Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Ingrijire si Intretinere
  • paul_co8min

  • Mesaje scrise: 41
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Corsa 1997 X12SZ
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Jun 2013

  • Mesaj Privat
Eu am "fixul" acesta cu ilaturarea rugiinii si sunt IMPOTRIVA acoperirii ei de cand lucram ca pregatitor, pentru ca a venit odata o dubita alba plina "floricele" iar cand am intrebat tinichigiul de ce nu a curatat rugina ca sa dau chit au inceput toti sa rada de mine si sa imi zica sa dau eu chit acolo ca e bine asa. ASADAR, PAREREA MEA ESTE SA NU ACOPERITI RUGINA, CI SA O INLATURATI !
  • 13nicu

  • Mesaje scrise: 1,487
  • Locatie: Bihor
  • Masina: Astra 2002 hatch y17dt
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Dec 2012

  • Mesaj Privat
Vezi tu .... treaba poate fi privita si din alt unghi. Ma ocup de tinichigerie in mod restrans ...adica pentru amici , cunoscuti si cunoscutii lor. Insa cine traieste din asta , daca va sta sa faca o masina ,,ca la carte,, pur si simplu va muri de foame. Sigur , cind mi s-a spus treaba asta la inceput, am luat-o drept scuza pentru a acoperii lenea ....... cand insa faci o masina si o faci ca pentru tine chiar daca nu e a ta , pierzi o groaza de timp, materiale si clienti. Pur si simplu ajungi sa nu mai fi rentabil, economic vorbind.
Poate de aceea vopsitorii au si preturile care le au ..... munca lor e la suprafata ..... se vede ! ....a unui tinichigiu vine acoperita cu chituri, antifoane si vopsele.
  • paul_co8min

  • Mesaje scrise: 41
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Corsa 1997 X12SZ
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Jun 2013

  • Mesaj Privat
Sa stii ca ai mare dreptate. O treaba de calitate superioara implica multa munca si mult timp pierdut. Din acest motiv si masinile care sunt construite in uzine in care omul strange suruburile si nu robotii, au un pret mult mai ridicat.
  • GKAT

  • Mesaje scrise: 2
  • Locatie: Brasov
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 21 Oct 2012

  • Mesaj Privat
paul_co8min a scris:Sa va arat si niste poze cu matizul

Calitatea imaginilor este mai putin buna, am pozat cu telefonul mobil, dar esentialul se vede, cat despre proprietara masinii a fost foarte placut impresionata de rezultatul obtinut tinand cont de costul reparatiei. Deoarece am mers cu masina la magazin si am cerut paleta de culori, am gasit un argintiu diamant metalizat care s-a potrivit perfect cu nuanta originala. singura diferenta intre vopsele este ca vopseaua la spray este mai mata decat cea originala, si din dorinta de a rezulta un pret cat mai scazut nu am dat si lac.



Tinichigiu turbofin Smile)
  • mikyboy

  • Mesaje scrise: 5,735
  • Locatie: Sibiu
  • Masina: Insignia 2014 A20TDH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 08 Dec 2006

  • Mesaj Privat
da a iesit chiar bine
si avea dreptate cine a scris mai sus ca atunci cand o faci pentru tine e mult mai mult de lucru si cu migala si detaliat. eu mi-am facut masina singur si stiu cum este...
Skip ads

  1. Home
  2. Ingrijire si Intretinere

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR