Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Discutii Generale
  • Nocturno Blue

  • Mesaje scrise: 10
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2001 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 03 Oct 2006

  • Mesaj Privat
caut electronist bun care sa creeze un input de audio (jack) la radioCD Kenwood model kdc-7021 ! ...adica sa nu il strice.
Prefer sa pun un input, aºa cum au alte radiocd-uri auto, decât sã mã mai incarc cu un modulator pe lângã mp3 playerul de 1G.
Menþionez cã am mufa mama la radio cd pentru cablul de magazie, daca aceasta poate fi o soluþie. Caut si schema electrica sa o pot pune la dispoziþia cunoscatorului.
...de preferat in partea de VEST a Bucuretiului .
Merci !

  • AdamOpel

  • Mesaje scrise: 1,015
  • Locatie: Alta tara
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 07 Nov 2006

  • Mesaj Privat
NU ai sa reusesti! cd playerul nu a fost dotat cu asemenea intrare.
Nu inteleg de ce nu agreezi modulatorul?
Daca ar fi casetofon ai putea inlocui preamplificatorul sau sa-l folosesti pe cel existent (dar cu zgomot de fond).
Teoretic ai avea o posibilitate de a modifica, folosind un comutator audio cu 3 intrari (ar fi cea mai simpla modalitate si realizabil) ex. " TDA 1029 comutator af cu 4 poziti", dar iti trebuie o schita a cdplayerului(sa identifici comutatoril)nu stiu de unde ai sa faci rost,majoritatea fabricantilor nu publica.

Eu tot iti recomand 1 modulator.
  • Nocturno Blue

  • Mesaje scrise: 10
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2001 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 03 Oct 2006

  • Mesaj Privat
...e chiar atat de dificil de creat o intrare de semnal audio ?!?! Sad ...nu-mi vine sa cred !! schema e adevarat ca nu am gasit-o dar atunci mai bine-l vand si iau un mp3 compatibil cu butoanele de pe volan !! Idea
MERCI !
Skip ads

  1. Home
  2. Discutii Generale

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR