Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Probleme Tehnice
  3. Caroserie
  • dexo

  • Mesaje scrise: 73
  • Locatie: Bacau
  • Masina: Astra
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 03 Apr 2011

  • Mesaj Privat
Buna , Am cumparat din Germania o Astra g 1,6 16 v 2003 berlina si are suspensie sport si jenti pe 17 ( am luat si un set de roti pe 15 pt orice eventualitate si cred ca am facut f bine ). Ma intereseaza (desi cam tirziu ) daca pt suspensie sport caroseria e diferita . Daca nu e , as vrea sa stiu daca modificarea care a fost facuta trebuie sa o regasesc si in actele masinii si eventual unde si mai ales daca e important asta la RAR cind o inscriu. as vrea sa schimb suspensia cu normala daca pot spune asa dar nu stiu daca pot pe caroseria asta. Nu stiu din ce motiv , cu suspensia actuala daca pun o singura persoana pe scaunele din spate si chiar si fara , suspensia se lasa atit de mult incit la orice hop se ating tampoanele de cauciuc din interiorul arcurilor si masina face asa urit de parca as cara sute de kg. arcurile nu sunt rupte si chiar daca nu arata f bine , nu cred sa se fi subtiat atit de rau incit sa se lase masina atit de jos cu doar o persoana in spate . daca ma poate ajuta cineva cu ceva raspunsuri si sugestii , va multumesc mult
  • cangri

  • Mesaje scrise: 5,414
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Sep 2010

  • Mesaj Privat
Caroseria nu e diferita.Si oricum tind sa cred 100% ca nu este suspensia originala.Poti sa pui suspensie stock fara nici-o problema.Si jante de 17" sunt cam mari pentru un Astra.
  • dexo

  • Mesaje scrise: 73
  • Locatie: Bacau
  • Masina: Astra
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 03 Apr 2011

  • Mesaj Privat
nu vreau sa-i pun neaparat jante pe 17 dar nu vreau sa mai bata asa in spate . as vrea sa stiu daca pot schimba doar arcurile sau trebuie si telescoapele dar cel mai important este daca la RAR pot s-o duc cu orice fel de suspensie
Skip ads

  1. Home
  2. Probleme Tehnice
  3. Caroserie

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR