Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Vectra
  3. Vectra B
  • teu.ovi

  • Mesaje scrise: 2
  • Locatie: Bistrita-Nasaud
  • Masina: Vectra 2001 Z16XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 02 Jul 2012

  • Mesaj Privat
Salut. Stie cineva care e problema. Am schimbat doua baterii si aceleasi simptome. Bateria incarcata, luata de la redresor, dupa ce o montez pe masina, in cateva ore raman fara curent in ea ( 3 V ). Bateria este buna, am incercat si cu alta baterie si tot asa se intampla, am montat-o si la alta masina si acolo nu au fost probleme. Alternatorul incarca cel mai mult 13,8V (cu toti consumatorii in functiune xenoane, Ac si proiectoare). Problema e de ce se descarca bateria in cateva ore dupa ce opresc motorul. Ms mult. Astept sugestii.
  • Leevy

  • Mesaje scrise: 222
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Vectra 1997 x18xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Mai 2009

  • Mesaj Privat
Am patit si eu la fel ca tine , am stricat 2 baterii in 2 ani de descarcare si incarcare la redresor , nu mai zic de chinul tranzitului cu fiecare baterie la ETAJUL 5 , studii si incercari , cautarea cosumatorilor , dar dupa 2 ani am venit de hac , intrebarea e :Ce cdplayer ai pe masina?
  • teu.ovi

  • Mesaje scrise: 2
  • Locatie: Bistrita-Nasaud
  • Masina: Vectra 2001 Z16XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 02 Jul 2012

  • Mesaj Privat
Cd player-ul e: VDO CDR 500, la tine a fost din cd player?
  • Leevy

  • Mesaje scrise: 222
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Vectra 1997 x18xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Mai 2009

  • Mesaj Privat
Da fara sa imi dau seama usor , a terbuit sa studiez putin comportamentul lui , fura curent la cateva secunde dupa ce intra in stanby , chiar daca il puneam la alimentare prin contact sau direct , insa era un chinez (se lauda ca made in Italy) ELTA,
pana la urma schimbat momentan cu un cas de logan si problema a disparut ,de aproximativ 5 luni nu mai car bateria in casa .

Ca si comportament inainte se intampla sa am curent uneori si la 2 zile dar alta data imi termina bateria si in 2 minute , insa doar dupa ce incuiam masina si am constatat ca dupa cele 60 sec cand masina taia curentul , abia atunci se manifesta aceasta scurgere de curent care m a chinuit si mi se pare acum destul de periculoasa
  • petricavlad37

  • Mesaje scrise: 553
  • Locatie: Hunedoara
  • Masina: Meriva 2009 x16xep
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Oct 2010

  • Mesaj Privat
sal.din propie experienta iti pot spune ca praful de carbune de la perii adunat in interiorul electromotorului iti pot descarca bateria fara sa banuiesti ca se poate intampla
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Vectra
  3. Vectra B

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR