Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Vectra
  3. Vectra A
  • nicusor_sef89

  • Mesaje scrise: 270
  • Locatie: Valcea
  • Masina: Vectra 1992 c16nz
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 02 Mai 2012

  • Mesaj Privat
salut am si eu o nelamurire daca ma poate ajuta cineva.acum ceva timp cam 2 ani pe un polei de mai mare frumusetea am avut norocul de o explozie care a avut urmari asupra cutiei de viteze mai exact am spart carterul ambreaj.bineinteles ca am luat din dezmembrari o alta cutie numai ca cel care mi-a trimis-o a zis sa goleasca uleiul din ea si sa il completez eu.reparatiile la masina mi le-a facut un nene care se pricepe adica din asta traieste dar nu lucreaza intr-un service auytorizat ci la el acasa.intrebarea mea este urmatoarea acest nene mi-a zios sa ii aduc ulei de cutie din "ala romanesc ca e bun" si asa am facut dar am o mare dilema masina parca nu mai fuge cum fugea inainte adica motorul se aude cum se tureaza caci nu am turometru pe bord dar ea parca e tinuta in loc de ceva parca asa avea in spate un paravan mare si tpt curentul bate in el e posibil sa fie din cauza uleiului care nu e chiar asa fin cu a fost cel original caci acum 2 zile am desfacut cutia avariata si am observat diferenta
  • ionel dobre

  • Mesaje scrise: 291
  • Locatie: Timis
  • Masina: Astra 2001 z16se
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 03 Apr 2010

  • Mesaj Privat
nu nu cred ca este de la cutie , daca era din cauza uleiului facea din prima sintomele. as opta pt puterea motorului compresie , , ulei motorul mananca?
  • d_m_petre

  • Mesaje scrise: 147
  • Locatie: Timis
  • Masina: Vectra 1992 c18nz
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 10 Oct 2010

  • Mesaj Privat
daca zici ca motorul se tureaza si masina nu fuge s-ar putea sa ai probleme cu discul de ambreiaj,s-au poate cutia de viteze nu este acelasi tip cu ce ai avut-o pe masina
  • ciresel

  • Mesaje scrise: 86
  • Locatie: Suceava
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 10 Oct 2009

  • Mesaj Privat
poate ti a inrat ulei la discul de ambreiaj si aluneca
  • nicusor_sef89

  • Mesaje scrise: 270
  • Locatie: Valcea
  • Masina: Vectra 1992 c16nz
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 02 Mai 2012

  • Mesaj Privat
ulei nu mananca doar ce scapa pe la capacul de la motor ca imi e lene sa ii schimb garnitura sau sa ii pun niste silicon din ala special rezistent la temperaturi mari.de ambreaj e posibil ramane sa ma uit si va zic.multumesc
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Vectra
  3. Vectra A

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR