Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Astra
  3. Astra G
  • catalynyo

  • Mesaje scrise: 45
  • Locatie: Dambovita
  • Masina: Astra 2008 z17dt
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Jun 2012

  • Mesaj Privat
salut am si eu o problemele cu Farurile pe Scurta ... Se vede nasol dupa ce am schimbat becurile cele originale ...
acuma am Kit Xenon 8000 si .. imi bag jos de tot ... cum fac sa rezolv problema? farurile sunt ridicate sus din interior din buton ... dar sunt jos rau :d stie cineva cum se sa le fac sa bata si ele mai sus nitel .... multumesc
Skip ads

  • 61pry

  • Mesaje scrise: 149
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Astra 2011 1.7
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 02 Jun 2010

  • Mesaj Privat
Salut, stiu ca se pot ridica , iti trebuie un inbus de 10 parca , si in caroseria deasupra farului pe la mijlocul lui ai sa o vezi o gaura, introduci inbusul pe acolo si trebuie sa rotesti , nu mai tin minte stanga sau dreapta, dar cel mai bine e seara sa faci asta sa vezi , intai din masina sa dai farurile pe ultima pozitie de jos.parca asa am reusit si cu ale mele sa le ridic.
  • blue_maniak

  • Mesaje scrise: 953
  • Locatie: Cluj
  • Masina: Vectra 2004 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Sep 2007

  • Mesaj Privat
"Csenon" 8000K pe faruri fara lupa! MARFA! Daca tot vrei "csenon" nesimtit pune mana si cumpara niste faruri cu lupa.
30 de lei pentru reglaj la service nu sunt chiar o avere. Ridicarea lor la nimereala pentru a vedea cat mai departe nu e ok!
  • 61pry

  • Mesaje scrise: 149
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Astra 2011 1.7
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 02 Jun 2010

  • Mesaj Privat
Corect ce a zis blue_maniak, nu xenon pe faruri normale.cat despre reglat la service m-am lamurit.
Skip ads

  • catalynyo

  • Mesaje scrise: 45
  • Locatie: Dambovita
  • Masina: Astra 2008 z17dt
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Jun 2012

  • Mesaj Privat
am inteles multumesc frumos .. o sa incerc cu imbusu cum a zis 61pry sa vad ce iese .. doar farul din dreapta trebuie ridicat mai sus .. ca stanga este ridicat .. bate bine stanga .. Very HappyRazz multumesc Frumos de ajutor.Very Happy
  • marin70

  • Mesaje scrise: 527
  • Locatie: Bacau
  • Masina: Astra 2002 y17dti
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Aug 2009

  • Mesaj Privat
Poate e presiunea scazuta pe pneul respectiv.
  • cristyliviu

  • Mesaje scrise: 1,060
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Astra 2001 y1.7dti
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Jan 2010

  • Mesaj Privat
Iarta-ma colegu, dar fie el pe far cu lupa sau nu, xenonul de 8000k e mai mult de design, din pacate poti sa le ridici la cer, ca tot nu ai sa vezi mare lucru cu ele! Nu mai zic pe timp de ceata sau ploaie, colegiii pot confirma! Cele mai recomandate sunt cele de 4300k-6000k! Mult noroc!
  • catalynyo

  • Mesaje scrise: 45
  • Locatie: Dambovita
  • Masina: Astra 2008 z17dt
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Jun 2012

  • Mesaj Privat
de batut ele bat ... dar bat prea jos .. am incercat si cu imbusu cum a zis colegu mai sus si nu merge nu se misca deloc faru ... in nici o directie in care dau Very Happy
Skip ads

  • cristyliviu

  • Mesaje scrise: 1,060
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Astra 2001 y1.7dti
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Jan 2010

  • Mesaj Privat
Colegu, din cate stiu parca is 2 reglaje pe imbus, unu pt verticala si unu pt orizontala, asta daca merg reglajele, apoi tre sa fii sigur ca ai pus becurile in pozitia corecta, ai adaptoare sau in fasungul vechi adaptat, e far cu lupa sau normal?
  • catalynyo

  • Mesaje scrise: 45
  • Locatie: Dambovita
  • Masina: Astra 2008 z17dt
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Jun 2012

  • Mesaj Privat
este faru original al masini am adaptoare .. cu kit xenon ....

app. becu se pune cu http://www.xenonromania.ro/prodimg/mari/9.jpg alea negre in sus sau in jos ? ? eu le am puse in sus Very Happy este bine ?
  • Gyo

  • Mesaje scrise: 620
  • Locatie: Bacau
  • Masina: Astra 2001 Y17DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 08 Dec 2008

  • Mesaj Privat
Asa le-am avut si eu initial Embarassed ,se pun cu sarma aia in jos ..oricum dupa ce le-am pus bine in soclu si am facut reglarea lor la aparat bat incredibil ..acuma nu stiu daca e o chestie in pozitia lor in soclu ,dar sa fie reglate pe aparat si farul polishat ..
Gandeste-te si la ceilalti participanti la trafic Wink
@ si dupa reglarea lor pe aparat am primit blituri ,si le-am dat jos de tot din interior si bat frumos si pentru mine si pentru colegi.
Drumuri bune !
  • catalynyo

  • Mesaje scrise: 45
  • Locatie: Dambovita
  • Masina: Astra 2008 z17dt
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Jun 2012

  • Mesaj Privat
aha am inteles multumesc ... o sa le mut si eu cu sarma aia in jos .. sa vad .. rezultatul .. colegu ma gandesc si la ceilalti participanti la trafic .. dar ... mie imi bat super jos zici am am proiectoare .. mai mult de 1,5 M nu bat Sad(Sad( Multumesc ..
Skip ads

  • Gyo

  • Mesaje scrise: 620
  • Locatie: Bacau
  • Masina: Astra 2001 Y17DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 08 Dec 2008

  • Mesaj Privat
Te sfatuiesc sa dai bara jos ,sa scoti farurile (sunt prinse in 3 suruburi ,2 sus ,1 jos-valabil pentru astra g) si sa pui adaptoarele cu becul bine in pozitie ,vezi ca se infileteaza frumos.Apoi mergi la aparat ,mai mult de 20 lei nu costa ,baiatul ti le regleaza si ai sa te bucuri de xenon ..daca le faci tu din ochi nu iti ies
Poti incerca si un polish de faruri daca sunt matuite ...fasciculul luminos nu iese bine din far daca e opac
  • catalynyo

  • Mesaje scrise: 45
  • Locatie: Dambovita
  • Masina: Astra 2008 z17dt
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Jun 2012

  • Mesaj Privat
farurile sunt .. lucioase .. nu trebuie polishate ...masina e noua e din 2008 Very Happy ok mersi frumos colegu ...
  • Gyo

  • Mesaje scrise: 620
  • Locatie: Bacau
  • Masina: Astra 2001 Y17DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 08 Dec 2008

  • Mesaj Privat
Sa nu uiti sa golesti masina , presiune roti verificata ,rezervor plin ,potentiometru pe 0 si 75 de kg de "muschi" pe scaunul soferului..asta daca vrei ca la carte Very Happy


Ultima modificare facuta de Gyo la Dum 16 Sep, 2012 2:31 pm
  • catalynyo

  • Mesaje scrise: 45
  • Locatie: Dambovita
  • Masina: Astra 2008 z17dt
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Jun 2012

  • Mesaj Privat
aha am inteles:D
  • deleted-76099

  • Mesaje scrise: 345
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 02 Jul 2012

  • Mesaj Privat
Xenon pe faruri fara lupa? O sa primesti blitzuri (probabil chiar si amenzi) nu gluma. Indiferent cum le reglezi tot deranjeaza pe ceilalti participanti la trafic. Daca tot vrei sa te bucuri de xenon pune o pereche de faruri cu lupa omologate. Si da si bine pe masina, atat optic cat si estetic. Numai bine
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Astra
  3. Astra G

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR