Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Vectra
  3. Vectra B
  • v1RuS

  • Mesaje scrise: 42
  • Locatie: Buzau
  • Masina: Vectra 1998 x16xel;
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 02 Mai 2011

  • Mesaj Privat
Salutare la toata lumea ... ce stateam eu asa si ma gandeam ..... daca as pune pe masina un filtru sprort .... ce avantaje as avea? sau desavantaje? am mai auzit de la uni ca iti mai da niste cai in plus .... si alte chesti... app... masina e un vectra B 97 an fabricatie .. motor 1.6 16v ... mar bate gandul .. sa ii pun dar astept niste pareri sau poate niste sfaturi care ar fi bine venite .... multumesc anticipat Smile Smile Smile
Skip ads

  • ssergiiu

  • Mesaje scrise: 431
  • Locatie: Timis
  • Masina: Vectra 1997 x18xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 16 Dec 2011

  • Mesaj Privat
Daca tot vrei sa pui filtru sport pe Vectra ar fi mult mai folositor un filtru sport de la K&N Laughing sunt mai scumpe dar de calitate si nu trebuie sa schimbi nimic sunt filtre K&N de vectra b au aceasi dimensiune ca si cel original.
  • cangri

  • Mesaje scrise: 5,415
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Sep 2010

  • Mesaj Privat
Nu castigi nici-un calut.
Masina doar va urca mai rapid in ture si posibil sa scada dar foarte infim consumul.
Asta doar daca iei ceva calitativ.Daca nu atunci nu castigi decat zgomot.
  • v1RuS

  • Mesaje scrise: 42
  • Locatie: Buzau
  • Masina: Vectra 1998 x16xel;
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 02 Mai 2011

  • Mesaj Privat
poi si cum de la un filtru sport sa fie posibil sa ii scada consumul ... inteleg ca foarte putin .... dar totui ..."CANGRI" din cate vad la uh jos acolo ... ai motor smecher pe vectra ta ...
Skip ads

  • Leevy

  • Mesaje scrise: 222
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Vectra 1997 x18xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Mai 2009

  • Mesaj Privat
Cangri simte intr adevar ca are cu ce , dar orice iti face masina sa respire mai usor , sa evite imbacseala dezi cu zi de pe soselele noastre , si orice schimbi si scazi greutatea masinii (nu e valabil in cazu asta) , orice pui nou (chiar si schimbul de ulei) imediat simti un raspuns mai rapid in pedala de acceleratie , cai... de unde ,trebuie sa fii fericit daca i ai macar pe aia care zice producatorul caci dupa atatia ani cam te mai lasa din ei
  • Catycy

  • Mesaje scrise: 5
  • Locatie: Calarasi
  • Masina: Vectra 1997
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Dec 2011

  • Mesaj Privat
Tot din 97 e si vectra mea , tot 1.6 16 valve , cu filtru aer Sport , si inafara de un sunet mai agresiv , mai sport sa zic asa nu o sa ai , si o sa urce in ture mai repede . Stima !
  • v1RuS

  • Mesaje scrise: 42
  • Locatie: Buzau
  • Masina: Vectra 1998 x16xel;
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 02 Mai 2011

  • Mesaj Privat
oke sa inteleg ca filtru nu e mare diferenta decat ca urca mai repede in ture ... akm sa dau si 100 de euro pe un filtru dinala .... mai bine cumpar unu normal poate de o calitate mai buna si asta e ..... dupa spusele voastre nu cred ca merita investitia ... mai bine fac altceva la masina decat sa dau atatia bani ... oricum va multumesc pt pareri ... Smile
  • pustiu_pst

  • Mesaje scrise: 2,954
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2001 z18xe/x16xelT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Dec 2010

  • Mesaj Privat
Tot x16xel am si eu si am aruncat filtru K&N la gunoi...nu face nimic, decat baga praf in motor, nu castigi nimic si creste si consumul!

Bafta!
Skip ads

  • Marius T.

  • Mesaje scrise: 626
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2001 Z 16 XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Dec 2005

  • Mesaj Privat
O sa castigi exact atati cai ca si cand ai schimba toba finala. Fix un mare zero. Acum cum spuneau si colegii un filtru sport de calitate costa cam cat 10 filtre normale si tot de buna calitate. Parerea mea e sa ramai la filtrul normal. Daca vrei mai multi cai 1.8, 2.2 sau o ghiulea ca a lui cangri.
  • Leevy

  • Mesaje scrise: 222
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Vectra 1997 x18xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Mai 2009

  • Mesaj Privat
supertare Marius , eu sunt foarte multumit de a mea in privinta asta dar si talpa costa; i place benzina
  • Marius T.

  • Mesaje scrise: 626
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2001 Z 16 XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Dec 2005

  • Mesaj Privat
Pt drumurile noastre este suficient si 1.6 16v dar cu pretul asta la benzina a cam disparut condusul mai sportiv.
  • ssergiiu

  • Mesaje scrise: 431
  • Locatie: Timis
  • Masina: Vectra 1997 x18xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 16 Dec 2011

  • Mesaj Privat
Sa sti Marius ca asa ii a cam disparut condusul sportiv. Smile
Skip ads

  • v1RuS

  • Mesaje scrise: 42
  • Locatie: Buzau
  • Masina: Vectra 1998 x16xel;
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 02 Mai 2011

  • Mesaj Privat
aveti dreptate in privinta consumului ... nush cu a mea prin orash ma scoate la un consum de 10l la suta .... dar asa linistit fara ture mari ...... dar in schimb am ramas uitit ... ca am scos la un drum de Buzau-Bacau .... aprox 200km ... un consum de 6-6.5 maxim .... condus normal ... 120...... eu unu sunt multumit de masina .....
  • Vectra BB

  • Mesaje scrise: 16
  • Locatie: Timis
  • Masina: Vectra 1996 x20xev
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 30 Nov 2010

  • Mesaj Privat
eu cu vectra meu nu fac decat externul.... cam 10 mii de km pe sapt.... am acum 731 de mii pe ea si merge cu 250 pe autostrada. cu un plin de benzina din romania fac 850 de km si cu un plin din germania benzina 91 ca e mai ieftina fac 1070 de km si nu am schimbat nimic pe ea . O am din 2008 si am luat.o cu 84 de mii de km din Austria . Pana la 731 de mii de km cat are acum nu am facut nicioadata un schimb de ulei sau filtre. Stiu ca pare ireal dar asa e. La un drum de germania aprox 2500-3000 de km bag cam 1,5 litrii de ulei 15,40 de camioane. Si in resti nimic in afara de distributie care o fac la max 2 luni. Va doresc sa aveti si voi masina ca a mea. ! ca uneori ma invidiez si eu Very Happy
  • pyt6703

  • Mesaje scrise: 39
  • Locatie: Prahova
  • Masina: Vectra 1996 x16xel
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 09 Dec 2012

  • Mesaj Privat
asta inseamna ca faci 1428,5km pe zi daca faci 10 000km pe saptamana nu?
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Vectra
  3. Vectra B

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR