Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Vectra
  • dany_boy

  • Mesaje scrise: 24
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2003 2.2 DTI
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 16 Apr 2008

  • Mesaj Privat
Am un vectra c de 1 an.Prin martie volanul a devenit brusc mai greoi si am intrat in panica apeland la niste prieteni care aduc opeluri si le vand.Ei au spus ca,caseta e de vina si trebuie inlocuita.Ok zis si facut numai ca la insistentele lor am acceptat sa mi monteze una fara nu stiu ce mufa.Rezultatul e ca imi afisa un volan cu semnul exclamarii in bord.Mentionez ca volanul nu sa mai miscat ca odinioara cand o cumparasem.Acum a venit ziua cea mare si a sosit si caseta mea cu mufa.O montam si dupa o zi in care a mers brici ce sa vezi,directia devine din nou greoaie.Acum cica e de vina pompa servo.Toata tarasenia asta m a costat 2200 lei si as fi tare curios daca exista vreo solutie in continoare mai viabila.Va sunt recunoscator pt sfaturi
Skip ads

  • sever iulian

  • Mesaje scrise: 1,325
  • Locatie: Bacau
  • Masina: Insignia 2017 B20NFT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Sep 2006

  • Mesaj Privat
am avut si eu problema ta , era o pana de contact in mufa de la esp(mufa mama avea pinii largiti). de obicei se aprindea volanul cu semn exclamarii cand luam o groapa iar odata chiar am ramas fara servo. de 1an jumatate nu am mai avut probleme.
  • dany_boy

  • Mesaje scrise: 24
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2003 2.2 DTI
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 16 Apr 2008

  • Mesaj Privat
am fost ieri la reprezentanta di bas si mi au spus exact ce mi ati spus dvs.Mi au mai indesat mufa si ma rog sa nu fie pompa servo de vina.Aceasta ar costa.citez "50 mil la noi dar o gasiti cu 20 aftermarket"M au anuntat ca nu ma prinde iarna cu bateria asta si tre sa schimb nu stiu ce rola intinzatoare de la cureaua de alternator.Asta e!
  • sogard82

  • Mesaje scrise: 13
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2000 y16xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 06 Mai 2008

  • Mesaj Privat
si la mine nu mai merge servodirectia....lichid de servo este full.
dar cand accelerez merge servo....inca nu am fost la sevice sa vad care este problema...pe loc trag de volan mai greu ca la o dacie
Skip ads

  • dany_boy

  • Mesaje scrise: 24
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2003 2.2 DTI
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 16 Apr 2008

  • Mesaj Privat
normal sa mearga cand esti in miscare.Problema e caseta.La vectra cad pe capete.Yo am facut rost de una si mi a dat si garantie 1 an.Vreo 2000 lei
  • sogard82

  • Mesaje scrise: 13
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2000 y16xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 06 Mai 2008

  • Mesaj Privat
dany_boy a scris:normal sa mearga cand esti in miscare.Problema e caseta.La vectra cad pe capete.Yo am facut rost de una si mi a dat si garantie 1 an.Vreo 2000 lei

si pe loc daca accelerez merge servo
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Vectra

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR