Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Probleme Tehnice
  • sykeze

  • Mesaje scrise: 7
  • Locatie: Sibiu
  • Masina: Vectra 2004 Z19DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 14 Jan 2009

  • Mesaj Privat
Salutare! Am un opel vectra c din 2004, 138000 km rulati, motor Z19DTH, 150 cai. Ma confrunt cu urmatoarea problema ...In momentul in care accelerez masina scoate mult fum negru, are trepidatii (smucituri) la turatii constante (cand accelerez nu mai trepideaza) si am impresia ca rasufla pe undeva! Sa fie vreun vacum, furtun ... Mentionez ca am eliminat filtrul de particule de ceva vreme si nu am avut aceste probleme pana acum ... nici fum nici trepidatii! Daca ma poate ajuta cineva cu un sfat, cauze, solutii, costuri ... va rog mult!
  • liviu2004

  • Mesaje scrise: 2,323
  • Locatie: Galati
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Sep 2005

  • Mesaj Privat
Verifica prima data scurgeri de ulei pe la motor in zona furtunelor de supraalimentare, de la iesire turbina pana la intrare in motor, intercooler. Daca este crapat vreun furtun, ai noroc, dar sa nu fie ceva mai grav.
  • suspended-9452

  • Mesaje scrise: 2,491
  • Locatie: Prahova
  • Masina: Astra 2016 B14XER
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Sep 2007

  • Mesaj Privat
banuiesc furtun fisurat in zona pompei de servodirectie, sub farul din dreapta.Acolo ai intrarea in intercooler de la turbo si e un furtun gros care se fisureaza mai des decat celelalte.
  • sykeze

  • Mesaje scrise: 7
  • Locatie: Sibiu
  • Masina: Vectra 2004 Z19DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 14 Jan 2009

  • Mesaj Privat
Se pare ca e radiatorul de intercooler Sad L-am lipit acum un an si a cedat din nou ... Daca ma puteti ajuta cu vreun pont ... ceva ieftin ... Chiar si din dezmembrari daca e bun ... Merci!
Skip ads

  1. Home
  2. Probleme Tehnice

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR