Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Legislatie, Asigurari si Taxe
  • re5pect_at

  • Mesaje scrise: 127
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Insignia 2009 A20dtj
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 18 Sep 2012

  • Mesaj Privat
Vreau sa va spun ca am pierdut talonul autoturismului si intre timp am avut probleme cu motorul. L-am inlocuit cu acelasi tip de motor (A20DTJ) dar motorul nu are serie (mentionez ca am acte in care se specifica faptul ca am cumparat un motor fara serie) si am inteles ca trebuie sa merg totusi la RAR sa mentioneze schimbarea in cartea de identitate! Problema apare de la faptul ca nu am talonul si din cate stiu nu pot merge la RAR fara el. In mod normal as merge in continuare asa dar am Casco pe masina si in cazul unei daune mai serioase nu imi acopera si noul motor deci... . Aveti idee cam ce trebuie sa fac sa rezolv cat mai rapid? Multumesc anticipat
  • jE

  • Mesaje scrise: 8,458
  • Locatie: Brasov
  • Masina: Astra 2005 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Jun 2006

  • Mesaj Privat
Pai te duci mai intai la inmatriculari si ceri eliberarea unui talon nou, ai aici actele:
http://www.avocatnet.ro/con...nmatriculare.html
Apoi mergi la RAR
Eu zic totusi sa dai nite telefoane mai intai, ca nu mai tin minte daca seria motorului e trecuta pe talon. Poate totusi cei de la RAR isi modifica mai intai CIV-ul, si abia apoi iti scoti talonul cel nou.
  • re5pect_at

  • Mesaje scrise: 127
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Insignia 2009 A20dtj
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 18 Sep 2012

  • Mesaj Privat
salut! multumesc pentru raspuns! Lucrurile au mers in felul urmator....la RAR am avut nevoie doar de factura motorului, adeverinta de la service in care se specifica ce motor s-a dat jos si ce motor s-a montat , cartea de identitate si buletinul meu----fara sa fie nevoie de talonul autoturismului. In legatura cu talonul , maine depun actele pentru un nou talon!
Skip ads

  1. Home
  2. Legislatie, Asigurari si Taxe

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR