Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Probleme Tehnice
  • likom

  • Mesaje scrise: 43
  • Locatie: Timis
  • Masina: Vectra 1993 C16NZ
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 01 Jun 2008

  • Mesaj Privat
Buna ziua. Sper sa fi postat. Am un vectra A si de ceva timp se aude un scartait pe fata cand este cald afara.Am schimbat flansele si rulmenti dar tot se aude cand este cald si la denivelari mici. Mi-a zis cineva sa pun putin ulei pe bucsele de la bara stabilizatoare si bucsele de la bielete.
Intrebarea mea este urmatoarea. Nu afecteaza cu nimic bucsele uleiul daca pun. As vrea sa pun sa vada daca mai face macar asa stiu daca trebuie schimbate sau nu. Voi ce sfat imi puteti da?
O zi buna va doresc la toti.
  • nicunicu

  • Mesaje scrise: 2,597
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Zafira 2002 z16xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Feb 2012

  • Mesaj Privat
poate pe undeva pe forum este un topic pentru asa ceva,posibil sa scartaie de la amortizoare,am patit la o alta masina,remediu inlocuirea lor,uleiu+cauciuc=o chestie gelatinoasa
  • likom

  • Mesaje scrise: 43
  • Locatie: Timis
  • Masina: Vectra 1993 C16NZ
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 01 Jun 2008

  • Mesaj Privat
Azi am suit masina pe cric si am gasit exact buba. Bieletele sunt duse mai exact bucsa este desprinsa de plastic asa ca nu ramane decat sa schimb bieletele. Nu am nici macar un an de cand am pus noi. Crying or Very sad
  • marquiz

  • Mesaje scrise: 91
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2002
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Dec 2008

  • Mesaj Privat
Eu am avut aceeasi problema , troncanea si scartaia dar nu mai la denivelari mici , am schimbat pivotii si acum nu se mai aude si nu se mai simte nimic .
Skip ads

  1. Home
  2. Probleme Tehnice

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR