Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Probleme Tehnice
  • maxonegsm

  • Mesaje scrise: 4
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 21 Dec 2004

  • Mesaj Privat
am si eu o problema si sper sa ma ajute cineva, am un opel astra caravan 2.0 tdi, mi l-a adus cineva duminica asta din germania si nu baga caldura. cel care mi-a adus-o a zis ca nu a mers de la inceput si ca ia bagat el antigel(era plin borcanul ala Smile ) asa ca am fost cu ea la serice la opel, iar cei de acolo ma programau pe 28, dar pana atunci..inghet de frig in masina. am fost cu ea la un "nea gheorghe" de la un service d-asta de cartier si nu stiu ce-a facut el pe acolo ca incepuse sa bage caldura, dar a mers o zi..si gata, m-am dus din nou la "nea gheorghe" si a zis ca nu stie ce are. in concluzie...are cineva vre-o idee despre ce ar putea sa aiba masina? sau recomandati-mi un service bun...va rog, ca altfel inghet in masina. Smile multumesc anticipat
Skip ads

  • Sezran

  • Mesaje scrise: 1,183
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 01 Jun 2004

  • Mesaj Privat
termostatul blocat. lichidul de racire nu trece deloc prin calorifer, numai prin circuitul radiatorului. se schimba termostatul si ai caldura.
  • VectraDTI

  • Mesaje scrise: 685
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 10 Dec 2004

  • Mesaj Privat
Ti s-a blocat termostatul pe pozitia deschis. Tot ceea ce ai de facut este sa il schimbi si...caldura! Daca vrei sa faci testul, scoate-l si pune-l la fiert, intr-un ibric, oala sau ce ai tu de aruncat pe acasa. O sa vezi daca se deschide vreun pic sau daca se inchide dupa ce se raceste apa.
  • maxonegsm

  • Mesaje scrise: 4
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 21 Dec 2004

  • Mesaj Privat
multumesc oameni buni. maine ma apuc de demontat masina Smile pt ca habar n-am unde e termostatul asta. la dacie stiu ca e pe langa radiator, bagat intr-un furtun ceva.. oricum, va multumesc inca odata.
Skip ads

  • 4EST

  • Mesaje scrise: 686
  • Locatie: Brasov
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 30 Apr 2004

  • Mesaj Privat
tot p'acolo pe undeva e la orice masina (banui) Smile
  • maxonegsm

  • Mesaje scrise: 4
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 21 Dec 2004

  • Mesaj Privat
am calduraaaaaaa!!! Smile va multumesc pentru ajutor, dar pana la urma m-am gandit eu mai bine si m-am dus la un service...in stadionul national.. sunt super baieti acolo, repara numai masini straine, in 10 min mi-au reparat masina...era din butonul ala de caldura, era stricat...Smile
Skip ads

  1. Home
  2. Probleme Tehnice

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR