Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Discutii Generale
  3. Calatori prin lume
  • CapellaCt

  • Mesaje scrise: 1,624
  • Locatie: Deutschland
  • Masina: Vectra 2004 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 27 Nov 2007

  • Mesaj Privat
Salutare,
In octombrie-noiembrie vom face concediul de toamna si in drumul spre Dobrogea vrem sa facem o pauza in zona Valcei. Ma intereseaza cazare(preferabil cu piscina/bazin) pentru o saptamana in statiunile Caciulatata, Calimanesti, Olanesti; recomandarile pot fi de pensiuni, cabane (merge si hotel in lipsa de altceva) in care sa fie liniste, aer curat, curatenie, mancare buna. Nu punem accent pe wlan, tv, minibar si astfel de detalii.A fots cineva in zona in ultima perioada?
Plecarea va fi din Timisoara, prin Sibiu; are cineva o propunere? As opta pentru Timisoara-Lugoj-Caransebes-Petrosani-Voineasa insa portiunea Petrosani-Voineasa cred ca va fi impracticabila in acea perioada.
  • cangri

  • Mesaje scrise: 5,415
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Sep 2010

  • Mesaj Privat
Petrosani -Voineasa e impracticabila indiferent de anotimp si clima.Daca ai 4X4 poate.Altfel nu indrazni.
  • CapellaCt

  • Mesaje scrise: 1,624
  • Locatie: Deutschland
  • Masina: Vectra 2004 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 27 Nov 2007

  • Mesaj Privat
Am mers pe acea portiune acum 2-3 ani cu un Superb si nu au fost probleme in luna iunie; ce e drept ca am avut nevoie de 2 ore, dar a meritat pentru peisajele superbe.
  • Viz

  • Mesaje scrise: 515
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2008 z13dth
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 18 Nov 2007

  • Mesaj Privat
Eu in perioda noiembrie2011 -martie 2012, am tot frecventat zona asta.
Am fost cazat in Hotel Caciulata si Vila Liliacul, camere relativ ok - WIFI free/ TV.
In H. Caciulata, recomand etaj 7 au camere renovate. In orice caz, de verificat camera inainte!
De evitat etajele inferioare, unde este galagie de la restaurant.

Se mananca bine la Casa Romaneasca (mergand spre Valcea, este la intrarea in Caciulata). In rest mancare scumpa si fara gust.
Tot aici am vazut ca au si cazare/piscina.

In zona, ai de vazut Manastirea Cozia si Turnu, barajul/lacul de la Bradisor > lac Vidra> Obarsia Lotrului > Petrosani.
Petrosani- Voineasa este intr-o stare foarte proasta. Daca l-ai vazut, a doua oare nu se merita sa mai mergi pe acolo. Cel mai bine prin Sibiu.

in rest, miros de sulf si oua clocite Smile
  • danymoto

  • Mesaje scrise: 1
  • Locatie: Brasov
  • Masina: Ampera 2009
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 27 Oct 2013

  • Mesaj Privat
Mai multe informatii despre obiective de vizitat gasiti pe http://www.hotero.ro/
Skip ads

  1. Home
  2. Discutii Generale
  3. Calatori prin lume

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR