Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Astra
  3. Astra H
  • DavidCh

  • Mesaje scrise: 5
  • Locatie: Brasov
  • Masina: Astra 2005
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Sep 2012

  • Mesaj Privat
Salut, tocmai mi-am comandat 4 capace pentru a acoperi locurile unde vin montate barele transversale pentru portbagaj la opel astra H din 2005. Problema mea este ca nu stiu cum sa le montez, trebuie scoasa toata sina aceea unde sunt gaurile?
Skip ads

  • nixu

  • Mesaje scrise: 61
  • Locatie: Constanta
  • Masina: Astra 2007 Z16XER
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 02 Oct 2011

  • Mesaj Privat
Si cat te-au costat? sunt si eu interesat ca si la mine lipsesc...
  • DavidCh

  • Mesaje scrise: 5
  • Locatie: Brasov
  • Masina: Astra 2005
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Sep 2012

  • Mesaj Privat
Tocmai de asta sunt alarmat, ca de la reprezentata opel nu am gasit decat la 90 de lei bucata si pana la urma am gasit la 70 de lei bucata de pe net.
  • dyavolo2004

  • Mesaje scrise: 77
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2007 z14xep
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Mai 2012

  • Mesaj Privat
si mie imi lipsesc. sa ne spui cum le-ai montat.
spor.
Skip ads

  • cata90R

  • Mesaje scrise: 26
  • Locatie: Maramures
  • Masina: Astra 2006 1.3 CDTI
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Mar 2009

  • Mesaj Privat
se ia jos toata sina, si eu am schimbat una. la reprezentanta am dat 1 milion acu 2 ani, imi venea sa le zic vreo 2 la aia dar nu aveam ce face ca nu gaseam nicaieri si nu-mi placea cum arata cu "gaura" aia pe plafon.

le schimbi acum si in max 2 ani sunt la fel pt. ca le arde soarele, sunt facute dintr-un material prost la fel ca si sina, ceva in gen plastic cauciucat si cand mergi la spalatorie sub presiune le arunca afara.
  • DavidCh

  • Mesaje scrise: 5
  • Locatie: Brasov
  • Masina: Astra 2005
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Sep 2012

  • Mesaj Privat
Multumesc mult cata, o sa merg la vreun service, sper sa nu ma coste mult.
  • Andrei Constantin

  • Mesaje scrise: 203
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2006 Z13CDTI
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Dec 2011

  • Mesaj Privat
Salut Baieti,

Este o "boala", si eu am lipsa 2, sunt proaste, se rup foarte usor si la fel de usor se si pierd. Si eu ma gandeam sa le schimb, sa pun altele dar tot asa am gasit ca sunt cam 75 lei buc si nu stau acum de ele.

Salut!
  • andrei86g

  • Mesaje scrise: 51
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2006 Z16XEP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 12 Sep 2011

  • Mesaj Privat
se schimba f usor,se scoate sina prin ridicare incepand din partea din spate a masinii,e si putin mai ridicata ,nu ai nevoie de nici o scula pur si simblu tragi de ea in sus fara frica.Dupa care trebuie sa scoti de pe sina cele 2 locase ale capacelelor,si montezi cele doua locase noi,sina rezultata se monteza pe masina incepand din fata pur si simplu apasand,se clipseaza singura.Cand tragi si cand apesi inapoi sina pe masina amintesteti ca sina nu e elestica, tragi usor de ea sa nu o deformezi.Daca erai din bucuresti te rezolvam eu cu monatatul in 30 de min
Skip ads

  • DavidCh

  • Mesaje scrise: 5
  • Locatie: Brasov
  • Masina: Astra 2005
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Sep 2012

  • Mesaj Privat
Da Andrei, l-am pus pe tata sa le monteze ca eu nu aveam timp + ca e mecanic auto:)). Asa se face cu capacele cum zici tu, oricum multumesc de raspuns. Am intrebat pe forum ca o buna perioada de timp tatal meu a fost plecat.
  • RazvanTrandaf

  • Mesaje scrise: 5
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2006 Z13DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Nov 2012

  • Mesaj Privat
DavidCh a scris:Salut, tocmai mi-am comandat 4 capace pentru a acoperi locurile unde vin montate barele transversale pentru portbagaj la opel astra H din 2005. Problema mea este ca nu stiu cum sa le montez, trebuie scoasa toata sina aceea unde sunt gaurile?


Stie cineva de unde pot achizitiona aceste capace mai ieftin?
As avea nevoie de 4 buc
Multumesc
  • DavidCh

  • Mesaje scrise: 5
  • Locatie: Brasov
  • Masina: Astra 2005
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Sep 2012

  • Mesaj Privat
Am mai primit sfatul de a cauta la dezmembrari, dar nu a dat roade, eu,unul, nu stiu unde poti gasi
  • cipic_1984

  • Mesaje scrise: 11
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2007
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 07 Apr 2011

  • Mesaj Privat
Salut o sa reactivez sa zic asa acest topic! In afara de jegurile alea de capace care sunt la un pret nesimtit de mare nu se poate acoperi cu altceva, ma gandesc daca a incercat cineva vreo chestie inovatoare sau daca nu sa schimbe sina cu totul care sa nu mai aibe acele capacele! Stima!
Skip ads

  • Korleone

  • Mesaje scrise: 69
  • Locatie: Bacau
  • Masina: Astra 2007 Z19DTL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Mai 2008

  • Mesaj Privat
Eu m-am hotarat sa le lipesc cat mai finut cu poxipol, capacele le-am confectionat dintr-o carcasa de DVD neagra (verso), si de atunci au trecut mai bine de 3 luni si nu s-a desprins niciunul chiar daca a fost furtuna, soare puternic si am spalat-o la spalatorie de cateva ori.
  • gvali

  • Mesaje scrise: 1
  • Locatie: Alba
  • Masina: Astra 2011
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 20 Nov 2011

  • Mesaj Privat
Pentru astuparea locaselor cel mai nimerit cred ca sunt barele pentru portbagaj. Apare insa o alta dilema: bare transversale sau longitudinale? Mentionez ca modelul pe care il am este un Sedan din 2012, cu 4 locase pe capota, prevazute cu capacele buclucase si orificii de prindere cu surub
  • dancuciureanu

  • Mesaje scrise: 16,457
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Agila 2001 Z10XE + Z12XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 26 Jun 2006

  • Mesaj Privat
Capota nu e cupola, titlul l-am corectat. Daca cineva doreste totusi pe capota poate ne lamureste unde vin.
Barele pentru portbagaj sunt o solutie dar iarna te chinuie.
  • ctx_307

  • Mesaje scrise: 21
  • Locatie: Valcea
  • Masina: Astra 2008 1.7 dth
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Feb 2008

  • Mesaj Privat
Eu am patit acelasi lucru ca si voi din cauza jetului de la spalatorie si acum o luna le-am dat jos si le-am imbracat in folie Oracal pentru exterior.
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Astra
  3. Astra H

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR