Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Astra
  3. Astra G
  • ungureanadrian

  • Mesaje scrise: 6
  • Locatie: Harghita
  • Masina: Astra 1999
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 02 Oct 2012

  • Mesaj Privat
am si eu o problema am un opel astra g si luminile din bord de la are cald rece si ventilator nu imi merg ...nu stiu qm sa le schimb sau ce sa fac am descfacut de sub ele scrumiera si locul gol de sub ele da nu am vazut nimik...qm as putea sa le schimb?multumesc
Skip ads

  • vallyyy

  • Mesaje scrise: 1,717
  • Locatie: Arges
  • Masina: Astra 2006 Z14XEP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 05 Oct 2010

  • Mesaj Privat
Daca ai panoul de ventilatie Delphi trebuie sa desfaci toata consola ca sa ajungi in spate la becuri, daca ai Behr doar scoti butonul de la aeroterma si gasesti becul,il scoti cu o pensata si montezi altul in loc ( operatiune de 3-4 minute)
  • ungureanadrian

  • Mesaje scrise: 6
  • Locatie: Harghita
  • Masina: Astra 1999
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 02 Oct 2012

  • Mesaj Privat
pai si de unde sa aflu de care bord este?am si aer conditionat ...am tot incercat numai casetofonul nu lan scos da urmeaza dak nu gasesc altfel qm
  • vallyyy

  • Mesaje scrise: 1,717
  • Locatie: Arges
  • Masina: Astra 2006 Z14XEP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 05 Oct 2010

  • Mesaj Privat
Pai ai putea sa incepi prin a trage cu putere de butonul aerotermei,daca iese e Behr,daca nu iese, e Delphi si trebuie sa desfaci toata consola,exista topic pe forum,da o cautare
Skip ads

  • acer

  • Mesaje scrise: 9
  • Locatie: Constanta
  • Masina: Astra 2003
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 12 Mai 2010

  • Mesaj Privat
am avut si eu problema cu luminile de la aeroterma si la a doua palma bine plasata sau aprins....

stiu ca nu e conventional dar a functionat
  • ungureanadrian

  • Mesaje scrise: 6
  • Locatie: Harghita
  • Masina: Astra 1999
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 02 Oct 2012

  • Mesaj Privat
am sa incerc si eu...da mai am o problema sub volan suna ceva knd las acceleratia si calc ambreajul nush ce poate suna Sad(
  • deleted-76099

  • Mesaje scrise: 345
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 02 Jul 2012

  • Mesaj Privat
Solutia cea mai simpla ar fi cea descrisa de Vallyyy. Si eu am circulat ceva timp fara bec la consola si era foarte deranjant, umblam pe bajbaite. Din fericire la mine era Behr, un singur bec de inlocuit
  • AIin

  • Mesaje scrise: 558
  • Locatie: Dolj
  • Masina: Astra 2003 z16se
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Mar 2012

  • Mesaj Privat
Am si eu o nelamurire: se poate inlocui blocul de comanda tip delphi cu unul tip behr fara a face nici o modificare? sau exista bloc de comanda tip delphi fara filtru de culoare? Va multumesc.
Skip ads

  • vallyyy

  • Mesaje scrise: 1,717
  • Locatie: Arges
  • Masina: Astra 2006 Z14XEP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 05 Oct 2010

  • Mesaj Privat
Nu se potrivesc mufele,cea de Behr difera
  • AIin

  • Mesaje scrise: 558
  • Locatie: Dolj
  • Masina: Astra 2003 z16se
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Mar 2012

  • Mesaj Privat
multumesc.
  • narcky_cypycu

  • Mesaje scrise: 657
  • Locatie: Timis
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Oct 2009

  • Mesaj Privat
nu merge adaptat doar panoul frontal?
  • vallyyy

  • Mesaje scrise: 1,717
  • Locatie: Arges
  • Masina: Astra 2006 Z14XEP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 05 Oct 2010

  • Mesaj Privat
Nici macar ala nu merge,tot ce au in comun sunt doar rotitele din spate si din fata,restul difera......sa nu mai spunem ca sunt 2 modele de Delphi,diferenta dintre ele fiind panoul electronic
Skip ads

  • marius112

  • Mesaje scrise: 4
  • Locatie: Constanta
  • Masina: Astra 2002
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Nov 2012

  • Mesaj Privat
ce denumire, cod are beculetul acela din spate de la rozeta aeroterma, ca l am scos si l am scapat jos, si nu stiu ce model sa cumpar:(
  • AIin

  • Mesaje scrise: 558
  • Locatie: Dolj
  • Masina: Astra 2003 z16se
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Mar 2012

  • Mesaj Privat
este bec T5 sau ceri la un magazin de piese auto bec de bord. este cam pe jumatatea celui de pozitie.
  • marius112

  • Mesaje scrise: 4
  • Locatie: Constanta
  • Masina: Astra 2002
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Nov 2012

  • Mesaj Privat
Am gasit cu greu beculetul acela....( locuiesc in Olanda ) ma duc acasa scot rozeta de la ventilator, incerc sa il bag cu penseta .... intra foarte greu, m am chinuit ceva pana l am bagat, asta dupa ce am mai scapat 1Sad surpriza cand am reusit sa il bag, nu se aprinde. ma uit la sigurante, sigurantele sunt bune, am inceput iar cu becul sa il scot si sa il bag dinou. Tot facand manevra asta am vazut ca daca il misti putin intr o pozitie, face contact si se aprinde, dar nu ramane aprins, se stinge. nu stiu ce sa ii mai fac, cred ca m am chinuit cu el vre o 2 ore si tot n am reusit,cred ca mai bine ma duc la un services ca nu mai am rabdare sa ma mai chinui cu el:(
  • turtoi marian

  • Mesaje scrise: 24
  • Locatie: Ialomita
  • Masina: Astra 2007 Z14XEP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 01 Nov 2009

  • Mesaj Privat
vallyyy a scris:Pai ai putea sa incepi prin a trage cu putere de butonul aerotermei,daca iese e Behr,daca nu iese, e Delphi si trebuie sa desfaci toata consola,exista topic pe forum,da o cautare

te rog frumos ,daca stii ce s-a intamplat. Am incercat sa schimb ledul de la aeroterma si acum nu mai merge nici un fel de bec sau led si nu mai merg nici ledurile din bord ,nici ledul bricheta,doar ledurile de la blocul de lumini.am verificat toate sigurantele la rand.
exista vreun montaj ,releu ceva care sa se fi ars?
  • vallyyy

  • Mesaje scrise: 1,717
  • Locatie: Arges
  • Masina: Astra 2006 Z14XEP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 05 Oct 2010

  • Mesaj Privat
In mod normal ar trebui sa ai o siguranta arsa,dar spune ce ai facut in mod concret? ai atins fire intre ele ?
  • turtoi marian

  • Mesaje scrise: 24
  • Locatie: Ialomita
  • Masina: Astra 2007 Z14XEP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 01 Nov 2009

  • Mesaj Privat
cred ca am atins fire intre ele ,mai mult ca sigur, este vina mea spatiul este foarte mic
ce crezi ca s-a intamplat?
am schimbat ledul cu o penseta,mi-a alunecat si cred ca am facut un scurt-circuit
din acel moment nu au mai mers ledurile din bord,ledul de la bricheta,ledul de la aeroterma si nu mai merge nici comutatorul ala din stanga care face lumina mai tare si mai redusa,doar ledurile din comutatorul de lumini mai merg


Ultima modificare facuta de turtoi marian la Dum 13 Jan, 2013 8:28 pm
  • vallyyy

  • Mesaje scrise: 1,717
  • Locatie: Arges
  • Masina: Astra 2006 Z14XEP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 05 Oct 2010

  • Mesaj Privat
Nu-ti merg doar luminile de la panoul de ventilatie sau nu-ti mai merg inclusiv cele de la ceasuri,TID etc ?
  • turtoi marian

  • Mesaje scrise: 24
  • Locatie: Ialomita
  • Masina: Astra 2007 Z14XEP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 01 Nov 2009

  • Mesaj Privat
am schimbat ledul cu o penseta,mi-a alunecat si cred ca am facut un scurt-circuit
din acel moment nu au mai mers ledurile din bord,ledul de la bricheta,ledul de la aeroterma si nu mai merge nici comutatorul ala din stanga care face lumina mai tare si mai redusa,doar ledurile din comutatorul de lumini mai merg
avertizoarele din bord, motor,ABS,frana, avarii functioneaza toate


Ultima modificare facuta de turtoi marian la Dum 13 Jan, 2013 8:34 pm
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Astra
  3. Astra G

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR