airbagul soferului sa lucreze doar in single stage, am gasit ceva cu op-comul dar nu ma lasa sa modific. Multumesc anticipat !
  • iulian1971

  • Mesaje scrise: 7,081
  • Locatie: Ilfov
  • Masina: Astra 2008 Z19DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 21 Dec 2006

  • Mesaj Privat
Scoti cu grija mufa single-stage si o pui pe cea dual-stage fara alte modificari.
  • jgyprime

  • Mesaje scrise: 9,968
  • Locatie: Galati
  • Masina: Vectra 2005 Z19DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Dec 2010

  • Mesaj Privat
oare nu e mai simplu sa cumperi spirala de care ai nevoie, adica dual stage? Cele dual stage se gasesc mai usor (sunt mai multe masini cu dual stage).
  • vallyyy

  • Mesaje scrise: 1,717
  • Locatie: Arges
  • Masina: Astra 2006 Z14XEP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 05 Oct 2010

  • Mesaj Privat
Spirala ti-o vand doar cu cim,deci iarasi ceva mai multi bani,in op-com imi apare la dual stage ,driver and passenger,dar nu le pot accesa,sunt curios daca exista vreo metoda sa pot modifica sa fie doar la passenger dual stage
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Vectra
  3. Vectra C/Signum

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR