Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Discutii Generale
  • AdyBossu

  • Mesaje scrise: 320
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Astra 2004 1,7 cdti
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 09 Nov 2007

  • Mesaj Privat
Am luat teapa anului. Am achizitionat un set de covorase din cauciuc marca PolGum, fabricate in Polonia si importate de firma Conex Iasi. Covorasele sunt passform pentru Astra G si au bordura de aproximativ 2,5 cm, iar asta m-a determinat sa le iau. Am dat pe ele 100 lei in bazarul din Iasi.
Din cauza ca miroseau ingrozitor a petrol sau ce naiba or fi folosit aia la fabricarea lor, le-am lasat o saptamana si ceva afara sa mai iasa duhoarea din ele. Ieri am constatat ca materialul din care sunt facute este foarte prost, in sensul ca a inceput deja sa crape, fara nici macar sa le fi folosit. Daca indoi cauciucul, acesta crapa, este faramicios. Cred ca le arunc si am sa caut altele. Daca le cumparam din magazin le duceam inapoi, dar pt ca le-am luat din bazar nu am chef sa ma duc sa ma cert cu tiganul, si apoi ce vina are cioroiul ca doar nu le-a fabricat el.
Asa arata covorasele:
Skip ads

  • mariusgmg

  • Mesaje scrise: 4,095
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Vectra 2001 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 20 Mar 2008

  • Mesaj Privat
Cauta pe net! Mi se pare ca are autoa covorase bune! Care nu miros deloc si speciale pentru AstraG.
  • AdyBossu

  • Mesaje scrise: 320
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Astra 2004 1,7 cdti
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 09 Nov 2007

  • Mesaj Privat
Da stiu, multumesc. Dar nu am luat Petex tocmai pentru ca au bordura foarte mica si cu mizeria de pe la noi ...
Mai caut variante iar daca nu gasesc iau Petex.
  • mariusgmg

  • Mesaje scrise: 4,095
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Vectra 2001 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 20 Mar 2008

  • Mesaj Privat
Eu am asa, cu bordura mica! Nu am probleme, nu sare mizeria si apa peste. Iar iarna, cand se aduna ceva apa de la zapada "din" bocanci o las peste noapte sa inghete iar abia a doua zi cand vreau sa plec scot covorul, un sut mic cu piciorul in el si cade gheata.
Aaa! Si nu au mirosit a cauciuc sau alte mirosuri neplacute nici macar o secunda!
Skip ads

  • xcuseme

  • Mesaje scrise: 1,458
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Astra 2002 Isuzu Y17DT 16v 55kW
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 26 Aug 2006

  • Mesaj Privat
Bai nene ia Petex de la Eduard - autoa.ro, am vorbit despre asta si la intalnire. Eu le am de prin 2007, sunt ca noi.
Nu put decat cand calci in rahat de caine.

La cat de maniac esti tu cu lustruirea masinii nu-mi fac griji pentru bordurile prea mici.

Iar alea vechi... m-as duce peste vanzator si as cere banii inapoi (daca mai ai chitanta - sau daca aia vut vreodata chitanta). Si daca face figuri...OPC.
  • mariusgmg

  • Mesaje scrise: 4,095
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Vectra 2001 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 20 Mar 2008

  • Mesaj Privat
Eu plec la sf lunii la Felix si ma vad cu Eduard acolo. Daca vrei, imi dai detalii, banii, eu il sun pe Edi si se rezolva! Merita toti banii acele covoare. Eu le am de aproape doi ani si, la fel ca Ionut, nu am nici un pic de uzura. Nici macar la calcaiul piciorului drept, la acceleratie!
  • KBA

  • Mesaje scrise: 342
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Astra 2001 Y20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 16 Jan 2007

  • Mesaj Privat
subscriu. petex am si eu. nu miros/se potrivesc foarte bine/nu curge de pe ele iarna.
  • AdyBossu

  • Mesaje scrise: 320
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Astra 2004 1,7 cdti
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 09 Nov 2007

  • Mesaj Privat
Le-am schimbat astazi cu altele foarte bune, pe care le-a primit intre timp vanzatorul. Nu au miros iar cauciucul este de calitate.
Oricum, pentru vara am sa iau Petex.

  • Gyo

  • Mesaje scrise: 620
  • Locatie: Bacau
  • Masina: Astra 2001 Y17DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 08 Dec 2008

  • Mesaj Privat
Spune un pret te rog pentru ele..is bune pentru toamna -iarna Wink
  • AdyBossu

  • Mesaje scrise: 320
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Astra 2004 1,7 cdti
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 09 Nov 2007

  • Mesaj Privat
120 lei. Foarte bune, cred ca au mai bine de 3 cm bordura. Se aseaza bine dupa contur si arata mai bine ca in poza. Ramane sa vad cat rezista la uzura de la calcai. Nu au intaritura asa buna pentru calcaie precum cele de la Petex, asta ar fi cred singurul incovenient. Eu am sa mai iau un set Petex pentru sezonul cald.
Uite si aici un pic mai scumpe plus transport http://www.okazii.ro/acceso...zafira-a118806026
Skip ads

  1. Home
  2. Discutii Generale

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR