Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Probleme Tehnice
  • aerostanciu

  • Mesaje scrise: 4
  • Locatie: Prahova
  • Masina: Astra 2000
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Jan 2008

  • Mesaj Privat
va rog daca imi puteti spune is mie daca este indicata folosirea solutiei pt acoperire pr la radiator..daca asta o fi..am gasit antigel la presul de la sofer si apoi sub masina. intreabarea mea :este indicata folosirea solutiei care se gaseste in benzinarii..sau poate cauza probleme pe termen lung? nu vreau sa schimb inca radiatorul sau colierele alea de cauciuc. mersi mult
  • bujuxp

  • Mesaje scrise: 145
  • Locatie: Dambovita
  • Masina: Vectra 2001 Y22DTR
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 02 Mar 2007

  • Mesaj Privat
daca bagi solutie probabil nu o sa mai curga apa dar la vara sigur iti vei cumpara radiator nou.
  • LDivora

  • Mesaje scrise: 3,096
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2003 Y20DTH/PSG16
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 30 Mai 2005

  • Mesaj Privat
Credeti ca solutia sau prafurile de astupat pori, pot face asta si la instalatii de racire sub presiune?
  • cozmino

  • Mesaje scrise: 992
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Corsa 2014
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Mar 2007

  • Mesaj Privat
Eu am fost patit asta vara, am avut un mic por la un stuĆ¾ al radiatorului . Am pus 2+2 Stop Leak(parca) a avut efect vreo doua saptamani dupa care a rabufnit din nou ramanand intr-o dimineata cu masina la Unirea. Am mai cumparat 2 x 2+2 Stop Leak, le-am pus sa pot ajunge cu masina in service . Nu am avut ce face si a trebuit sa schimb radiatorul , gaura devenind cat o moneda de 50bani .
Nu mica mi-a fost mirarea cand am dat drumul la caldura si venea aer caldut, nu cald , cel mai probabil o cantitate mare din solutia magica depunandu-se in calorifer , astfel infundandu-l . Desigur, se poate spala, exista si solutii de curatat sistemul de racire insa dai din una in alta, bataie prea mare de cap, bani in plus cheltuiti(solutie ptr coagulare , solutie de curatat, antigel s.a.m.d.) si pana la urma tot ajungi sa schimbi ce e de schimbat .
Parerea mea si a altora(cauta, ca s-a mai discutat) este sa nu folosesti , iti rezolva o problema pe termen scurt dar iti cauzeaza altele pe termen lung .
Skip ads

  1. Home
  2. Probleme Tehnice

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR