Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Ingrijire si Intretinere
  3. Service-uri
  • alexaandru15

  • Mesaje scrise: 74
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Calibra 1991 c20xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Jul 2008

  • Mesaj Privat
Dragi colegi caut si eu persoana/mecanic care sa stie sa imi monteze si mie instalatia de GPL. Am cumparat o instalatie gpl BRC de la un user de aici de pe forum...a fost pe o calibra de italia c20xe motronic 2.8 ...si eu vreau so montez pe calibra c20xe motronic 2.5.... orice recomandare e bine venita...chiar si de vreun service care sa nu imi ia manopera mai mult decat am dat pe instalatie in sine... Stima
Skip ads

  • jE

  • Mesaje scrise: 8,458
  • Locatie: Brasov
  • Masina: Astra 2005 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Jun 2006

  • Mesaj Privat
alexandru, sansele "e" mici
De ce? pentru ca, dupa ce montezi instalatia, trebuie sa o omologhezi. Ca sa o omologhezi, iti trebuie hartie de la montatotul autorizat. Ori service-urile care monteaza instalatii iti vor da hartie doar pentru instalatiile pe care le cumperi de la ei. Ceea ce mi se pare normal, instalatia asta veche poate sa aiba probleme, nu iti ies noxele la RAR, si vii si le faci scandal ca nu au montat-o bine...
  • alexaandru15

  • Mesaje scrise: 74
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Calibra 1991 c20xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Jul 2008

  • Mesaj Privat
Din momentul in care am hotarat sa o cumpar,stiam ca nu o voi putea omologa....si pana la urma traim in romania ce nu fac baieti pentru bani in plus....ca doar cate dacii au instalatii de gaz puse la mana a 3-4...si nu numai dacii. Sunt convins ca vor fi service-uri care ma vor refuza dar restu nu ma vor refuza...eu doar vroiam o recomandare sa ma duc la cineva priceput...ca cine stie pe mana cui ajung cu montajul mai ales cum ai spus si u ,e totusi o instalatie veche Very Happy
  • jE

  • Mesaje scrise: 8,458
  • Locatie: Brasov
  • Masina: Astra 2005 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Jun 2006

  • Mesaj Privat
Daca nu vrei sa o omologhezi e alta poveste.
Mergi joi la intalniri, la polivalenta, posibil sa iti poata face colegii o recomandare
Skip ads

  • pustiu_pst

  • Mesaje scrise: 2,954
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2001 z18xe/x16xelT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Dec 2010

  • Mesaj Privat
Prelungirea ghencea, acolo am montat eu pe o frontera si sunt super multumit!

bafta!
  • alexaandru15

  • Mesaje scrise: 74
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Calibra 1991 c20xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Jul 2008

  • Mesaj Privat
Unde mai exact pe prelungirea ghencea ... ai un nume.... un nr de telefon...si zimi cat tia luat pentru montaj...Multumesc Smile
  • pustiu_pst

  • Mesaje scrise: 2,954
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2001 z18xe/x16xelT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Dec 2010

  • Mesaj Privat
Din pacate numai am nimic din ele, pentru ca am pus acum 7-8 luni cam asa...pretul a fost 2200 lei cu totul de la ei. Adresa mai exacta daca vrei o spun diseara( sunt la munca acum) poate mai gasesc acasa vreun pliant ceva, dar cred ca gasesti pe google daca scri instalatie gaz ghencea, poate apare o adresa ceva:-?
  • DB77AAA

  • Mesaje scrise: 6,715
  • Locatie: Dambovita
  • Masina: Vectra 2005 Z19DTH 200CP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Jan 2007

  • Mesaj Privat
El vrea sa monteze mai ”pe sub mana”. In cazul asta indicat ar fi sa vorbeasca cu vre-unul din mecanicii de monteaza daca poate face lucrarea acasa. La atelier nu prea vor, ca e mult timp si bani putini. Adica daca ar vrea, ar costa mai mult decat ai dat pe instalatie.
Skip ads

  • alexaandru15

  • Mesaje scrise: 74
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Calibra 1991 c20xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Jul 2008

  • Mesaj Privat
Exact asta vreau stimate coleg...inca astept recomandari si directionari Smile
  • alexaandru15

  • Mesaje scrise: 74
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Calibra 1991 c20xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Jul 2008

  • Mesaj Privat
o recomandare ceva baieti ca stau cu ea degeaba in portbagaj...am dat de un particular si mia cerut 150 euro ptr montaj...mi se pare enorm...
  • DB77AAA

  • Mesaje scrise: 6,715
  • Locatie: Dambovita
  • Masina: Vectra 2005 Z19DTH 200CP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Jan 2007

  • Mesaj Privat
In targoviste cel mai ieftin la un service au cerut 500 lei pentru secventiala, si au facut o aluzie ca in banutii astia ar da si ceav acte in vederea omologarii, dar fara factura.
  • mar77

  • Mesaje scrise: 177
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 1998 x18xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 30 Mai 2010

  • Mesaj Privat
Mai e o problema importanta, daca nu ai blat la ITP ai incurcat-o, numai unele service-uri fac itp la masinile cu gaz(sunt autorizate) si pe de alta parte nu o ai trecuta in carte.

Iti spun eu unde sa faci montajul ieftin, du-te la internazionale milano, ii gasesti pe internet, te duci la service la ei si vorbesti cu seful lor. Il faci sa inteleaga ca ii iese si lui ceva daca ti-o face ieftin, cateva sute tot te costa 300-400(nici gratis nu se face). Eu trebuie sa ajung luni la ei, am sa intreb.
Skip ads

  • alexaandru15

  • Mesaje scrise: 74
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Calibra 1991 c20xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Jul 2008

  • Mesaj Privat
chiar te rog...intreaba...si anuntama si pe mine...multumesc
Skip ads

  1. Home
  2. Ingrijire si Intretinere
  3. Service-uri

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR