Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Probleme Tehnice
  3. Motoare Diesel
  • VCojocaru648

  • Mesaje scrise: 2
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 27 Jun 2018

  • Mesaj Privat
Simptome:
Vibratie nu doar a volanului
Cod(uri) eroare:
----
Model: Insignia
An fabricatie: 2009
Cod motor:
  • VCojocaru648

  • Mesaje scrise: 2
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 27 Jun 2018

  • Mesaj Privat
Salut....vibrația apare de la 100 km in sus cînd accelereze....vibrația se simte tot automobilul nu doar volanul....am fãcut balansare si nimic nu a dat... Ce poate fi? Multumesc mult.
  • vramro

  • Mesaje scrise: 16
  • Locatie: Germania
  • Masina: Insignia 2009 A20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Apr 2018

  • Mesaj Privat
cauciucuri cu probleme ( probabil sarme rupte). Si eu am aceeasi problema peste 120km/ora pana la 140km/ora am vibratii. Am verificat tot si singurul lucru care a ramas este ca am cauciucuri cam vechi si fiind destul de "mari" 245/45/18 orice defect cat de mic se amplifica. Fiind cauciucurile vechi eu mai am si problema cu "dinti de fierastrau" - indiferent daca este in forta sau pe liber peste 30km/ora incepe sa huruie de parca decoleaza un avion- rulmentii sunt noi. Poti incerca varianta cu un prieten care are rotiile in regula si vezi daca mai vibreaza.
  • velseb1980

  • Mesaje scrise: 10
  • Locatie: Buzau
  • Masina: Insignia 2015 A20DTE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Mai 2018

  • Mesaj Privat
Salut
Am aceeasi problema cred. Modelul pe care il detin este un SPORTS TOURER din 2015 si la 60-70 km la ora masina vibreaza ciudat "cernut" in treptele 3-4 la accelerare, daca accelerez treptat, vibratiile sunt semnificativ mai mici, daca, in schimb, calc pedala , masina vibreaza serios. La viteze mari nu am probleme ceea ce ma face sa cred ca nu cauciucurile ar fi de vina
Skip ads

  1. Home
  2. Probleme Tehnice
  3. Motoare Diesel

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR