Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel - Classics
  • oldtimer-prinzinger

  • Mesaje scrise: 2
  • Locatie: Satu Mare
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Sep 2012

  • Mesaj Privat
Buna si bine v-am gasit.
La invitatia lui Felix Opel m-am alaturat si eu clubului vostru. Nu detin nici un Opel dar pe parcursul carierei mele am restaurat citeva Opeluri (poze si detali despre restaurari pe parcurs).
Va prezint acum un oldtimer adus recent din Germania.
Opel Manta A 1900 din 1975 dintre ultimele din seria lui.


Skip ads

  • cangri

  • Mesaje scrise: 5,415
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Sep 2010

  • Mesaj Privat
Frumos.
Daca ai putea sa ne oferi si mai multe detalii despre el si poze cu interiorul ar fi super.
  • oldtimer-prinzinger

  • Mesaje scrise: 2
  • Locatie: Satu Mare
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Sep 2012

  • Mesaj Privat
O sa fac poze si cu interiorul.
  • Libra

  • Mesaje scrise: 4,003
  • Locatie: Oradea
  • Masina: Astra 2002 Y17DTI
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Mai 2005

  • Mesaj Privat
Am ocazia sa-ti spun din nou bun venit in comunitatea noastra. Vad ca pana la urma te-ai descurcat cu deschiderea discutiei si cu postarea pozelor.
Asteptam mai multe detalii si mai multe poze privind restaurarea frumusetii de Manta. Ti-am spus deja ca visez si eu la una.

Poate iti gasesti putin timp sa deschizi si niste tutoriale pentru noi, cu diverse tehnici de restaurare. Unii dintre noi au probleme cu table vechi, cu rugina, cu piese care nu se mai gasesc, etc... Tu stii deja destule despre asta. Uite aici un link spre sectiunea de tutoriale a forumului. si un link spre sectiunea "Cum sa ..." a forumului

Si poate vii totusi la FelixOpel in perioada 25-28.10.2012. O sa mai fie cel putin doi oameni pasionati de masinile clasice, oameni care au deja cateva proiecte finalizate.
Uite aici linkuri spre discutiile dedicate evenimentului:
Discutia principala privind evenimentul
topic pentru discutii colaterale evenimentului

Proprietarul Mantei este si el bine-venit, evident. Daca vine, spune-i sa ma contacteze.
Si valabil pentru amandoi, mai avem doar putine locuri de cazare in cele trei pensiuni rezervate. Smile

Tinem legatura.
Liviu
Skip ads

  • VEMANIS

  • Mesaje scrise: 834
  • Locatie: Ialomita
  • Masina: Vectra 2007 Z19DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 21 Apr 2008

  • Mesaj Privat
Atat? Sau te mandresti cu masinile altuia?
  • Libra

  • Mesaje scrise: 4,003
  • Locatie: Oradea
  • Masina: Astra 2002 Y17DTI
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Mai 2005

  • Mesaj Privat
@VEMANIS, cred ca esti putin deplasat. Si oarecum tardiv. Intrasem cumva in legatura cu omul care nu este un neica-nimeni. Cat de cat l-am adus in comunitatea noastra, chiar si pentru putin. Si acum te-ai gasit tu sa-l apostrofezi. Cred ca ar fi cazul sa iti retragi cuvintele.
  • VEMANIS

  • Mesaje scrise: 834
  • Locatie: Ialomita
  • Masina: Vectra 2007 Z19DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 21 Apr 2008

  • Mesaj Privat
Ideea era ca a pus niste poze si atat. Am vazut multi care se lauda cu masinile altora. Daca am nimerit gresit, imi cer scuze. Insa din postarea initiala (2 in total) am dedus ca a fost la "misto".
  • Libra

  • Mesaje scrise: 4,003
  • Locatie: Oradea
  • Masina: Astra 2002 Y17DTI
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Mai 2005

  • Mesaj Privat
Ai dedus eronat. Omul nu a postat deloc "la misto".
Si-a facut putin timp sa ne prezinte chiar si sumar o masina restaurata de el. Una din multele masini pe care le-a restaurat.
Da, se intampla ca aceasta masina sa nu fie masina lui. Da, omul nu a completat cu mai multe detalii. De ce? Nu stiu.
Personal, eu ma bucur sa vad inca un superb Opel clasic, restaurat de un roman, in Romania.
Restul e off-topic. Parerea mea.
Skip ads

  1. Home
  2. Opel - Classics

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR