Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Astra
  3. Astra H
  • el_g

  • Mesaje scrise: 12
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Corsa 2003
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Feb 2008

  • Mesaj Privat
Salut!
Am de gand sa cumpar un astra h 1.3, 102000 km si vreau sa va cer o parare referitoare la faptul ca atunci cand plec de pe loc cu ea, cand schimb vitezele si in general cand sunt cu piciorul pe pedala de ambreiaj simt niste batai-vibratii constante oarecum ca atunci cand intra ABS-ul doar ca in tenta mai usoara. Proprietarul imi spune ca asa sunt masinile diesel in special asta de 1.3. Eu personal am mai condus diesel si nu tin minte sa fi observat asa ceva... Cu toate ca o sa testez masina vreau sa ii intreb pe cei care au motorizarea asta, daca intradevar pedala de ambreiaj trebuie sa aiba comportamentul mentionat.
Multumesc!
  • anonimboy

  • Mesaje scrise: 18
  • Locatie: Dolj
  • Masina: Astra 2005
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Jul 2009

  • Mesaj Privat
salut, verifica km sa nu fie dati inapoi, deobicei pedala de ambreiaj trepideaza cand volanta este pe duca.
  • cata90R

  • Mesaje scrise: 26
  • Locatie: Maramures
  • Masina: Astra 2006 1.3 CDTI
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Mar 2009

  • Mesaj Privat
salut, eu am 1.3 cdti si sincer nu bate nicio pedala de ambreiaj. Nu cred sa fie asa la masinile diesel pt. ca eu mai conduc un 1.9 tdi si nici la ala nu bate nimic.

succes la achizitie
  • jE

  • Mesaje scrise: 8,458
  • Locatie: Brasov
  • Masina: Astra 2005 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Jun 2006

  • Mesaj Privat
propritarul o sa iti zica orice. Daca faru-i spart, o sa iti zica ca asa e trendy. Intrebarea e daca tu pui botu' Smile
Nu are voie sa bata. E semn de uzura, in cazul motorului asta uzura la volanta. Care e cu masa dubla, si costa o carca de bani.
Tu decizi, poti sa renunti la masina, sau poti folosi informatia ca argument pentru a scadea din pret. Si sa rezolvi problema dupa ce devii proprietar.
  • el_g

  • Mesaje scrise: 12
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Corsa 2003
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Feb 2008

  • Mesaj Privat
Ati confirmat ceea ce banuiam. Va multumesc pentru raspunsuri, am renuntat la masina.
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Astra
  3. Astra H

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR