Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Astra
  • staiculescuf

  • Mesaje scrise: 8
  • Locatie: Dolj
  • Masina: Astra 2006
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 01 Jul 2008

  • Mesaj Privat
am citit in cartea masinii opel 1.4 xep ca exista posibilitatea sa ai farurile aprinse permanent in cazul in care contactul de lumini este in pozitia 0 este aprinsa faza scurta fara iluminarea instrumentelor de bord . Binenteles asta este optional. M-am uitat in carte la sigurante si am vazut ca la pozitia 32 trebuie montata o siguranta pe care am montat-o si nu merge. daca stie cineva ce trebuie facut
  • CATA26BCN

  • Mesaje scrise: 680
  • Locatie: Constanta
  • Masina: Astra 2002 Y17DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Sep 2007

  • Mesaj Privat
acea optiune e valabila la VAUXAL sau cam asa ceva,sint masinile pentru marea britanie.la tine poate mai e nevoie de vreun releu in plus sau chiar vreo setare cu tech-2.
  • adi_iacob

  • Mesaje scrise: 156
  • Locatie: Buzau
  • Masina: Astra 2008 Z16XER
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Jun 2008

  • Mesaj Privat
@staiculescuf
Se cheama DRM (daylight running module) si se monteaza pe masinile care se vand intr-o tara a carei legislatie prevede circulatia permanenta pe drumurile publice cu faza de intalnire aprinse. Daca montezi modulul, care da, poate fi si un banal releu si faci setarea corecta cu tech2 poti avea optiunea asta. Atunci prin siguranta de la poz.32 va trece sau nu va trece curent.
Mi se pare oarecum inutila functia asta. Unde locuiesc eu acum (Belgia) mersul ziua cu luminile aprinse semnifica ca esti cam obosit sau incepator in limbajul neoficial al soferilor si sa vezi cum iau toti distanta de tine!
  • Maverick

  • Mesaje scrise: 1,186
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2003 Y20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Mai 2006

  • Mesaj Privat
Nu se poate, am vrut si eu optiunea asta.
E o dotare obligatorie pt tarile scandinave (daca nu ma insel), tot asa cum e becul de la centura pt japonia.
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Astra

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR