Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Astra
  3. Astra G
  • tonypsg

  • Mesaje scrise: 1,556
  • Locatie: Brasov
  • Masina: Astra 2000 y17dt
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Jul 2011

  • Mesaj Privat
433 mhz e de regula pentru masinile fara alarma de fabrica iar cele de 433,92mhz sunt pentru cele cu alarma de fabrica.nu merg sicronizate de pe una pe alta.
Skip ads

  • cosmin bz

  • Mesaje scrise: 1
  • Locatie: Buzau
  • Masina: Astra 2002 Z16XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Feb 2014

  • Mesaj Privat
salutare tuturor
am un opel astra g 2003 si se inchide/deschide centralizat cu cheia la usa soferului .as vrea sa cumpar o telecomanda si sa o pot inchide/deschide ...acum problema este daca mai trebuie montata si altceva? si anume ce ar mai trebui sa aiba masina pe ea

multumesc anticipat
  • cata_angels

  • Mesaje scrise: 10
  • Locatie: Olt
  • Masina: Astra 2000 X12XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Apr 2014

  • Mesaj Privat
Nu stiu daca mai trebuie montat si altceva. Imi pare rau?
  • rider1

  • Mesaje scrise: 707
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2005 z14xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Mar 2012

  • Mesaj Privat
Cosmin bz la tine daca merge inchiderea cum ai spus, inseamna ca ai modulul de inchidere. Desfaci plasticul din drepta de la picioarele pasagerului si-l gasesti acolo. Probabil tu ai probleme cu cheia (vechea poveste cu piciorusele desfacute, baterie consumata sau pur si simplu cheia nu mai emite semnal) . Asta trebuie sa verifici intai. Daca e telecomanda stricata, iei alta care sa emita pe aceeasi frecventa cu cheia ta.Vezi ce a scris tonypsg referitor la frecventa cheilor.
Skip ads

  • Andrei gabriel popa

  • Mesaje scrise: 5
  • Locatie: Hunedoara
  • Masina: Astra 2000 y17dti
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Jan 2016

  • Mesaj Privat
salut tuturor sunt nou pe aici dar am fost la niste meseriasi pentru ca nu imi mergea butonul de deschidere de pe cheie , l-au schimbat si de atunci nu mai merge cel de inchidere .Au schimbat cred ca 10 butoane.Am luat o alta cheie de la dezmembrari dar sincronizarea clasica cu contactul nu merge .Ma puteti ajuta?Am un opel astra g caravan 2000
  • Andrei gabriel popa

  • Mesaje scrise: 5
  • Locatie: Hunedoara
  • Masina: Astra 2000 y17dti
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Jan 2016

  • Mesaj Privat
am revenit.am gasit pe placa de circuite la cheia originala HM 7 9 si pe placa de la cealalta cheie e HM 18.4
  • Andrei gabriel popa

  • Mesaje scrise: 5
  • Locatie: Hunedoara
  • Masina: Astra 2000 y17dti
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Jan 2016

  • Mesaj Privat
salut tuturor,am rezolvat cu inchiderea doar cu OP COM merge perfect!
  • alexandru_2487

  • Mesaje scrise: 10
  • Locatie: Dambovita
  • Masina: Astra 2008 Z14XEP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Sep 2012

  • Mesaj Privat
Salutari.Detin un opel astra g 2008.Am problema cu inchiderea centralizata,mai exact nu inchide/deschide din cheie.Am schimbat bateria,degeaba.Am incercat sa fac sincronizarea,nu reusesc.Ceea ce este ciudat, e ca daca scot placa electronica din cheie si incerc deschidere/inchidere, merge fara nicio problema.In schimb,cand pun placa electronica in cheie,nu mai functioneaza.Mentionez ca am verificat radio pe frecventa AM si cu partea electronica scoasa se aude ticaitul la apasarea butonului,cand pun placuta in cheie,nu se mai aude.
Care ar putea fi problema? Mersi anticipat !
Skip ads

  • jE

  • Mesaje scrise: 8,458
  • Locatie: Brasov
  • Masina: Astra 2005 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Jun 2006

  • Mesaj Privat
cu placuta scoaza cum ai facut, ai apasat pe buton sau ai suntat pinii?
Daca ai apasat pe buton, inseamna ca e carcasa compromisa (sau butonul) si nu se mai apasa. Te uiti cu atentie, ca sa vezi care e cauza, si ce se poate face.
  • alexandru_2487

  • Mesaje scrise: 10
  • Locatie: Dambovita
  • Masina: Astra 2008 Z14XEP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Sep 2012

  • Mesaj Privat
alexandru_2487 a scris:Salutari.Detin un opel astra g 2008.Am problema cu inchiderea centralizata,mai exact nu inchide/deschide din cheie.Am schimbat bateria,degeaba.Am incercat sa fac sincronizarea,nu reusesc.Ceea ce este ciudat, e ca daca scot placa electronica din cheie si incerc deschidere/inchidere, merge fara nicio problema.In schimb,cand pun placa electronica in cheie,nu mai functioneaza.Mentionez ca am verificat radio pe frecventa AM si cu partea electronica scoasa se aude ticaitul la apasarea butonului,cand pun placuta in cheie,nu se mai aude.
Care ar putea fi problema? Mersi anticipat !


Dupa ce scot partea electronica din carcasa si apas pe butonul de inchidere/deschidere, functioneaza. Cand introduc in carcasa,nu mai emite niciun semnal pe frecventa AM. Butoanele sunt ok din moment ce inchiderea merge dupa ce scot partea electronica din carcasa. Nu inteleg de ce se blocheaza semnalul la introducerea componentei electronice in carcasa.Implicit inchiderea nu mai functioneaza.
  • mikyboy

  • Mesaje scrise: 5,735
  • Locatie: Sibiu
  • Masina: Insignia 2014 A20TDH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 08 Dec 2006

  • Mesaj Privat
ai vreun led pe cheie care iti indica cand functioneaza? posibil sa nu faca contact bine cand este pusa placa in carcasa. pune poze poate ne dam seama...
  • alexandru_2487

  • Mesaje scrise: 10
  • Locatie: Dambovita
  • Masina: Astra 2008 Z14XEP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Sep 2012

  • Mesaj Privat
Nu are niciun led.Oricum am inteles ca ledul iti arata ca e buna bateria,nicidecum ca se emite semnal. Singura chestie pe care am facut-o la cheie, e ca am schimbat butoanele,pentru ca cele vechi se uzasera,nu mai functionau defel,nici in carcasa,nici fara carcasa.Astazi am avut ocazia sa le inlocuiesc,am verificat ca isi fac treaba, si m-am dus la masina fara carcasa,a mers inchiderea.Am pus in carcasa,pauza inchidere.Nu s-a facut niciun scurt, toti pinii butoanelor cat si pinii de la suportul bateriei sunt lipiti cum trebuie.
Skip ads

  • cobratl

  • Mesaje scrise: 7
  • Locatie: Tulcea
  • Masina: Astra 2002 y17dth
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 12 Aug 2013

  • Mesaj Privat
gherasimmarian a scris:Am telecomanda daca esti interesat si cipuri mai multe bucatii imi scrii in privat daca esti interesat
Pentru Opel astra g

Salut mai ai telecomanda de opel astra g
  • Traian12

  • Mesaje scrise: 7
  • Locatie: Dolj
  • Masina: Astra 2002
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 03 Feb 2018

  • Mesaj Privat
Salut, aceeasi problemã am si eu.
Bateria din telecomandã am schimbato, acum licãre acel led din chieie foarte bine, dar tot nu functioneaza, am incercat si partea cu “a incorpora chiea cu masina” dar tot nu functioneaza, imi fac impresia ca ar fi problema din modulul de inchidere centralizatã din masina, imi poate spune cineva unde s-ar afla ãla, sau mai exact ce ar avea. Multumesc frumos!
  • rynso

  • Mesaje scrise: 54
  • Locatie: Timis
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 20 Aug 2012

  • Mesaj Privat
Salut! Problema cheie, ledul se aprinde,dar am circuitul întrerupt de pe placa. Ce este de fãcut?
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Astra
  3. Astra G

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR