Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel - Alte Modele
  3. Omega B
  • hidelife

  • Mesaje scrise: 40
  • Locatie: Alta tara
  • Masina: Omega 2000 x20dth
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 05 Jan 2012

  • Mesaj Privat
buna ziua tuturor va spun si daca e cineva in masura sa ma ajute cu aceasta problema eu va ascult cu cea mai mare atentie.

problema cu care ma confrunt acum este ca mi-se aprinde in mers martorul de la motor si se franeaza brusc masina parca o impiedica ceva,cum ajung cu ea la 140km/h se aprinde martorul de la motor,o scot pe liber si o las sa se reduca pana la 110 km/h si martorul se stinge,sa mai intamplat o data cand am turato mai tare era in viteza a treia si am duso in 4 mii de ture apoi sa aprins martorul,am lasto sa se reduca si sa stins,are cineva ideie ce se intampla de unde poate fi aceasta defectiune,o pot rezolva eu acasa sau trebuie sa merg sai fac test la servis? va multumesc!
  • boby40

  • Mesaje scrise: 8
  • Locatie: Constanta
  • Masina: Omega 2000
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 02 Oct 2012

  • Mesaj Privat
Sper sa nu fie prea tarziu,oricum mai sunt si altii care au patit lucrul acesta cum am patit o si eu cu omega 2.0 8 valve,cauta si schimba senzorul de turatie dar ia unul original,nu after market si ca sa nu dai banii pe el ca e cam 500 lei noi,i al de la dezmembrari cu cateva zeci de lei si trebuie sa ai intre pinii 1 si 2 intre 500-800 de ohm(omi) sa ai un aparat de masura la tine.In momentul cand ti se aprinde martorul galben in bord,consuma de rupe ,cam 30% ai grija ce faci!
  • rafi_pancu

  • Mesaje scrise: 14
  • Locatie: Timis
  • Masina: Meriva 2011
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 20 Mar 2010

  • Mesaj Privat
Si eu am patit la fel si la service au constatat ca mufa de la senzorul de turatie nu facea tot timpul contact (mai ales la viteza mare cand vibratia motorului e mai mare si mufa pierdea contactul). Cand s-a mai intamplat am miscat de mufa si s-a stins becul.
Skip ads

  1. Home
  2. Opel - Alte Modele
  3. Omega B

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR